Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Výměna ložisek předních kol - Fa
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=8763
Stránka 1 z 1

Autor:  Nepér [ 30.1.08, 00:44 ]
Předmět příspěvku:  Výměna ložisek předních kol - Fa

Jde to vůbec v "domácích" podmínkách?

Autor:  Drak [ 30.1.08, 07:47 ]
Předmět příspěvku: 

Jde, ale pro kulturní výměnu potřebuješ lis, kladivem to ložisko dycky trochu nakurvíš, ať z toho máš sebelepší pocit, nejrozumější asi je vzít náboje pod pažu a navštívit nějaký zámečnictví, nebo dílnu, kde lis vlastní a za kilo nebo dvě ti to přelisujou.

Autor:  krysolet007 [ 30.1.08, 10:44 ]
Předmět příspěvku: 

Citace:
Jde, ale pro kulturní výměnu potřebuješ lis, kladivem to ložisko dycky trochu nakurvíš, ať z toho máš sebelepší pocit, nejrozumější asi je vzít náboje pod pažu a navštívit nějaký zámečnictví, nebo dílnu, kde lis vlastní a za kilo nebo dvě ti to přelisujou.


přesně tak sem to udělal taky, za stovku v servisu mi to přelisoval...

Autor:  slovacek.milos [ 31.1.08, 19:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna ložisek předních kol - Fa

Nepér píše:
Jde to vůbec v "domácích" podmínkách?


jde to ale skurvit ho není problém, mám lis, ale dělám to pořád ve svěráku york 150, náboj vyrazím bim, sdělám segrovku ložisko bim, co mi na náboji zbyde kus ložiska tak stáhnu stahovákem, a při tom lisování se lisuje do půlky a pak se musí ta druhá půlka podepřít jinak dojde ke zničení lořiska, ložisko mrazím a těhlici přihřeju, doporučuji to zavézt do servisu kde to přelisují ryziko skurvení napoprve je vysoké miloš

Autor:  Nepér [ 31.1.08, 20:45 ]
Předmět příspěvku: 

Jo, to bude asi nejlepší. Mám na něm trošičku vůli, tak jsem chtěl znát možnosti, díky.

Autor:  Neex [ 31.1.08, 21:25 ]
Předmět příspěvku: 

jasně vezmi těhlice s náboji a šup s nimi pod lis... samodomo zrovna na tohle není moc dobrý.

Autor:  DRYVER [ 1.2.08, 23:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna ložisek předních kol - Fa

Nepér píše:
Jde to vůbec v "domácích" podmínkách?


Doma si muzes akorat sam vyrazit ty stare loziska a pak to vezmes k nejakemu kutilovi s lisem aby to jen nalisoval. Tim mu usetris praci a sobe penize :wink:

Autor:  slovacek.milos [ 2.2.08, 10:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna ložisek předních kol - Fa

DRYVER píše:
Nepér píše:
Jde to vůbec v "domácích" podmínkách?


Doma si muzes akorat sam vyrazit ty stare loziska a pak to vezmes k nejakemu kutilovi s lisem aby to jen nalisoval. Tim mu usetris praci a sobe penize :wink:



ještě jednou upozornuji na toho kutila jak lisuješ ten náboj na kterém drží kolo tak se musí dole podepřít ta zadní část ložiska jinak ho vytlačíš a ložisko se zničí, kutil ti ho natlačí spátky, ale to gufírko už nikdy nebude těsnit a za měsíc hučíš a všechno znova miloš

Autor:  DRYVER [ 3.2.08, 00:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Výměna ložisek předních kol - Fa

slovacek.milos píše:
ještě jednou upozornuji na toho kutila jak lisuješ ten náboj na kterém drží kolo tak se musí dole podepřít ta zadní část ložiska jinak ho vytlačíš a ložisko se zničí, kutil ti ho natlačí spátky, ale to gufírko už nikdy nebude těsnit a za měsíc hučíš a všechno znova miloš


Tou zadni casti loziska myslis stredovy krouzek loziska aby byl podepren nebo ne??

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/