| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Xenony https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=4141 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | Waclav [ 25.3.07, 18:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Xenony |
Zdravím Chci se optat jaký je rozdíl mezi xenony a bixenony? Jak probíhá přestavba do formana, favorita? Je to legální? Jsou tam H4, takže jak to je řešený, když na potkávačky jsou xenony a na dálkový halogen? Popř. sem hodtě nějakej obrázek Díky moc |
|
| Autor: | Nepér [ 25.3.07, 19:23 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Jsou to už starší články... http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=259 http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=331 http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=459 |
|
| Autor: | Waclav [ 25.3.07, 20:39 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nepochopil sem z toho jak se třeba do těch H4vých světlometů vtěsnají ještě halogeny na dálkový. A kdybych si to chtěl dát do formana/favorita tak z toho flojdi asi nebudou mít moc radost co? |
|
| Autor: | Matthes [ 25.3.07, 20:42 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Xenony maj jednu vybojku na potkavacky i na dalkovy. Jen se tam prepina jas. Z doslechu ... Ale sou to svetla na rit, teda pokud je ma nekdo kdo jede proti me, vetsinou proti nim roznu dalkovy at si to taky uzijou. Vona to totiz vetsina dobytku nema serizeny nebo maj taky prepnuto na dalkovy, ono se to u nich hur pozna |
|
| Autor: | Kristensen [ 25.3.07, 22:40 ] |
| Předmět příspěvku: | |
no mi jsme ladili xenony na feldu a to svítilo tak že ani dálkový nebyli potřeba a ještě jsem to dávali na Golf II GTi čtyř vočko a to jsem dávali jen do dálkovejch a taky to stačilo, zkoro až moc |
|
| Autor: | mikl [ 26.3.07, 21:28 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Matthes píše: Xenony maj jednu vybojku na potkavacky i na dalkovy. Jen se tam prepina jas. Z doslechu ... Ale sou to svetla na rit, teda pokud je ma nekdo kdo jede proti me, vetsinou proti nim roznu dalkovy at si to taky uzijou. Vona to totiz vetsina dobytku nema serizeny nebo maj taky prepnuto na dalkovy, ono se to u nich hur pozna Mýlíš se.Xenony mají výbojku pouze na tlumená světla.Dálková jsou vyřešena další standardní halogenovou žárovkou v parabole. BiXenony mají buď - čočky s výbojkou po dvou v parabole pro tlumená nebo dálková po jedné - nebo jednu výbojku,u která se posunuje stínítko Co se týká naklápění,mýlíš se taky,protože xena,pokud tedy nejsou nabastlená do paraboly ve které nemají co dělat,mají na nápravách čidla náklonu a seřizování se děje zcela automaticky. |
|
| Autor: | Matthes [ 26.3.07, 21:33 ] |
| Předmět příspěvku: | |
mikl píše: Matthes píše: Xenony maj jednu vybojku na potkavacky i na dalkovy. Jen se tam prepina jas. Z doslechu ... Ale sou to svetla na rit, teda pokud je ma nekdo kdo jede proti me, vetsinou proti nim roznu dalkovy at si to taky uzijou. Vona to totiz vetsina dobytku nema serizeny nebo maj taky prepnuto na dalkovy, ono se to u nich hur pozna Mýlíš se.Xenony mají výbojku pouze na tlumená světla.Dálková jsou vyřešena další standardní halogenovou žárovkou v parabole. BiXenony mají buď - čočky s výbojkou po dvou v parabole pro tlumená nebo dálková po jedné - nebo jednu výbojku,u která se posunuje stínítko Co se týká naklápění,mýlíš se taky,protože xena,pokud tedy nejsou nabastlená do paraboly ve které nemají co dělat,mají na nápravách čidla náklonu a seřizování se děje zcela automaticky. Nevim hale, psal sem kazdopadne o tech dobastlovanejch ... pac sem videl na netu sady ... Bylo tam mimo jiny napsano ze je tam prepinac potkavacky/dalkovy (nevim jak reseny, asi to stinitko jak rikas Kazdopadne nektery xenony i origo dosti oslnuji, nektery ne, mozna to maj naky zmrseny, nevim, ale jet proti nim je pak neprijemny |
|
| Autor: | mikl [ 26.3.07, 22:09 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nevim hale, psal sem kazdopadne o tech dobastlovanejch ... pac sem videl na netu sady ... Bylo tam mimo jiny napsano ze je tam prepinac potkavacky/dalkovy (nevim jak reseny, asi to stinitko jak rikas Kazdopadne nektery xenony i origo dosti oslnuji, nektery ne, mozna to maj naky zmrseny, nevim, ale jet proti nim je pak neprijemny Jo tam tam je to možný jak u kterejch.U světel.která používají H4 ani jiné řešení není možné.Dobastlit je jde i do světel,která standardně mají ve světlech po jedné žárovce na každá světla.Např P406 tuším 2xH7,nebo Fabie. |
|
| Autor: | Vašek Tábor [ 27.3.07, 08:21 ] |
| Předmět příspěvku: | |
mikl píše: Co se týká naklápění,mýlíš se taky,protože xena,pokud tedy nejsou nabastlená do paraboly ve které nemají co dělat,mají na nápravách čidla náklonu a seřizování se děje zcela automaticky. :roll: No jo, ale furt musí mít nastavenou výchozí polohu. A když jí má rozhozenou, tak ani snímače polohy tomu nepomůžou. |
|
| Autor: | Lukas [ 27.3.07, 19:09 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Matthes píše: Xenony maj jednu vybojku na potkavacky i na dalkovy. Jen se tam prepina jas. Z doslechu ... Ale sou to svetla na rit, teda pokud je ma nekdo kdo jede proti me, vetsinou proti nim roznu dalkovy at si to taky uzijou. Vona to totiz vetsina dobytku nema serizeny nebo maj taky prepnuto na dalkovy, ono se to u nich hur pozna souhlasim s Mattesem... xenony oslnujou jako krava (aspon ja to tak subjektivne vnimam) radeji, kdyz proti me jede nekdo se zapnutyma halogenovyma dalkovkama, nez xenony na potkavackach... |
|
| Autor: | Kristensen [ 27.3.07, 19:22 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nevim jak ostatní ale já jsem si vyzkoušel že xenon neoslní protijedoucí xenon ale jinak se taky přidávám k názoru že když jedou "bludičky" třeba i na dálkový proti xenonu tak xenon oslňuje. |
|
| Autor: | mikl [ 27.3.07, 21:39 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Vašek Tábor píše: mikl píše: Co se týká naklápění,mýlíš se taky,protože xena,pokud tedy nejsou nabastlená do paraboly ve které nemají co dělat,mají na nápravách čidla náklonu a seřizování se děje zcela automaticky. No jo, ale furt musí mít nastavenou výchozí polohu. A když jí má rozhozenou, tak ani snímače polohy tomu nepomůžou. Nepovažoval jsem takovou samozřejmost za nutné uvádět. |
|
| Autor: | mikl [ 27.3.07, 21:43 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Lukas píše: Matthes píše: Xenony maj jednu vybojku na potkavacky i na dalkovy. Jen se tam prepina jas. Z doslechu ... Ale sou to svetla na rit, teda pokud je ma nekdo kdo jede proti me, vetsinou proti nim roznu dalkovy at si to taky uzijou. Vona to totiz vetsina dobytku nema serizeny nebo maj taky prepnuto na dalkovy, ono se to u nich hur pozna souhlasim s Mattesem... xenony oslnujou jako krava (aspon ja to tak subjektivne vnimam) radeji, kdyz proti me jede nekdo se zapnutyma halogenovyma dalkovkama, nez xenony na potkavackach... Ano s Tebou souhlasím,je to subjektivní.Mně vadí podstatně víc i Fabie s tlumenýma.Ta je nepříjemná i ve dne.Ale jsou i další.Trotly s nakopnutými světly svítícimi do nebe nebudu ani vzpomínat. |
|
| Autor: | Matthes [ 27.3.07, 21:46 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No kazdopadne pokud me nekdo oslnuje, tak dalkova vlakna Osram Silverstar se o to bez problemu rychle postaraji Mnoho fobiatiku jezdi s naklopenejma svetlama, fakt humus |
|
| Autor: | mikl [ 27.3.07, 23:15 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Matthes píše: No kazdopadne pokud me nekdo oslnuje, tak dalkova vlakna Osram Silverstar se o to bez problemu rychle postaraji Mnoho fobiatiku jezdi s naklopenejma svetlama, fakt humus Čím se o koho postaráš je mi fuck |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|