| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Dynamický tlumič https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=5680 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | krysolet007 [ 23.7.07, 16:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Dynamický tlumič |
Zduřte! Potřeboval bych poradit ohledně namontování dynamického tlumiča. Doufám že už tady takový topic neni (hledal sem ale nenašel)... Vymontoval sem si z feldy na vrakovišti DT aj s gumama (jsou v dobrém stavu). Všecko sem očistil, odmastil (hřídel, gumu aj ten kovový válec) a gumu sem přilepil chemoprenem k hřídeli. Na to sem namontoval ty dvě kovové části, ale mám pocit že se to bude protáčet, bo je to dost volné. Mám přilepit aj ty dvě kovové části ke gumě? A je nutné použít zrovna chemopren? Mám doma dvousložkové epoxidové lepidlo s kovovým plničem a drží jak helvétská víra, tak nevim jestli to na to mužu použít. Navíc mám obavu jestli to nebude cestovat po hřídeli, nemám na ní tu přípravu pro osazení tlumiče. To jsou tak všecky nejasnosti keré po přečtení návodu mám. Za rady předem děkuji! |
|
| Autor: | deekay [ 23.7.07, 16:53 ] |
| Předmět příspěvku: | |
ja som dal lepidlo pod gumu a len velmi malo pod tie kovove polmesiace, aby som to vedel aj dat dole drzi to v pohode |
|
| Autor: | krysolet007 [ 23.7.07, 17:22 ] |
| Předmět příspěvku: | |
deekay: jo dikec, a použil jsi též chemopren? V článku se píše, že se má použít chemopren 25, já mám doma jenom chemopren universal... tak nevim jestli to bude stačit... |
|
| Autor: | deekay [ 23.7.07, 17:22 ] |
| Předmět příspěvku: | |
krysolet007 píše: deekay: jo dikec, a použil jsi též chemopren? V článku se píše, že se má použít chemopren 25, já mám doma jenom chemopren universal... tak nevim jestli to bude stačit... chemopren extrem |
|
| Autor: | DRYVER [ 23.7.07, 18:27 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Protaci se ti jen to zavazi na tech gumag nebo i ty gumy se pootaci na cele poloose?? Ja jsem na svem favu taky nemel tu drazku aby to drzelo, tak sem na hridel namotal izolacku (tim sem ji zvetsil prumer) a drzi to paradne i bez jakyhokoliv lepidla |
|
| Autor: | krysolet007 [ 23.7.07, 18:53 ] |
| Předmět příspěvku: | |
DRYVER: zatim nevim kde se to protáčí, před třema hodinama sem nalepil gumy na osu a stahl závažim aby to bylo přitisklé k ose. Ale aj když to dotahnu uplně fest ty dvě části tak je to na tych gumách celkem volné. Aj kdybych tam dal lepidlo tak tomu moc nevěřim, při zrychlení podle mě to lepidlo povolí... Nechápu proč se to závaží nedělá tak, aby se dotažením šroubů pevně přitisklo ke gumám a následně k té hřídeli... pak by stačilo trochu lepidla a hotovo. No já ti nevim, izolačce bych moc nevěřil, jak to namokne a pak tim namáháním se asi rozpadne. Jak už ji tam máš dlouho? Aby mě to necestovalo po ose tak to asi z každé strany zajistím takovým tím páskem co má po obvodu drážky a na jednom konci šroub, který to stahuje kolem hřídele, snad to vydrží. |
|
| Autor: | michalkatka [ 24.7.07, 10:15 ] |
| Předmět příspěvku: | |
ale ak máš na to závažie prípravu, je tá poloos v tom mieste zúžená, keď prípravu nemáš je v tom mieste hrubšia a keď tie polmesiace stiahneš malo by to pevne držať.... si myslím.... |
|
| Autor: | krysolet007 [ 24.7.07, 10:44 ] |
| Předmět příspěvku: | |
michalkatka: přípravu právě nemam. Taky sem čekal že až to dotahnu, tak to bude napevno, ale je to celkem volné. Právě že se bojim, kdyby to povolilo, že se bude po té ose posunovat, tím pádem by začlo závaží narážet do ostatních částí... Když už lepidlo povolí a začne se protáčet, tak čert to vem, ale nechtěl bych když budu na cestě někam dál, aby se to posunulo a začlo mlátit třeba do té vany motoru (kdyby se to posunulo směrem k převodovce). No ještě si s tim pohraju a dám vědět jestli to funguje... kdyby ste měli barjaké nápady tak napište, dík |
|
| Autor: | michalkatka [ 24.7.07, 11:20 ] |
| Předmět příspěvku: | |
krysolet007 píše: michalkatka: přípravu právě nemam. Taky sem čekal že až to dotahnu, tak to bude napevno, ale je to celkem volné. Právě že se bojim, kdyby to povolilo, že se bude po té ose posunovat, tím pádem by začlo závaží narážet do ostatních částí... Když už lepidlo povolí a začne se protáčet, tak čert to vem, ale nechtěl bych když budu na cestě někam dál, aby se to posunulo a začlo mlátit třeba do té vany motoru (kdyby se to posunulo směrem k převodovce). No ještě si s tim pohraju a dám vědět jestli to funguje... kdyby ste měli barjaké nápady tak napište, dík mňa ešte napadlo či nové poloosi nie sú hrubšie a v tom mieste pre tlmič sú rovanko hrubé ako staré??? ja mám novú typu a pretáčala sa mi, dal som nové gumy a drží to tam dobre... (snáď ešte) |
|
| Autor: | krysolet007 [ 24.7.07, 17:13 ] |
| Předmět příspěvku: | |
no jak sem to na vrakovišti montoval z felicie, tak na ní to bylo též volné... asi je třeba to kontrolovat a ty gumy občas měnit... |
|
| Autor: | DRYVER [ 24.7.07, 18:17 ] |
| Předmět příspěvku: | |
krysolet007 píše: DRYVER: zatim nevim kde se to protáčí, před třema hodinama sem nalepil gumy na osu a stahl závažim aby to bylo přitisklé k ose. Ale aj když to dotahnu uplně fest ty dvě části tak je to na tych gumách celkem volné. Aj kdybych tam dal lepidlo tak tomu moc nevěřim, při zrychlení podle mě to lepidlo povolí... Nechápu proč se to závaží nedělá tak, aby se dotažením šroubů pevně přitisklo ke gumám a následně k té hřídeli... pak by stačilo trochu lepidla a hotovo. No já ti nevim, izolačce bych moc nevěřil, jak to namokne a pak tim namáháním se asi rozpadne. Jak už ji tam máš dlouho? Aby mě to necestovalo po ose tak to asi z každé strany zajistím takovým tím páskem co má po obvodu drážky a na jednom konci šroub, který to stahuje kolem hřídele, snad to vydrží. Uz to mam tak udelane asi rok a stale vpohode nic se tomu netalo. A i kdyby se ta izolacka rozmocila tak je stahal tema gumama a nema kam uhnout a zustane na svem miste. To je muj nazor |
|
| Autor: | septim [ 26.7.07, 09:41 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nema to byt na pevno, ma to byt volne. Tak to montuje moj mechanik a tak o vraj ma byt. Kym som to mal na aute bolo to tak, potoom som to dal dole, nebolo to nanic, len to obcas buchalo, tak som to zhodil. |
|
| Autor: | michalkatka [ 26.7.07, 09:42 ] |
| Předmět příspěvku: | |
septim píše: Nema to byt na pevno, ma to byt volne. Tak to montuje moj mechanik a tak o vraj ma byt. Kym som to mal na aute bolo to tak, potoom som to dal dole, nebolo to nanic, len to obcas buchalo, tak som to zhodil. voľné asi ani nie, ale rukou sa to pretočiť dá.... |
|
| Autor: | deekay [ 26.7.07, 12:55 ] |
| Předmět příspěvku: | |
michalkatka píše: septim píše: Nema to byt na pevno, ma to byt volne. Tak to montuje moj mechanik a tak o vraj ma byt. Kym som to mal na aute bolo to tak, potoom som to dal dole, nebolo to nanic, len to obcas buchalo, tak som to zhodil. voľné asi ani nie, ale rukou sa to pretočiť dá.... to moje sa ani rukou neda |
|
| Autor: | michalkatka [ 26.7.07, 14:49 ] |
| Předmět příspěvku: | |
mne to pretočiť ide, ale pochybujem že sa to za jazdy niekedy pretočí.... |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|