| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Výměna silentbloků ramene https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=32481 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | gokralik [ 5.12.13, 19:07 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Jo. Dával se tam jenom proto, aby při montáži přidržel ramena k nápravnici než se celý modul přišrouboval těmi čtyřmi velkými šrouby ke kastli. |
|
| Autor: | Adam111 [ 5.12.13, 19:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Výměna silentbloků ramene |
Já jsem vyříznul do šroubu drážku na plochej šroubovák a tím jsem si ho přidržel proti protáčení Jinak by měla jít hlava šroubku chytit klíčem po odpáčení nápravnice (při vyšroubovaných M10), ale to se mně nějak nepodařilo. |
|
| Autor: | lantros7 [ 5.12.13, 19:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Výměna silentbloků ramene |
Dlabu na něho,odseknu ho a fertych. Mám formana 93,tak sem na něho koupil silentbloky lisovaný do pouzdra. Snad tam půjdou dobře narazit. |
|
| Autor: | CROWACK [ 5.12.13, 21:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Výměna silentbloků ramene |
málo místa? Boha jeho sundej rameno, to je na 4 šrouby... |
|
| Autor: | michalkatka [ 5.12.13, 21:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Výměna silentbloků ramene |
ten malý šroubik je obyčajná 6ka, keď strčíš stranový kľúč č. 10 medzi nápravnicu a karosériu tak ten šroubik odtrhneš, takže či ho odsekneš, odrežeš alebo urveš je jedno... skôr býva problém so šroubami čo držia v podlahe, často sa urve, je pevnostný s jemným stúpaním... ešte ak máš nový typ silentu kde je na objímke navulkanizovaná guma ten treba nalisovať v pracovnej polohe, inak sa skoro roztrhá... |
|
| Autor: | lantros7 [ 6.12.13, 00:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Výměna silentbloků ramene |
CROWACK píše: málo místa? Boha jeho sundej rameno, to je na 4 šrouby... Jo a ten šroub na předním silentbloku je na tvrdo zarezlej. Vím že flexou bych ho měl za chvilku dole,ale nemám náhradu. Stačí když tam dám obyč 12ku? |
|
| Autor: | michalkatka [ 6.12.13, 01:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Výměna silentbloků ramene |
ten šroub by sa vždy mal nahradiť novým - pevnostným, no už som dával dole aj obyčajné a problémy s tým neboli... |
|
| Autor: | CROWACK [ 6.12.13, 20:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Výměna silentbloků ramene |
| Autor: | varok [ 6.12.13, 21:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Výměna silentbloků ramene |
Sice to moc pár korun není, ale je to opravdu pevnostní šroub s jemným závitem. Tento pokud se to častěji nerozebírá nejde povolit skoro nikdy. Já jsem to kdysy na s vém fáčku musel odřezat z obou stran, jemně šroubovákem odpáčit ten úchyt silentu v nápravnici a vytáhnout to i s tím šroubem. Prostě nešel ven ani za nic. Největší problém bývá, že je přirezlý přímo do té trubičky silentu. |
|
| Autor: | lantros7 [ 6.12.13, 22:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Výměna silentbloků ramene |
Tak sem konečně dokončil jednu stranu. Přišel sem do mototechny,a chtěl sem pevnostní šrouby. Prodavač mě prodal šrouby,které ovšem mají normální stoupání závitu. Tlačí mne čas,musím na technickou,takže i ten obyč by měl tu chvíli vydržet. Potom budu mít spoustu času,dát tam pevnostní. Jinak mi šel ten šroub z předního silentbloku po odřezání matky docela dobře vyndat. |
|
| Autor: | michalkatka [ 6.12.13, 23:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Výměna silentbloků ramene |
môže byť aj s normálnym závitom, a samozaisťovacia matica s tým silonom... |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|