| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Demontáž stabilizátoru https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=10626 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | alda [ 28.4.08, 08:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Demontáž stabilizátoru |
Chtěl bych vědět jak moc je reálné u 20let starého auta povolit šrouby na přední nápravě když nevlastním autogen. Chtěl bych vyměnit silentbloky u stabilizátoru. Dá se spolehnout na uvolňovač šroubů? Nebo je spíš pravděpodobné, že šrouby urvu...? Když tak poraďte jak na ty zatracený starý šrouby. Předem díky za rady. |
|
| Autor: | Vít [ 28.4.08, 08:38 ] |
| Předmět příspěvku: | |
záleží jestli to někdo někdy něčím nakonzervoval, kdyby to mělo udělanej spodek, tak to povolíš ani nemrkneš. Zkus ten uvolňovač, nebo brzdovku a jestli je urveš, to uvidíš sám. |
|
| Autor: | cyz [ 28.4.08, 08:54 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Buď uvolňovač nebo WD40.....potom poklepat kladívkem a půjde to. U silnetbloků stabilizátoru je jiný problém a to narvat ty nové do úchytů. Já jsem u toho zuřil snad 2 hodiny než jsem přišel jak na to. |
|
| Autor: | alda [ 28.4.08, 10:53 ] |
| Předmět příspěvku: | |
cyz píše: Buď uvolňovač nebo WD40.....potom poklepat kladívkem a půjde to. U silnetbloků stabilizátoru je jiný problém a to narvat ty nové do úchytů. Já jsem u toho zuřil snad 2 hodiny než jsem přišel jak na to. Je to velký problém tam narvat ty nové silentbloky? Máš na to nějaký fígl? |
|
| Autor: | Matthes [ 28.4.08, 12:27 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Zalezi kde to auto stalo, nase prostelo 10 let v garazi a strh sem jen jeden sroub kterej drzi kryt nadrze, vse ostatni je ok |
|
| Autor: | cyz [ 28.4.08, 13:03 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Záleží na tom jak jsi zručný a jakou máš sílu. Problém je v tom že nový sientblok je větší a je potřeba ho tím držákem stáhnout aby ses trefil k závitu. Používal jsem takové pomůcky jako hever kterým jsem tlačil na úchyt. |
|
| Autor: | Viky [ 28.4.08, 13:04 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ja teda sikovkama. |
|
| Autor: | cyz [ 28.4.08, 13:05 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Sikovky já nemám a za celé ty roky co se rýpu ve škodovkách jsem se neodhodlal k tomu si je koupit |
|
| Autor: | Matthes [ 28.4.08, 13:13 ] |
| Předmět příspěvku: | |
cyz píše: Sikovky já nemám a za celé ty roky co se rýpu ve škodovkách jsem se neodhodlal k tomu si je koupit Jak bez takoveho vercajku muzes existovat |
|
| Autor: | cyz [ 28.4.08, 13:29 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Normálně....já tyhle mechanické věci nedělám, vždycky s tím zajedu ke kámošovi který má solidně vybavenou dílnu. Doma dělám převážně elektriku a 105ka ta jezdila do servisu. |
|
| Autor: | Kachnis [ 28.4.08, 18:34 ] |
| Předmět příspěvku: | |
taky nemam sikovky |
|
| Autor: | žděba [ 28.4.08, 18:40 ] |
| Předmět příspěvku: | |
povolovat trhem a ne tahem.... já sikovky mám, ale jso tak v prxxxli, že je nepožívám |
|
| Autor: | DRYVER [ 28.4.08, 19:19 ] |
| Předmět příspěvku: | |
sikovky jsou snad zaklad vybavebi kazde dilny ne |
|
| Autor: | Kaliban123 [ 28.4.08, 19:31 ] |
| Předmět příspěvku: | |
A já za 90kč |
|
| Autor: | Vít [ 28.4.08, 19:32 ] |
| Předmět příspěvku: | |
DRYVER píše: sikovky jsou snad zaklad vybavebi kazde dilny ne dražší už neměli co ? |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|