| Autor |
Zpráva |
|
Martin
Registrován: 24.3.06, 19:10 Příspěvky: 3694 Bydliště: Vysočina
|
Tak amotné měření spotřeby je dost jednoduché, já jsem ho nerealizoval, protože na benzín nejezdím a na plyn žádné čidlo koupit nelze a vrtat se mi do toho nechtělo. Dokonce mám doma návod na stavbu průtokoměru z jednoho Udělej si sám, teď jsem si vzpoměl, že jsem to dokonce někomu slíbil vyfotit. Jeden takový palubní PC je tady, stavět to nemá cenu, protože je to zastaralé:
http://www.dhservis.cz/download/dh_servis/autocomp.htm
Je tam použito čidlo z varťase, to není ale moc přesné. Lepší čidla stojí kolem 1000Kč, takže jsou celkem drahé.
_________________ ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená
|
| 23.8.07, 09:56 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Peter-Sweter
Registrován: 18.8.07, 22:04 Příspěvky: 114
|
Ja by som si to namontoval, aby mi to aspon orientacne ukazovalo spotrebu aj keby to nebolo presne.
Ok a tento navod je pre prynaky alebo pre benzinaky ? Lebo ja jazdnim na benzin.
_________________ Mám Škoda 120, na ktorej sa v poslednej dobe stale s niecim hram a vylepsujem
|
| 23.8.07, 10:02 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
hlavne treba zohnat prietokove cidlo s dobrou presnostou na male prietoky a schvalenim pre vybusne a agresivne prostredia, ktory nefachci na principipe Corioliusovych sil (to by v nestacionarnom prostredi nefungovalo). Zvysna elektronika nie je onic vacsi problem, ako otackomer, meraciu logiku zvladne lubovolny jednocipak imho.
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 23.8.07, 10:22 |
|
 |
|
Peter-Sweter
Registrován: 18.8.07, 22:04 Příspěvky: 114
|
A to prietokove cidlo by sa kde dalo zohnat ? Popripade z akeho auta??
Ani neviem ako to vypada. Nehotis fotku? Ak by si nejaku mal ?
_________________ Mám Škoda 120, na ktorej sa v poslednej dobe stale s niecim hram a vylepsujem
|
| 23.8.07, 10:35 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
Peter-Sweter píše: A to prietokove cidlo by sa kde dalo zohnat ? Popripade z akeho auta?? Ani neviem ako to vypada. Nehotis fotku? Ak by si nejaku mal ?
hehe, keby som nejake mal, tak nepisem, ze treba "prietokove cidlo s dobrou presnostou na male prietoky a schvalenim pre vybusne a agresivne prostredia, ktory nefachci na principipe Corioliusovych sil", ale napisem konkretne. Mozno by slo pouzit to z toho clanku z Wartburga, ak sa bude dat zohnat 
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 23.8.07, 10:40 |
|
 |
|
Martin
Registrován: 24.3.06, 19:10 Příspěvky: 3694 Bydliště: Vysočina
|
Možná by šel použít tento:
http://www.conrad.cz/prutokomer+dp45794/
ale nevím, jestli neslouží také jako regulátor tlaku.
_________________ ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená
|
| 23.8.07, 16:57 |
|
 |
|
Martin
Registrován: 24.3.06, 19:10 Příspěvky: 3694 Bydliště: Vysočina
|
_________________ ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená
|
| 23.8.07, 16:59 |
|
 |
|
deekay
Voditelj brodice
Registrován: 12.9.06, 21:33 Příspěvky: 9782 Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
|
dokazal by si k tomu spravit vhodny citac impulzov? 
_________________ - Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto - Volvo V40 2.0T, r.v. 2002 http://www.danokrnac.sk/
|
| 23.8.07, 17:34 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
deekay píše: dokazal by si k tomu spravit vhodny citac impulzov? 
ako merak k tomu cidlu ti po vhodnom presuciastkovani a preciachovani kludne postaci aj otackomer  ale toto chce digitalnu stupnicu s pocitanim celkovej spotreby imho.
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 23.8.07, 17:44 |
|
 |
|
Peter-Sweter
Registrován: 18.8.07, 22:04 Příspěvky: 114
|
Vypada to dobre. Ale nemyslel som ze to bude take drahe to prietokove cidlo
_________________ Mám Škoda 120, na ktorej sa v poslednej dobe stale s niecim hram a vylepsujem
|
| 23.8.07, 19:13 |
|
 |
|
Martin
Registrován: 24.3.06, 19:10 Příspěvky: 3694 Bydliště: Vysočina
|
_________________ ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená
|
| 15.9.07, 12:04 |
|
 |
|
MAJO
Registrován: 25.2.06, 00:33 Příspěvky: 587 Bydliště: Piešťany-SK
|
 Re: merac spotreby
deekay píše: http://www.tau-racing.com/mericcd1.php
da sa to este zohnat?
Mám doma niečo podobné v prevedení s LED diódami. Mal by niekto záujem?
 
_________________ EX Škoda 105S, r.v.1977- odchádza do automobilového neba:( Škoda Forman 136GLX COMFORT LINE r.v.1994 Citroen Xantia Break 2.0HDi r.v.1999
|
| 15.9.07, 18:14 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
 Re: merac spotreby
MAJO píše: deekay píše: http://www.tau-racing.com/mericcd1.php
da sa to este zohnat? Mám doma niečo podobné v prevedení s LED diódami. Mal by niekto záujem?  
Není k tomu potřeba ještě něco, nějaká ŘJ?
Kolik z to?
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 15.9.07, 18:20 |
|
 |
|
MAJO
Registrován: 25.2.06, 00:33 Příspěvky: 587 Bydliště: Piešťany-SK
|
 Re: merac spotreby
Šemik píše: MAJO píše: deekay píše: http://www.tau-racing.com/mericcd1.php
da sa to este zohnat? Mám doma niečo podobné v prevedení s LED diódami. Mal by niekto záujem?   Není k tomu potřeba ještě něco, nějaká ŘJ? Kolik z to?
Nie, len do prívodu paliva pred karbec pridáš ten snímač a všetko to pospájaš. Cenu by som si predstavoval asi 600,-Sk. 
_________________ EX Škoda 105S, r.v.1977- odchádza do automobilového neba:( Škoda Forman 136GLX COMFORT LINE r.v.1994 Citroen Xantia Break 2.0HDi r.v.1999
|
| 15.9.07, 18:25 |
|
 |
|
cyz
Registrován: 6.5.06, 20:11 Příspěvky: 3262 Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
|
 Re: merac spotreby
Na motronic to asi nepůjde, co?
|
| 15.9.07, 18:28 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|