Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 16:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 brzdovky š100 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 10.10.07, 16:46
Příspěvky: 615
Bydliště: Úpice(Trutnov)
Příspěvek brzdovky š100
nesvítí mi brzdovky š 100, napětí na tlak spínačích je, ty spínají, ale pak se to nejak nepohodne s relátkem, v čem je problém?


4.12.07, 19:11
Profil
Příspěvek Reklama

   

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: brzdovky š100
žděba píše:
nesvítí mi brzdovky š 100, napětí na tlak spínačích je, ty spínají, ale pak se to nejak nepohodne s relátkem, v čem je problém?


Jak to myslíš nepohodne s relátkem? Š100 originálně snad žádné relé nemělo, to zřejmě někdo přidával doma.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


4.12.07, 19:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10.10.07, 16:46
Příspěvky: 615
Bydliště: Úpice(Trutnov)
Příspěvek 
Stovky meli tuším od r71 relátko, ve kterém se zbíhali kontakty ze spínačů, sloužilo ke spínaní zadních světel a k signalizaci poruchy


4.12.07, 19:19
Profil

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek 
žděba píše:
Stovky meli tuším od r71 relátko, ve kterém se zbíhali kontakty ze spínačů, sloužilo ke spínaní zadních světel a k signalizaci poruchy


Já se kouknu na schéma do příručky... koukám koukám... ještě koukám... a ještě koukám.. aha

No mám knížku od Baťi na Š 100, vydání 1977 a ve schématu není žádné relé zakresleno :shock:

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


4.12.07, 19:25
Profil

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Možná by bylo nejlepší to předělat na klasický polohový spínač jako mají 105/120. Nevybavuji si jak to má děláno stovka, ale někteří majitelé Š 100 si to předělali :D

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


4.12.07, 19:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.07, 20:23
Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek 
ja vim jak je to delane a asi to neni moc dobre... pokud ti to rele nespina tak asi bude problem v nem... je lepsi dat spinac na pedal.. a nebo tro zapojit k tomu jednomu tlakovemu.. je tam i tusim kazde svetlo zvlast.... ja to zapojil klasicky .. spinac na pedal... ta kontrolka vlastne origo signalizuje ze v jednom okruhu je mensi tlak nez v druhem.. a rozviti se


5.12.07, 21:52
Profil ICQ

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jiri píše:
ja vim jak je to delane a asi to neni moc dobre... pokud ti to rele nespina tak asi bude problem v nem... je lepsi dat spinac na pedal.. a nebo tro zapojit k tomu jednomu tlakovemu.. je tam i tusim kazde svetlo zvlast.... ja to zapojil klasicky .. spinac na pedal... ta kontrolka vlastne origo signalizuje ze v jednom okruhu je mensi tlak nez v druhem.. a rozviti se


Fakt tam je relé :?: :shock:

Na schematu nebylo, jen nějaký spínač kontrolky brzd...

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


5.12.07, 21:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.07, 20:23
Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek 
no to je ono.. ono to spina tu kontrolku vlastni zarovky nejsou pres rele... schema uz sem dlouho nevidel.. tak se nechci hadat .. ale je to jak rikam ze kdyz je v systemu ruzny tlak... ze jeden spinac sepne a druhy ne... tak se rozviti kontrolka.... a ony jsou k tomu prave jeste ty brzdovky zapojeny.... presne nevim jak to je... jako schema ale je to nespolehlive....na pedal das jakykoliv spinac.... a je klid...tu kontrolku zase nepotrebujes me osobne teda akorat rozcilovala vecer.... jak problikavala


5.12.07, 21:57
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.07, 20:23
Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek 
jinak to rele vypada uplne stejne jak prerusovac na blikace... a jsou pod stejnym sroubkem pod palubkou.. musi se vytahnout pristrojovka kvuli tomu... budik myslim..


5.12.07, 21:59
Profil ICQ

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Joo aha, nějaký to signální relé :) Jo už asi vím co myslíš, to rozsvěc jen kontrolku a ne vlastní světla jak píšeš.. Už vim :D

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


5.12.07, 22:00
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.07, 20:23
Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek 
ona ta kontrolka vetsinou jako problikla... pri brzdeni... pokud pri zabrzdeni svitila tak tam byla nejaka zavada...... takova diagnostika..... a vetsiou byl spatny jeden ze spinacu na valci....ze nespinal....jinak pokud by svitila opravdu ze tam neni v jednom okruhu tlak tam to samozrejmne uz nebude brzdit....a to poznas ze...


5.12.07, 22:04
Profil ICQ

Registrován: 11.1.06, 19:35
Příspěvky: 212
Bydliště: Praha, Ostrava
Příspěvek 
Nahodou to zapojeni, co je ve S100 je naprosto genialni ;) Cervene svetlo se pri brzdeni rozsviti nejen pokud jsou odlisne tlaky v jednotlivych brzdovych okruzich, ale take, pokud se spali zarovka vzadu ve sdruzenych svitilnach. Tohleto maji jenom nejnovejsi auta plne elektroniky ;) Jinak je to takove "relatko" v kovovem krytu, co vypada podobne jako prerusovac smerovych svetel. Takze jde vymenit (pokud sezenes nejake funkcni).


5.12.07, 23:13
Profil

Registrován: 29.8.06, 20:14
Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Nebo to přepojit, jak to má Avia, každej policajt na jedno světlo a hned je signalizovaná porucha v okruhu, tohle jde použít i na 120, místo průtokáče na HBV dát policajt z Avie a nějak šikovně si ho zapojit na kontrolky do budky.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


5.12.07, 23:25
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.07, 20:23
Příspěvky: 4146
Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
Příspěvek 
kdoasi píše:
Nahodou to zapojeni, co je ve S100 je naprosto genialni ;) Cervene svetlo se pri brzdeni rozsviti nejen pokud jsou odlisne tlaky v jednotlivych brzdovych okruzich, ale take, pokud se spali zarovka vzadu ve sdruzenych svitilnach. Tohleto maji jenom nejnovejsi auta plne elektroniky ;) Jinak je to takove "relatko" v kovovem krytu, co vypada podobne jako prerusovac smerovych svetel. Takze jde vymenit (pokud sezenes nejake funkcni).


jo.. mas pravdu to signalizuje i prasklou zarovku... proto jsou ty zarovky zapojene kazda zvlast ja sem si nebyl jisty ale stejne... ja s tim nebyl moc spokojen no....


5.12.07, 23:50
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 25.1.07, 23:48
Příspěvky: 6704
Bydliště: Kosice
Příspěvek 
Jiri píše:
ona ta kontrolka vetsinou jako problikla... pri brzdeni... pokud pri zabrzdeni svitila tak tam byla nejaka zavada...... takova diagnostika..... a vetsiou byl spatny jeden ze spinacu na valci....ze nespinal....jinak pokud by svitila opravdu ze tam neni v jednom okruhu tlak tam to samozrejmne uz nebude brzdit....a to poznas ze...


my sme 110tku mali a nikdy ma nenapadlo, ze to, ze ta kontrolka zakazdym svieti, je zle :) ale u nas to bolo sposobene tym, ze jeden ten tlakovy snimac skorodoval a vzdy ked sa nanho pripojil kontakt a zabrzdilo sa, tak vyrazil poistku.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


6.12.07, 00:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.084s | 10 Queries | GZIP : Off ]