| Autor |
Zpráva |
|
Matthes
Hliník navždy.
Registrován: 20.6.06, 17:43 Příspěvky: 17651 Bydliště: Praha západ
|
_________________ Zbrane zabijeji!
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.
|
| 16.2.08, 21:09 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
cyz
Registrován: 6.5.06, 20:11 Příspěvky: 3262 Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
|
Tak Forman je co se týká prostoru skvělý, ale přecijen doba těchto aut už skončila. Právě co vím i o těch Němcích (Opel, VW) tak na českých silnicích hodně trpí nápravy. Jediné na co jsem ještě neslyšel špatné slovo tak jsou Toyoty a Hondy.
|
| 16.2.08, 21:14 |
|
 |
|
FerdikF
Registrován: 6.11.06, 12:51 Příspěvky: 784 Bydliště: Chrudimsko
|
cyz píše: Tak Forman je co se týká prostoru skvělý, ale přecijen doba těchto aut už skončila. Právě co vím i o těch Němcích (Opel, VW) tak na českých silnicích hodně trpí nápravy. Jediné na co jsem ještě neslyšel špatné slovo tak jsou Toyoty a Hondy.
Taky pořád koukám po Carině, Avensisoj, Primeře, nebo civic aerodeck.........ale uvidím co na to jendou můj mechanik, třeba to dopadne úplně jinak.
_________________ Forman Glxi r.v.93 karbec 43Kw lpg
Ford Fiesta r.v.91 37kw
|
| 16.2.08, 21:23 |
|
 |
|
spartra
Registrován: 3.3.06, 22:13 Příspěvky: 1331 Bydliště: královehradecký kraj
|
ford mondeo bych zkusil, oproti octavii si myslím větší, hlavně levnější
za 200 má tu novu řadu přelom 01/02 02/03 ted nevím, žiju v tom , že už maj pozink
_________________ š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85
|
| 16.2.08, 21:26 |
|
 |
|
FerdikF
Registrován: 6.11.06, 12:51 Příspěvky: 784 Bydliště: Chrudimsko
|
spartra píše: ford mondeo bych zkusil, oproti octavii si myslím větší, hlavně levnější za 200 má tu novu řadu přelom 01/02 02/03 ted nevím, žiju v tom , že už maj pozink
Mondeo bylo vždycky pozink, ale stejně zadní lemy kvetly.
_________________ Forman Glxi r.v.93 karbec 43Kw lpg
Ford Fiesta r.v.91 37kw
|
| 16.2.08, 21:37 |
|
 |
|
spartra
Registrován: 3.3.06, 22:13 Příspěvky: 1331 Bydliště: královehradecký kraj
|
FerdikF píše: spartra píše: ford mondeo bych zkusil, oproti octavii si myslím větší, hlavně levnější za 200 má tu novu řadu přelom 01/02 02/03 ted nevím, žiju v tom , že už maj pozink Mondeo bylo vždycky pozink, ale stejně zadní lemy kvetly.
tak to nevím, když budu brát escort od forda, že by dělali na mondeu vyjímku 
_________________ š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85
|
| 16.2.08, 21:47 |
|
 |
|
FerdikF
Registrován: 6.11.06, 12:51 Příspěvky: 784 Bydliště: Chrudimsko
|
spartra píše: FerdikF píše: spartra píše: ford mondeo bych zkusil, oproti octavii si myslím větší, hlavně levnější za 200 má tu novu řadu přelom 01/02 02/03 ted nevím, žiju v tom , že už maj pozink Mondeo bylo vždycky pozink, ale stejně zadní lemy kvetly. tak to nevím, když budu brát escort od forda, že by dělali na mondeu vyjímku 
Escort nebyl o.d mondea pozink nikdy.
_________________ Forman Glxi r.v.93 karbec 43Kw lpg
Ford Fiesta r.v.91 37kw
|
| 16.2.08, 21:59 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
cyz píše: Tak Forman je co se týká prostoru skvělý, ale přecijen doba těchto aut už skončila. Právě co vím i o těch Němcích (Opel, VW) tak na českých silnicích hodně trpí nápravy. Jediné na co jsem ještě neslyšel špatné slovo tak jsou Toyoty a Hondy.
Ja jsem slysel: Kdyz chces nahradni dil, cekas na nej aspon mesic. Mozna jsi nic spatnyho neslysel, protoze jich jezdi malo. 
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 16.2.08, 22:38 |
|
 |
|
Jiri
Registrován: 18.3.07, 20:23 Příspěvky: 4146 Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
|
Co takhle Golf IV v kombiku 1.9 Tdi je to v podstade octavka je tam rekl bych stejne mista .. spolehlivy.. ty turba sice odchazi.. ale na kazdem aute je neco... dobre naftove motory
|
| 16.2.08, 22:48 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
Jiri píše: Co takhle Golf IV v kombiku 1.9 Tdi je to v podstade octavka je tam rekl bych stejne mista .. spolehlivy.. ty turba sice odchazi.. ale na kazdem aute je neco... dobre naftove motory
Podle my zkusenosti je tam malo mista na nohy. Prekazi moc "nafouknuta" palubni deska.
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 16.2.08, 23:04 |
|
 |
|
Jiri
Registrován: 18.3.07, 20:23 Příspěvky: 4146 Bydliště: okres svitavy,West Yorkshire
|
Viky píše: Jiri píše: Co takhle Golf IV v kombiku 1.9 Tdi je to v podstade octavka je tam rekl bych stejne mista .. spolehlivy.. ty turba sice odchazi.. ale na kazdem aute je neco... dobre naftove motory Podle my zkusenosti je tam malo mista na nohy. Prekazi moc "nafouknuta" palubni deska.
tak ja ted nevim.. ale to je zaklad stejnej jak octavka tak myslim ze to bude s mistem podobny prave octavka oproti golfu si myslim ze na tom s mistem moc lepe neni daly by se urcite najit prostornejsi auta ... ale ja se na to divam z pohledu spise spolehlivosti vykjonu a spotreby... treba podvozek... je stejnej jak octavka ale ta je tezzi.. ta´kze u gofu je delsi zivotnost podvozku... a kvalitnejsi materialy... plasty .. atd.. proste VW koupil skodovku... a ne skodovka VW... nebo potom z japoncu neco ...
|
| 16.2.08, 23:54 |
|
 |
|
DRYVER
Registrován: 23.8.06, 22:15 Příspěvky: 2939 Bydliště: Rokytnice u Přerova
|
Doporucoval bych v tehle cenove ralci Golfa 4 combi 1,9 TDI Spolehlivos, vykonost, prakticnost atd atd. Jak tu byla rec o tech Renaultech - tak pokud to je starej megan, stara laguna, starej scenic tak ok proc ne, ale od tech novejch ruce pryc - to splacete na vydelkem - porad se kazi cipove karty, odchazeji tycky rizeni... no je toho hode.
_________________ silver line combi 1,3 - 46 kw
O II kombi Look RS
|
| 17.2.08, 00:42 |
|
 |
|
kwiko
Registrován: 10.1.06, 13:21 Příspěvky: 5194 Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
|
K tomu Volvu V40, je povodom z Holandska. Diesele su od Renaultu, ale nastastie po upravach su celkom spolahlive, (brat len od '99), 1,8 GDI je zas z Mitsubisi Carisma (priamy vstrek benzinu - usporny / drahe vstrekovace pri poruche) . Ostatne benziny su origo zo Svedska (a su skvele, hlavne tie s variabilnym casovanim). Zadne pruzenie je dost makke ale jazdne vlastnosti super. V zaklade je 6 bagov, ABS ASR (niekde ESP), mech. klima, el okna, zkladla. Tak sa netreba nechat nachtyat na vybavu. Doporucujem hladat s D.O., palubnym pocitacom a origo tempomatom (su vcelku bezne).
Pri diesloch bacha na pravidelnu vymenu rozvodov, pri benzinoch sa rozvody menia kazdych 160 tis. aj s vodnou pumpou a kladkami (len matros za 10tis.)
Celkovo si myslim ze je to lepsia volba ako Oktavka ci Laguna, urcite lepsia ako Mondeo.
_________________ Forman 135Le Volvo 855 TDI 0949126151
|
| 17.2.08, 01:18 |
|
 |
|
Serifus
>>Ing. Ředitel Zeměkoule<<
Registrován: 20.12.06, 11:49 Příspěvky: 2633 Bydliště: Praha
|
 Re: Jaké auto?
cyz píše: Potřeboval bych poradit - kámoš chce kupovat auto, nějaký taťkovský kombík do 200 000, chce Citroen Xsara, nicméně já ho od žabožrouta odrazuju, mám dobré ohlasy na Volvo V40 a nebo Honda Civic Aerodeck. Ptám se tedy zdejších odborníků, co byste poradili?
Předpokládám, že chce kombajna.... Tak.... Citroen BX Combi, Citroen XM Combi, BMW 525i Touring, Volvo C40, Ford Escord Combi, Ford Sierra Combi, Opel Vectra Combi, Opel Omega Combi atp.
Chce zadosupermana, předochudáka, nebo čtyřsomráka?
Jaký má požadafky? 
_________________ ŠKODA 105L, r.v.1984 - NEJLEPŠÍ KÁRA
EX ŠKODA FAVORIT 136L, r.v.1991
BMW E34 525i, r.v.1994 Plná Palba 11,6l/100km
|
| 17.2.08, 03:11 |
|
 |
|
kwiko
Registrován: 10.1.06, 13:21 Příspěvky: 5194 Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
|
deekay píše: no ked bude vozit dieta tak by som sa prkilanal k co najnovsiemu autu, z hladiska bezpecnosti bol som prekvapeny ked v teste celne zrazili renault modus a volvo estate, nejake starsie, obe stali rovnako, a volvo nacucky, na moduse sa dali normalne otvorit dvere ak mu neide o opravy tak odporucam napr. megane grantour dci. z nemcov asi golf combi tdi, popripade A4 kombik v kazdom pripade, combi a diesel, cim novsie tym lepsie, znacka zavisi od toho co sa mu paci a co uprednostnuje
Neda mi nezareagovat
Mna to video tiez prekvapilo ale ked si zrovnas fakty tak sa to dalo cakat.
Ten test bol naraz noveho auta s autom ktore vzniklo este pred systemom hviezdiciek a airbagov. Dalej, keby si otvoril kapotu toho Volva videl by si pozdlzne ulozeny 4vlacovy motor (bezne sa daval 6) a kopec volneho miesta nastranach (omnoho viac ako v shade vzadu  ) Na spomalenom zabere je vidno (kedze neslo uplne celny naraz) ako sa Modus smykol popri motore priamo na miesto vodica.
V Moduse s priecne ulozenym motorom sa naraz samozrejme rozlozil po celom predku. Modelova rada Volvo 940 (takzvany 'zobrak') sa vyrabala od roku 1990 do'94, prip.'96, ale bola len faceliftom modelovej rady 700 z pociatkom vyroby v roku 1983!!!
Modus vazi 1,3 tony ale ziskal 5 hviezdiciek v bezpecnosti.
www.autoweb.cz/crashtesty/video-crashte ... l?id=12506
Suhlasim Ze cim novsie auto, tak lepsie, ALE KONSTRUKCNE.
Dnesna Oktavia tour urcite nebude bezpecnostne lepsie ako spominane Volvo V40 lebo obe auta su konstrukcne rovnako stare (cca 1996)
ale Volvo je tazsie + ziskalo viac bodov za bezpecnost.
asi to k tomu.
_________________ Forman 135Le Volvo 855 TDI 0949126151
|
| 17.2.08, 03:25 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|