Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Výměna silentbloků ramene
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=32481
Stránka 1 z 1

Autor:  lantros7 [ 5.12.13, 18:54 ]
Předmět příspěvku:  Výměna silentbloků ramene

Byl sem na STK,a stav zadních silentbloků ramene na mém formanovi je šílený.
Počítám,že to vezmu i s výměnou čepů ramene.
Čep šel povolit dobře,oba šrouby na silentbloku taky pohoda,až na toho posledního zmetka malýho.
Ta matička se protáčí i se závitem na kterým je.
Mám ho hajzlíka odseknout?

Obrázek

Autor:  gokralik [ 5.12.13, 19:07 ]
Předmět příspěvku: 

Jo. Dával se tam jenom proto, aby při montáži přidržel ramena k nápravnici než se celý modul přišrouboval těmi čtyřmi velkými šrouby ke kastli.

Autor:  Adam111 [ 5.12.13, 19:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna silentbloků ramene

Já jsem vyříznul do šroubu drážku na plochej šroubovák a tím jsem si ho přidržel proti protáčení :-)
Jinak by měla jít hlava šroubku chytit klíčem po odpáčení nápravnice (při vyšroubovaných M10), ale to se mně nějak nepodařilo.

Autor:  lantros7 [ 5.12.13, 19:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna silentbloků ramene

Dlabu na něho,odseknu ho a fertych.
Mám formana 93,tak sem na něho koupil silentbloky lisovaný do pouzdra.
Snad tam půjdou dobře narazit.

Autor:  lantros7 [ 5.12.13, 21:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna silentbloků ramene

Takže,nechal sem pomazlit flexu se šroubkem a hotovo.
Sice nový silentblok tam šel tuze,ale narval sem ho tam.
Jenže aby toho nebylo málo,tak sem zjistil,že je čep na rameni ne přišroubován,ale přinýtován(asi od výroby).
To jednoho ale pořádně nasere,zvlášť když mám tak málo místa na práci.

Obrázek

Autor:  CROWACK [ 5.12.13, 21:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna silentbloků ramene

málo místa? Boha jeho sundej rameno, to je na 4 šrouby...

Autor:  michalkatka [ 5.12.13, 21:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna silentbloků ramene

ten malý šroubik je obyčajná 6ka, keď strčíš stranový kľúč č. 10 medzi nápravnicu a karosériu tak ten šroubik odtrhneš, takže či ho odsekneš, odrežeš alebo urveš je jedno...

skôr býva problém so šroubami čo držia v podlahe, často sa urve, je pevnostný s jemným stúpaním...

ešte ak máš nový typ silentu kde je na objímke navulkanizovaná guma ten treba nalisovať v pracovnej polohe, inak sa skoro roztrhá...

Autor:  lantros7 [ 6.12.13, 00:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna silentbloků ramene

CROWACK píše:
málo místa? Boha jeho sundej rameno, to je na 4 šrouby...


Jo a ten šroub na předním silentbloku je na tvrdo zarezlej.
Vím že flexou bych ho měl za chvilku dole,ale nemám náhradu.
Stačí když tam dám obyč 12ku?

Autor:  michalkatka [ 6.12.13, 01:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna silentbloků ramene

ten šroub by sa vždy mal nahradiť novým - pevnostným, no už som dával dole aj obyčajné a problémy s tým neboli...

Autor:  CROWACK [ 6.12.13, 20:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna silentbloků ramene

:!: Na podvozek jen pevnostní, je to pár korun, ale jde o hodně.

Autor:  varok [ 6.12.13, 21:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna silentbloků ramene

Sice to moc pár korun není, ale je to opravdu pevnostní šroub s jemným závitem. Tento pokud se to častěji nerozebírá nejde povolit skoro nikdy. Já jsem to kdysy na s vém fáčku musel odřezat z obou stran, jemně šroubovákem odpáčit ten úchyt silentu v nápravnici a vytáhnout to i s tím šroubem. Prostě nešel ven ani za nic. Největší problém bývá, že je přirezlý přímo do té trubičky silentu.

Autor:  lantros7 [ 6.12.13, 22:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna silentbloků ramene

Tak sem konečně dokončil jednu stranu.
Přišel sem do mototechny,a chtěl sem pevnostní šrouby.
Prodavač mě prodal šrouby,které ovšem mají normální stoupání závitu.
Tlačí mne čas,musím na technickou,takže i ten obyč by měl tu chvíli vydržet.
Potom budu mít spoustu času,dát tam pevnostní.
Jinak mi šel ten šroub z předního silentbloku po odřezání matky docela dobře vyndat.

Autor:  michalkatka [ 6.12.13, 23:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna silentbloků ramene

môže byť aj s normálnym závitom, a samozaisťovacia matica s tým silonom...

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/