| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Ostřikovače světel https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=4876 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Waclav [ 19.5.07, 22:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Ostřikovače světel |
Zdar Uvažoval sem, že časem hodím do toho svéhon závoďáka xenony, četl sem nějaký článek, že EU zavedla, že u každého xenonu musí být automatický nastavovač sklonu a ostřik světel. Je velkej problém domontovat ten ostřik světel na feldu 95? Popř. co se přesně stará o ten sklon? dík |
|
| Autor: | DRYVER [ 20.5.07, 10:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostřikovače světel |
Waclav píše: Zdar Uvažoval sem, že časem hodím do toho svéhon závoďáka xenony, četl sem nějaký článek, že EU zavedla, že u každého xenonu musí být automatický nastavovač sklonu a ostřik světel. Je velkej problém domontovat ten ostřik světel na feldu 95? Popř. co se přesně stará o ten sklon? dík Tak naklaneni svetel ma felda manualni a ne elektricke - takze to je prvni problem a to naklaneni musi mit jeste sninač polohy vozidla (vetsinou byva na zadni naparave a pri kazdem propruzeni to ty svetla (skolon) koriguje naklopenim). To s temi ostrikovaci je pravda ze musi byt u xenonu ale jejich montaz to netusim jak by to mohlo byt ... |
|
| Autor: | Lukas [ 20.5.07, 17:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostřikovače světel |
DRYVER píše: Waclav píše: Zdar Uvažoval sem, že časem hodím do toho svéhon závoďáka xenony, četl sem nějaký článek, že EU zavedla, že u každého xenonu musí být automatický nastavovač sklonu a ostřik světel. Je velkej problém domontovat ten ostřik světel na feldu 95? Popř. co se přesně stará o ten sklon? dík Tak naklaneni svetel ma felda manualni a ne elektricke - takze to je prvni problem a to naklaneni musi mit jeste sninač polohy vozidla (vetsinou byva na zadni naparave a pri kazdem propruzeni to ty svetla (skolon) koriguje naklopenim). To s temi ostrikovaci je pravda ze musi byt u xenonu ale jejich montaz to netusim jak by to mohlo byt ... na netu sem cetl tohle... Podle zákonů Evropské Unie, není zapotřeba u vozidel s dodatečně montovanými Xenony před rokem výroby 1996 aby bylo vybaveno s dynamickou regulaci sklonu světlometů a odstřikovači, tak jak je to povinnost u všech nových vozidel vybavené Xenony! Stačí pouze manualní nastavení z kokpitu a odstřikovače jsou doporučené...... |
|
| Autor: | Waclav [ 20.5.07, 21:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostřikovače světel |
Lukas píše: DRYVER píše: Waclav píše: Zdar Uvažoval sem, že časem hodím do toho svéhon závoďáka xenony, četl sem nějaký článek, že EU zavedla, že u každého xenonu musí být automatický nastavovač sklonu a ostřik světel. Je velkej problém domontovat ten ostřik světel na feldu 95? Popř. co se přesně stará o ten sklon? dík Tak naklaneni svetel ma felda manualni a ne elektricke - takze to je prvni problem a to naklaneni musi mit jeste sninač polohy vozidla (vetsinou byva na zadni naparave a pri kazdem propruzeni to ty svetla (skolon) koriguje naklopenim). To s temi ostrikovaci je pravda ze musi byt u xenonu ale jejich montaz to netusim jak by to mohlo byt ... na netu sem cetl tohle... Podle zákonů Evropské Unie, není zapotřeba u vozidel s dodatečně montovanými Xenony před rokem výroby 1996 aby bylo vybaveno s dynamickou regulaci sklonu světlometů a odstřikovači, tak jak je to povinnost u všech nových vozidel vybavené Xenony! Stačí pouze manualní nastavení z kokpitu a odstřikovače jsou doporučené...... Hustý, se musím ještě někde optat |
|
| Autor: | Vít [ 20.5.07, 21:23 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ať už je v těch zmiňovaných zákonech co chce, na felicii nikdo nikdy xenony NEHOMOLOGOVAL a tudíž tam dle zákona nemají co dělat. Pokud je instaluješ, nemáš předepsané osvětlení a tudíž jsi nezpůsobilý k provozu na pozemní komunikaci. Techničák, body, pokuta... ...no ale taky by se mě to líbilo |
|
| Autor: | Lukas [ 21.5.07, 20:04 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Vít Široký píše: Ať už je v těch zmiňovaných zákonech co chce, na felicii nikdo nikdy xenony NEHOMOLOGOVAL a tudíž tam dle zákona nemají co dělat. Pokud je instaluješ, nemáš předepsané osvětlení a tudíž jsi nezpůsobilý k provozu na pozemní komunikaci. Techničák, body, pokuta... ...no ale taky by se mě to líbilo a jak je to pak s tema sadama od Helly? prodavaj to prej komplet cele s vybojkou, i tou minielektrarnou, nebo co to je. |
|
| Autor: | Waclav [ 12.6.07, 10:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostřikovače světel |
Lukas píše: DRYVER píše: Waclav píše: Zdar Uvažoval sem, že časem hodím do toho svéhon závoďáka xenony, četl sem nějaký článek, že EU zavedla, že u každého xenonu musí být automatický nastavovač sklonu a ostřik světel. Je velkej problém domontovat ten ostřik světel na feldu 95? Popř. co se přesně stará o ten sklon? dík Tak naklaneni svetel ma felda manualni a ne elektricke - takze to je prvni problem a to naklaneni musi mit jeste sninač polohy vozidla (vetsinou byva na zadni naparave a pri kazdem propruzeni to ty svetla (skolon) koriguje naklopenim). To s temi ostrikovaci je pravda ze musi byt u xenonu ale jejich montaz to netusim jak by to mohlo byt ... na netu sem cetl tohle... Podle zákonů Evropské Unie, není zapotřeba u vozidel s dodatečně montovanými Xenony před rokem výroby 1996 aby bylo vybaveno s dynamickou regulaci sklonu světlometů a odstřikovači, tak jak je to povinnost u všech nových vozidel vybavené Xenony! Stačí pouze manualní nastavení z kokpitu a odstřikovače jsou doporučené...... kde si to prosimtě četl? máš odkaz? |
|
| Autor: | Lukas [ 12.6.07, 20:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostřikovače světel |
Waclav píše: Lukas píše: DRYVER píše: Waclav píše: Zdar Uvažoval sem, že časem hodím do toho svéhon závoďáka xenony, četl sem nějaký článek, že EU zavedla, že u každého xenonu musí být automatický nastavovač sklonu a ostřik světel. Je velkej problém domontovat ten ostřik světel na feldu 95? Popř. co se přesně stará o ten sklon? dík Tak naklaneni svetel ma felda manualni a ne elektricke - takze to je prvni problem a to naklaneni musi mit jeste sninač polohy vozidla (vetsinou byva na zadni naparave a pri kazdem propruzeni to ty svetla (skolon) koriguje naklopenim). To s temi ostrikovaci je pravda ze musi byt u xenonu ale jejich montaz to netusim jak by to mohlo byt ... na netu sem cetl tohle... Podle zákonů Evropské Unie, není zapotřeba u vozidel s dodatečně montovanými Xenony před rokem výroby 1996 aby bylo vybaveno s dynamickou regulaci sklonu světlometů a odstřikovači, tak jak je to povinnost u všech nových vozidel vybavené Xenony! Stačí pouze manualní nastavení z kokpitu a odstřikovače jsou doporučené...... kde si to prosimtě četl? máš odkaz? http://www.e30.cz/ |
|
| Autor: | Martin [ 12.6.07, 20:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostřikovače světel |
Lukas píše: http://www.e30.cz/technika/xenony.html |
|
| Autor: | Lukas [ 12.6.07, 21:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Ostřikovače světel |
Martin píše: jj to je ono... ale mi vysvetli, proc se mi ta adresa neobevi, kdyz se tam proklikavam.... mam v adrese porad jen e30.cz |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 12.6.07, 21:21 ] |
| Předmět příspěvku: | |
xenony mají přímo řídící jednotku na zadní nápravě a startery, a co znám tyto úpravy tak končí hořením elektroinstalace a žlutnutím parabol a nikam to nevede jenom problémy efekt je jen počáteční euforie, žárovky s xenonovým efektem při denním svícení jdou brzo do háje, pár hodin provozu miloš |
|
| Autor: | Martin [ 12.6.07, 21:43 ] |
| Předmět příspěvku: | |
To je tím, že je to jedna stránka (ten pruh nahoře) a v té se jakoby otevírá další stránka. Ukazuje to jen adresu té hlavní. Pokud u odkazu na tu stránku o xenonech dáš otevřít v novém okně, tak budeš mít celou adresu, ale zase to bude bez té hlavní. Snad si to alespoň trochu pochopil. |
|
| Autor: | Lukas [ 13.6.07, 20:39 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Martin píše: To je tím, že je to jedna stránka (ten pruh nahoře) a v té se jakoby otevírá další stránka. Ukazuje to jen adresu té hlavní. Pokud u odkazu na tu stránku o xenonech dáš otevřít v novém okně, tak budeš mít celou adresu, ale zase to bude bez té hlavní. Snad si to alespoň trochu pochopil. jj. diky |
|
| Autor: | Milos [ 27.7.07, 13:32 ] |
| Předmět příspěvku: | XENONY |
Hezký ale o felicii tam nic nepíšou. |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|