| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Přední ložiska - Fiat Uno https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=5493 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | hans [ 8.7.07, 14:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Přední ložiska - Fiat Uno |
A je zde otázka pro světaznalé automechaniky - co obnáší výměna předních ložisek na Fiatu Uno? Skrývá tento italský zázrak nějaké záludnosti? |
|
| Autor: | Jiri [ 8.7.07, 14:50 ] |
| Předmět příspěvku: | |
ted presne nevim jake ma uno loziska.... ale myslim ze klasicke dvourade ... utahuji se na pevno.... ne jak kuzelove..... jinak na demontaz a montaz novych potrebujes lis.... bez nej to nejde my tu delame dost lozisek a nedostanes to stare ven... |
|
| Autor: | Petr [ 9.7.07, 14:58 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Žádné záludnosti by tu neměly být, je to asi jako u Fáva. Pokud máš motor 1.7D(možná ještě i jiný, nevím), tak tam dokonce jde i to ložisko z Fáva-je úplně stejné, ostatní jsou snad o něco menší. |
|
| Autor: | Petr [ 10.7.07, 10:50 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Jo a zadny lis nepotrebujes, jde to krasne i bez nej. Kdyz vyklepavas naboj, tak z nej nejdriv srazis vnitrni krouzek loziska co je smerem k motoru a pomoci nej pak pres kulicky vyrazis i vnejsi krouzek z tehlice. A lozisko do tehlice naklepavas vzdycky jen za vnejsi krouzek, nikdy ne za vnitrni(=pres kulicky=zkurvis ho!). Uz jsem tady tu vymenu loziska u Fava nekde kdysi popisoval, podivej se do starsich prispevku, tam je to docela podrobne popsany.. |
|
| Autor: | Jiri [ 10.7.07, 21:17 ] |
| Předmět příspěvku: | |
na favu jsem lozisko nemenil.. tak mozna to jde i bez lisu menime loziska na novych autech a tam opravdu jen na lisu... zalezi s jakym presahem je to vyrobeno... tak to zkus mozna ti to pujde vyrazit |
|
| Autor: | Drak [ 11.7.07, 06:28 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Bez lisu to mastit je prasečina, zkrátíš si životnost ložiska tak o třetinu a ne vždycky je bomba kladivem přesná a takovej náboj po raně kladivem taky není ono, lepší je vymontovat kus z auta a zaběhnout někam do zámečnictví, kde mají lis a za kilo ti to přelisujou. |
|
| Autor: | Jiri [ 11.7.07, 19:59 ] |
| Předmět příspěvku: | |
ja osobne se take priklanim k lisu ... ale jak rikam zalezi na presahu s jakym je to vyrobeno mozna by slo vymlatit stare ale nove musis opatrne lis je jistejsi.. |
|
| Autor: | Petr [ 12.7.07, 11:49 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Když jsem měnil to ložisko, tak jsem měl vždycky tu těhlici vyndanou z auta a nikdy jsem na ní ani na náboj nemlátil přímo, vždycky přes nějaký dřevo, mosaz, nebo hliník, abych něco nezkur*il. Životnost jsem tím určitě nesnížil, jedno Favo najelo od výměny už asi 50 tis. km a zatím vše naprosto OK. Shrnul bych to asi takhle: Pokud máš doma, nebo někde ve svém okolí lis, udělej to tam, pokud ne použij výše popsaný postup a zapoj i svůj rozum a cit. |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|