Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Ostřikovače světel
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=4876
Stránka 1 z 1

Autor:  Waclav [ 19.5.07, 22:15 ]
Předmět příspěvku:  Ostřikovače světel

Zdar :-)
Uvažoval sem, že časem hodím do toho svéhon závoďáka xenony, četl sem nějaký článek, že EU zavedla, že u každého xenonu musí být automatický nastavovač sklonu a ostřik světel.
Je velkej problém domontovat ten ostřik světel na feldu 95?
Popř. co se přesně stará o ten sklon?
dík

Autor:  DRYVER [ 20.5.07, 10:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ostřikovače světel

Waclav píše:
Zdar :-)
Uvažoval sem, že časem hodím do toho svéhon závoďáka xenony, četl sem nějaký článek, že EU zavedla, že u každého xenonu musí být automatický nastavovač sklonu a ostřik světel.
Je velkej problém domontovat ten ostřik světel na feldu 95?
Popř. co se přesně stará o ten sklon?
dík


Tak naklaneni svetel ma felda manualni a ne elektricke - takze to je prvni problem a to naklaneni musi mit jeste sninač polohy vozidla (vetsinou byva na zadni naparave a pri kazdem propruzeni to ty svetla (skolon) koriguje naklopenim). To s temi ostrikovaci je pravda ze musi byt u xenonu ale jejich montaz to netusim jak by to mohlo byt ...

Autor:  Lukas [ 20.5.07, 17:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ostřikovače světel

DRYVER píše:
Waclav píše:
Zdar :-)
Uvažoval sem, že časem hodím do toho svéhon závoďáka xenony, četl sem nějaký článek, že EU zavedla, že u každého xenonu musí být automatický nastavovač sklonu a ostřik světel.
Je velkej problém domontovat ten ostřik světel na feldu 95?
Popř. co se přesně stará o ten sklon?
dík


Tak naklaneni svetel ma felda manualni a ne elektricke - takze to je prvni problem a to naklaneni musi mit jeste sninač polohy vozidla (vetsinou byva na zadni naparave a pri kazdem propruzeni to ty svetla (skolon) koriguje naklopenim). To s temi ostrikovaci je pravda ze musi byt u xenonu ale jejich montaz to netusim jak by to mohlo byt ...

na netu sem cetl tohle...
Podle zákonů Evropské Unie, není zapotřeba u vozidel s dodatečně montovanými Xenony před rokem výroby 1996
aby bylo vybaveno s dynamickou regulaci sklonu světlometů a odstřikovači, tak jak je to povinnost u všech nových
vozidel vybavené Xenony! Stačí pouze manualní nastavení z kokpitu a odstřikovače jsou doporučené......

Autor:  Waclav [ 20.5.07, 21:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ostřikovače světel

Lukas píše:
DRYVER píše:
Waclav píše:
Zdar :-)
Uvažoval sem, že časem hodím do toho svéhon závoďáka xenony, četl sem nějaký článek, že EU zavedla, že u každého xenonu musí být automatický nastavovač sklonu a ostřik světel.
Je velkej problém domontovat ten ostřik světel na feldu 95?
Popř. co se přesně stará o ten sklon?
dík


Tak naklaneni svetel ma felda manualni a ne elektricke - takze to je prvni problem a to naklaneni musi mit jeste sninač polohy vozidla (vetsinou byva na zadni naparave a pri kazdem propruzeni to ty svetla (skolon) koriguje naklopenim). To s temi ostrikovaci je pravda ze musi byt u xenonu ale jejich montaz to netusim jak by to mohlo byt ...

na netu sem cetl tohle...
Podle zákonů Evropské Unie, není zapotřeba u vozidel s dodatečně montovanými Xenony před rokem výroby 1996
aby bylo vybaveno s dynamickou regulaci sklonu světlometů a odstřikovači, tak jak je to povinnost u všech nových
vozidel vybavené Xenony! Stačí pouze manualní nastavení z kokpitu a odstřikovače jsou doporučené......

Hustý, se musím ještě někde optat

Autor:  Vít [ 20.5.07, 21:23 ]
Předmět příspěvku: 

Ať už je v těch zmiňovaných zákonech co chce, na felicii nikdo nikdy xenony NEHOMOLOGOVAL a tudíž tam dle zákona nemají co dělat. Pokud je instaluješ, nemáš předepsané osvětlení a tudíž jsi nezpůsobilý k provozu na pozemní komunikaci. Techničák, body, pokuta... ...no ale taky by se mě to líbilo :) Je s tím ale moc problémů

Autor:  Lukas [ 21.5.07, 20:04 ]
Předmět příspěvku: 

Vít Široký píše:
Ať už je v těch zmiňovaných zákonech co chce, na felicii nikdo nikdy xenony NEHOMOLOGOVAL a tudíž tam dle zákona nemají co dělat. Pokud je instaluješ, nemáš předepsané osvětlení a tudíž jsi nezpůsobilý k provozu na pozemní komunikaci. Techničák, body, pokuta... ...no ale taky by se mě to líbilo :) Je s tím ale moc problémů

a jak je to pak s tema sadama od Helly? prodavaj to prej komplet cele s vybojkou, i tou minielektrarnou, nebo co to je.

Autor:  Waclav [ 12.6.07, 10:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ostřikovače světel

Lukas píše:
DRYVER píše:
Waclav píše:
Zdar :-)
Uvažoval sem, že časem hodím do toho svéhon závoďáka xenony, četl sem nějaký článek, že EU zavedla, že u každého xenonu musí být automatický nastavovač sklonu a ostřik světel.
Je velkej problém domontovat ten ostřik světel na feldu 95?
Popř. co se přesně stará o ten sklon?
dík


Tak naklaneni svetel ma felda manualni a ne elektricke - takze to je prvni problem a to naklaneni musi mit jeste sninač polohy vozidla (vetsinou byva na zadni naparave a pri kazdem propruzeni to ty svetla (skolon) koriguje naklopenim). To s temi ostrikovaci je pravda ze musi byt u xenonu ale jejich montaz to netusim jak by to mohlo byt ...

na netu sem cetl tohle...
Podle zákonů Evropské Unie, není zapotřeba u vozidel s dodatečně montovanými Xenony před rokem výroby 1996
aby bylo vybaveno s dynamickou regulaci sklonu světlometů a odstřikovači, tak jak je to povinnost u všech nových
vozidel vybavené Xenony! Stačí pouze manualní nastavení z kokpitu a odstřikovače jsou doporučené......

kde si to prosimtě četl? máš odkaz?

Autor:  Lukas [ 12.6.07, 20:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ostřikovače světel

Waclav píše:
Lukas píše:
DRYVER píše:
Waclav píše:
Zdar :-)
Uvažoval sem, že časem hodím do toho svéhon závoďáka xenony, četl sem nějaký článek, že EU zavedla, že u každého xenonu musí být automatický nastavovač sklonu a ostřik světel.
Je velkej problém domontovat ten ostřik světel na feldu 95?
Popř. co se přesně stará o ten sklon?
dík


Tak naklaneni svetel ma felda manualni a ne elektricke - takze to je prvni problem a to naklaneni musi mit jeste sninač polohy vozidla (vetsinou byva na zadni naparave a pri kazdem propruzeni to ty svetla (skolon) koriguje naklopenim). To s temi ostrikovaci je pravda ze musi byt u xenonu ale jejich montaz to netusim jak by to mohlo byt ...

na netu sem cetl tohle...
Podle zákonů Evropské Unie, není zapotřeba u vozidel s dodatečně montovanými Xenony před rokem výroby 1996
aby bylo vybaveno s dynamickou regulaci sklonu světlometů a odstřikovači, tak jak je to povinnost u všech nových
vozidel vybavené Xenony! Stačí pouze manualní nastavení z kokpitu a odstřikovače jsou doporučené......

kde si to prosimtě četl? máš odkaz?

http://www.e30.cz/ :arrow: technika :arrow: montaz xenonu

Autor:  Martin [ 12.6.07, 20:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ostřikovače světel

Lukas píše:
http://www.e30.cz/ :arrow: technika :arrow: montaz xenonu


http://www.e30.cz/technika/xenony.html :roll:

Autor:  Lukas [ 12.6.07, 21:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Ostřikovače světel

Martin píše:

jj to je ono...
ale mi vysvetli, proc se mi ta adresa neobevi, kdyz se tam proklikavam.... mam v adrese porad jen e30.cz

Autor:  slovacek.milos [ 12.6.07, 21:21 ]
Předmět příspěvku: 

xenony mají přímo řídící jednotku na zadní nápravě a startery, a co znám tyto úpravy tak končí hořením elektroinstalace a žlutnutím parabol a nikam to nevede jenom problémy efekt je jen počáteční euforie, žárovky s xenonovým efektem při denním svícení jdou brzo do háje, pár hodin provozu miloš

Autor:  Martin [ 12.6.07, 21:43 ]
Předmět příspěvku: 

To je tím, že je to jedna stránka (ten pruh nahoře) a v té se jakoby otevírá další stránka. Ukazuje to jen adresu té hlavní. Pokud u odkazu na tu stránku o xenonech dáš otevřít v novém okně, tak budeš mít celou adresu, ale zase to bude bez té hlavní. Snad si to alespoň trochu pochopil.

Autor:  Lukas [ 13.6.07, 20:39 ]
Předmět příspěvku: 

Martin píše:
To je tím, že je to jedna stránka (ten pruh nahoře) a v té se jakoby otevírá další stránka. Ukazuje to jen adresu té hlavní. Pokud u odkazu na tu stránku o xenonech dáš otevřít v novém okně, tak budeš mít celou adresu, ale zase to bude bez té hlavní. Snad si to alespoň trochu pochopil.

jj. diky

Autor:  Milos [ 27.7.07, 13:32 ]
Předmět příspěvku:  XENONY

Hezký ale o felicii tam nic nepíšou.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/