Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 16.9.24, 21:20



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 stržený závit šroubu na kolech 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6319
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: stržený závit šroubu na kolech
Ako zmeriaš posuvkou rozteč dvoch dier? Váha auta je na stredovej diere. Takže jediný dôvod prečo sa skrutka natiahne, je že to preťahuješ pri doťahovaní ako blázon.
Alebo, ako to tu už bolo spomínané, predné náboje máš namontované z favorita 4x98.
Daj tu konečne fotku tých natiahnutých skrutiek.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


7.8.24, 19:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 329
Bydliště: kutnohorsko
Příspěvek Re: stržený závit šroubu na kolech
Stare srouby sly rovnoudo srotu a stavajici vyndam pri prendavani kol, nechi riskovat ze ho zalomim ted kdyz auto potrebuji, jinak kdyby to bylo dotahovanim, delo by se to i vzadu.
Roztec der zmeris vlozenim koloveho sroubu do obou der,.a.meris z leve hrany sroubu jedna na levou hranu sroubusve, pak overim jeste na levem boku obou der a pak opticky ze stredu na stred.
Jsem strojar

A nakonec.kdyz kolo posadim na stredovou diru, sedi presne a vsechny srouby zasroubuju rukou az do dosedaci plochy.
Kdyz jsem na feldu co sla dostotu daval dve kola z fanouse, musel jsem od zacatku silou a klicem rovnat abych hovubec chytil....


7.8.24, 19:56
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6319
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: stržený závit šroubu na kolech
No pokiaľ si strojár, tak asi vieš pri akej príležitosti a pri akých silách v ktorom smere dochádza k natiahnutiu či pretočeniu skrutky. A že sa meria rozteč dier, nie rozteč hrán voľne vložených skrutiek s polguľovou hlavou. Už keď tak, tak zmerať max rozmer (od hrany po hranu diery) a odpočítať od nameranej hodnoty priemer jednej diery. Priemer dier pre skrutky musí byť ale rovnaký, čo u tvojich diskov v ktorých boli poškodené skrutky, nemusí byť možné.
Jedna vec je dávať disk z favorita na feliciu a druhá vec je dávať disk z felicie na favorita. V jednom prípade to na začiatku ide dosť ťažko a v druhom úplne ľahko. A je aj rozdiel použiť skrutky s kužeľom a skrutky s polguľou.
Zmeraj rozteč dier na nábojoch prednej nápravy, kľudne sa mohlo stať, že niekto tam nahodil napríklad kompletné tehlice aj s tlmičmi z favorita.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


7.8.24, 20:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 329
Bydliště: kutnohorsko
Příspěvek Re: stržený závit šroubu na kolech
Ty tehlice jsou nove, tak ty zmerit zkusim.
Ale jinak vzdy kdyz ojedu pneu kupuji cele kola a mam uz 7mou sadu na ktere se toto deje....


7.8.24, 20:43
Profil
rejpal

Příspěvky: 18213
Příspěvek Re: stržený závit šroubu na kolech
To jsi ojel 6 sad pneu na natažených šroubech? A cítíš se za volantem bezpečně? :shock:


7.8.24, 22:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 329
Bydliště: kutnohorsko
Příspěvek Re: stržený závit šroubu na kolech
Psal jsem ze pokazde kdyz davam kola davam nove srouby.
Mam prestat jezdit kvuli tomu, ze si s tim zadny mechanik neporadil? Kdyz delali brzdy, tlumice, ramena, cepy rizeni, vzdy byly kola dole,.dali nove srouby a pri sundani zase stejny problem....
Krom toho ze obcas vozi po panelech 2t na voziku bezne pouzivane auto....
A ze si sem tam hrabnu, to by nekterym ridicummuseli kol padat po tydnu

Jinak sady kol kupuju pouzite z bazaru a rafky rovnou do smelce, protoze ty nikdo nechce

A koukam ze nejsem jediny. Nemlich to same na konci tematu ma foto... https://www.poradte.cz/auto-moto/36204- ... -kola.html


7.8.24, 22:24
Profil
rejpal

Příspěvky: 18213
Příspěvek Re: stržený závit šroubu na kolech
felicia1 píše:
Psal jsem ze pokazde kdyz davam kola davam nove srouby.

A taky že pokaždé se natáhnou.

Budiž, já bych se bezpečně necítil.


8.8.24, 10:33
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9430
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: stržený závit šroubu na kolech
@fatal kdybych v predchozi praci menil srouby pokazde kdyz prezuju pneumatiky tak firma zkrachuje :D
12 vozu OCT III x 20 sroubu 2x rocne :D a to bych musel jeste pocitat 5-6x vymenu prednich brzd kdy je potreba sundat kola + 2x vymena zadnich :D
a ne opravdu sem je nedotahoval na momentak - ale na peloucha na 2 stupen :D

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


8.8.24, 10:56
Profil

Příspěvky: 329
Bydliště: kutnohorsko
Příspěvek Re: stržený závit šroubu na kolech
Takze vicemene profici radite to co baba odcsousedu. Koupit jine auto?

Ano stve me to, bojim se kde me to vyskoli, proto muj prvni dotaz byl, zda se delaji stejne srouby vyssi pevnostni tridy?
Hold za tim taham naklady tak evidentne na to ty dve tehlicky nejsou staveny.
Diskuzi o lepsim aute a jeho cene se prosim snazme vyhnout (kdybych mel na lepsi reseni prepravy, delal bych to tak)

Dekuji vsem za snahu pomoci

Jinak na oktavce, fabine ani zbylych trech feliciich tyto problemy nemam (nejsou moje ale prezouvam jim zimni letni)
Mezi feldama dle potreby kola prohazujem

Alezase kyz to vemu logikou, tak kdyby se vytahovaly provozem, bylo by kolo volne.... Potom ale nechapu, ze jen na tehle felde, a jen predni, to by fakt muselo znamenat zmetkovy tehlice, nebo pri prednich kolech mam vetsi svaly........


8.8.24, 13:56
Profil
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12110
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: stržený závit šroubu na kolech
Kdybys prijel na sraz, tak bysme ti treba poradili lip, ale co po nas chces radit po netu?
Kdyz ti na tom tak zalezi, tak rekni kde bydlis a muzu se prijet podivat.

Edit: Koukal jsem na prumer stredovych otvoru.... 4x98 ma 58.5 a 4x100 ma 57.1, zrejme neni technicky mozny namontovat 4x100 kolo na naboj z prvnich Favoritu, leda by mely stocenej kouzek.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


8.8.24, 14:23
Profil ICQ YIM
rejpal

Příspěvky: 18213
Příspěvek Re: stržený závit šroubu na kolech
felicia1 píše:
Takze vicemene profici radite to co baba odcsousedu. Koupit jine auto?

To fakt ne. Běžně řeším zapeklité problémy roky a neřeším to výměnou auta. Jelikož nejsem profík, můžu si dovolit laborovat, zkoušet, testovat, kontrolovat, až dojdu k nějakému řešení.

Takže za mě bych zkusil zhruba toto ne nutně v tomto pořadí (co jsi zkoušel a já možná přehlédl ignoruj):
- jiné šrouby, třeba z vrakáče, hlavně origo (s těmi jsem nikdy neměl problém)
- zkontroloval bych (opakovaně) rozměry nábojů, zdali jsou správné
- zkontroloval bych kotouče, zdali jsou správné a nemohou nějak za jízdy tlačit na kola
- přeměřil bych středový kroužek versus kola
- po jízdě bych zkontroloval teplotu zdali se tam něco netaví, mrknul bych na brzdy zda se nekoušou
- označil bych si šrouby abych věděl zda se pohnuly, nebo zda s nimi někdo vtipně nepohnul
- šrouby bych si přeměři všechny i na zadní nápravě abych si byl jistý které se natahují a o kolik
- zkusil bych po dotažení to demontovat (i za cenu dalších šroubů) zda se to děje hned ještě před jízdou
- pokud ne, zkusil bych to po nějaké dávce kilometrů třeba bez tahání
- zkusil bych vyčistit závity, vysušit je, aby nemohla nějaká mastnota způsobovat nevhodnou sílu při správném momentu
- zkalibroval bych si momenťák, zda dává správný moment
- dotáhl bych kola slabším momentem (mi 100Nm stačí) a zkoumal zda se to děje znova
- po jízdách bych kontroloval dotažení momenťákem, zda se to povoluje nebo natahuje a po jaké jízdě
- dal bych pod šrouby hliníkové podložky, dotáhl, povolil a z podložek by mohlo být vidět zda jsou závity mimo (byly by vymačkané nerovnoměrně)


8.8.24, 15:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 329
Bydliště: kutnohorsko
Příspěvek Re: stržený závit šroubu na kolech
Dekuji, to je to co jsem potreboval, neco z toho uz jsem zkusil, neco z toho me napadlo zkusit a ten zbytek jsou dobre postrehy.
Zkusim dekuji.

Jinak na sraz.... S moji vyruzovelou cervenou feldou, flekatou od plnice jak dalmatyn a v uprave jezedaq?

Jinak kluci, mam tu i nenazuze 13 borbety na felicii, ty co vypadaju stejne jako origo poklice, patri k nim stejne srouby jako na plechace, nebo delsi? Predtim jsem mel jednusezonu origo ronal, a prislo mi, ze to bylo na malo zavitech, tak jsem je vzhledem k problemum s temi srouby radeji poslal do sveta v nadeji ze to bylo tim, a nebylo.....


8.8.24, 15:33
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6319
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: stržený závit šroubu na kolech
Malo závitové? To je koľko? V náboji je cca 1cm, brzdový kotúč má koľko? 6mm?. Aj keby si tam dal skrutku s 5cm závitom ničomu to nepomôže.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


8.8.24, 15:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11873
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Jestli myslíš kola z Felicie Magic, tak plecháčové (krátké) šrouby tam byly v pohodě co si pamatuju. Není nic jednoduššího, než prostrčit diskem šroub a změřit délku a porovnat s plecháčem, jaký tam je rozdíl.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


9.8.24, 05:56
Profil

Příspěvky: 14761
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: stržený závit šroubu na kolech
A mají šrouby správnou délku? Nevím jak na Felícii, ale na Fávo se myslím dávaly 2 délky. Už nevím které byly na starý typ a které na nový typ, ale rozdíl pár mm tam byl. A strhávání závitů není až takový extrém. V jednom pneuservisu používají ty velké pelouchy a perou to asi na max. sílu. V jiném servisu to nemohli tím malým pelouškem povolit, ani gola s asi 1m trubkou.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


16.8.24, 17:51
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz