Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 12:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
 LPG/benzin 
Autor Zpráva
Příspěvek LPG/benzin
Jeden palivový dotaz. Mám u š120 pohon na LPG a benzin. Předchozí majitel se mi zmiňoval něco o tom, že tam jsou kvůli plynu měněný ventily za nějaký odolnější. V tom případě by se mělo dát bez starostí jezdit na Natural, ne? A nebylo by to dokonce lepší, lít tam Natural 95, když je kvůli vyššímu oktanovému číslu plynu nastaven trochu větší předstih? A ještě jedna věc - až skončí doba platnosti tlakové zkoušky plyn. bomby, tak se pak lahev dává někam na přezkoušení, nebo se musí měnit za novou? Díky za odpovědi.


19.1.06, 13:58
Pspvek Reklama

   
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12111
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: LPG/benzin
Jad píše:
Jeden palivový dotaz. Mám u š120 pohon na LPG a benzin. Předchozí majitel se mi zmiňoval něco o tom, že tam jsou kvůli plynu měněný ventily za nějaký odolnější. V tom případě by se mělo dát bez starostí jezdit na Natural, ne? A nebylo by to dokonce lepší, lít tam Natural 95, když je kvůli vyššímu oktanovému číslu plynu nastaven trochu větší předstih? A ještě jedna věc - až skončí doba platnosti tlakové zkoušky plyn. bomby, tak se pak lahev dává někam na přezkoušení, nebo se musí měnit za novou? Díky za odpovědi.
Musi se vymenit. Jeste navic se od te doby zmenily predpisy, takze vymenis pulku LPG vybaveni. Je to pekne naho*no. Osobne uvazuju o zruseni auta, az skonci nadrz, protoze dalsich 10 let to auto neprezije, tak je zbytecny tam davat novou nadrz.


19.1.06, 16:06
Profil ICQ YIM
Příspěvek 
A jde to LPG potom zrusit - vymontovat, bombu zahodit a vyskrtnout z technicaku a provozovat auto akorat na benzin?


19.1.06, 16:19
Příspěvek 
To by musely být jiný sedla ventilů a ne ventily. Ty potřebují olovo v benzínu kvůli mazání, když ho nemají tak se vydřou.To teda platí jak pro bezolovnatý benzín tak pro LPG. Z výroby sedla pro bezolovnatý benzín mají až motory 136.


19.1.06, 16:35
Uživatelský avatar

Příspěvky: 286
Bydliště: ČR
Příspěvek 
Jad píše:
A jde to LPG potom zrusit - vymontovat, bombu zahodit a vyskrtnout z technicaku a provozovat auto akorat na benzin?


Jít by to mělo, ale nejspíš se nevyhneš návštěvě na STK.


19.1.06, 20:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
RK píše:
To by musely být jiný sedla ventilů a ne ventily. Ty potřebují olovo v benzínu kvůli mazání, když ho nemají tak se vydřou.To teda platí jak pro bezolovnatý benzín tak pro LPG. Z výroby sedla pro bezolovnatý benzín mají až motory 136.


S těmi sedly to není zase tak pravda, vypálí se i na 136... :-)

Vymontovat LPG jde, ale musí zase projít technickou atd.

_________________
J.


19.1.06, 21:54
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 286
Bydliště: ČR
Příspěvek 
Ale po výrazně delší době, že? :wink:


19.1.06, 23:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Ani bych neřekl, ta doba je tak maximálně 2x tak dlouhá. Stačilo, aby se udělala pecka na kontaktech a z předstihu se udělal "zástih"... :-)

_________________
J.


20.1.06, 07:41
Profil
Příspěvek 
Luboš píše:
Ale po výrazně delší době, že? :wink:


V pripade, ze se bavime o motorech 742.136, pak cast 136tek nema ventilovy sedla pro provoz na bezolovo :wink:


25.1.06, 09:21
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Anonymous píše:
Luboš píše:
Ale po výrazně delší době, že? :wink:


V pripade, ze se bavime o motorech 742.136, pak cast 136tek nema ventilovy sedla pro provoz na bezolovo :wink:


Správně, do 9/1989. Mám právě takové auto, ale na bezolovo jezdím trvale, tedy teď spíš nejezdím. O tom olovu jsem už psal někde ve svých článcích, mám dojem, že Paliva a maziva.

_________________
J.


25.1.06, 09:25
Profil
Příspěvek 
jste mě vylekali, mám fa 136 11/1990, to už by mělo být v poho ne?


25.1.06, 12:10
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Favority měly hlavy na Natural od začátku výroby všechny bez rozdílu, ale Š 136 s motorem vzadu ne. Motory 135 měly sedla na Natural všechny bez rozdílu v jakém autě byly namontovány.

_________________
J.


25.1.06, 15:30
Profil

Příspěvky: 1
Bydliště: Háje pod Hradiskem
Příspěvek kdo seriózně poradí?
:D Vážení příznivci LPG pohonu,po 10 letech provozu mého starého favorita na Lpg jsem si pořídil slušnou ojetinu Felcii 1.3 MPI,50 kW,může mi někdo seriózně poradit,co si mám nechat namontovat,ale více jak 20 tisíc nemohu do montáže obětovat.Měl jsem klasické Lovato,a kromě výměny mebrán jsem neměl žádné problémy a to jsem ujel více než 200tis.km na plyn,díky za odpovědi a vaše názory,popř. čeho se mám vyvyrovat,díky,Radim Kudrna.


11.2.06, 18:48
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz