| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| emise https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=20114 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Jarda S. [ 6.12.09, 14:48 ] |
| Předmět příspěvku: | emise |
podle http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/3A25DF8 ... 9TZH77.pdf bod E favority nikdy neplnily Euro2 ale feldy myji všechny E2 to by mě zajímalo co to je za vychytávku |
|
| Autor: | Kristensen [ 6.12.09, 15:39 ] |
| Předmět příspěvku: | |
no vidíš, taky nevíš vše, protože podle patřičných tabulek první feldy BMM splňují pouze E1 a od určitýho roku už splňují E2 takže jedno a to samé auto se stejným motorem může mít rozdílnou ekodaň a to jen proto že v TP je uvedená jiná emisní norma |
|
| Autor: | Ondras83 [ 6.12.09, 15:40 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Kristensen píše: no vidíš, taky nevíš vše, protože podle patřičných tabulek první feldy BMM splňují pouze E1 a od určitýho roku už splňují E2 takže jedno a to samé auto se stejným motorem může mít rozdílnou ekodaň a to jen proto že v TP je uvedená jiná emisní norma jo, některý feldy BMM maj z vejfukovýho potrubí takovou trubku nahoru, prej to je na měření emisí, já už tam tu trubku nemám |
|
| Autor: | Jarda S. [ 6.12.09, 15:50 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Kristensen píše: no vidíš, taky nevíš vše, protože podle patřičných tabulek první feldy BMM splňují pouze E1 a od určitýho roku už splňují E2 takže jedno a to samé auto se stejným motorem může mít rozdílnou ekodaň a to jen proto že v TP je uvedená jiná emisní norma já si to nevymyslel to "odborníci" ve škodovce |
|
| Autor: | 21lucas [ 6.12.09, 16:03 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ondras83 píše: jo, některý feldy BMM maj z vejfukovýho potrubí takovou trubku nahoru, prej to je na měření emisí, já už tam tu trubku nemám ja na par autech tu trubku videl a premyslel sem na co tam je |
|
| Autor: | Jarda S. [ 6.12.09, 19:48 ] |
| Předmět příspěvku: | |
já jí tam taky mam |
|
| Autor: | michalkatka [ 6.12.09, 19:59 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Sadra17 píše: já jí tam taky mam
|
|
| Autor: | Petr105 [ 6.12.09, 20:18 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tohle máme ve Formanovi! Já si už kolikrát říkal, co to je za bazmek... |
|
| Autor: | Pech. [ 8.12.09, 00:16 ] |
| Předmět příspěvku: | |
já to měl na fáčku vytažený až z katu takhle nahoru (karburátor katalyzátor 93) ovšem favál katalyzátor pozbyl, tak už tam není nic.... na druhou stranu, on asi i s katem měl tak euro 0, když bmm má E1 |
|
| Autor: | Kachnis [ 8.12.09, 22:33 ] |
| Předmět příspěvku: | |
chtelo by to nejakou tabulku jaky limity jsou pro EURO 1, EURO 2 a starsi predpisy EHK. Aby kdyz prijedu z emisi, abych si moh rict kolik ceho snizit abych si sahl na euro1. Ono totiz novy emise se snad vydavaj v g na km, jenze me porad meri v % a tak to nemuzu porovnat |
|
| Autor: | Jarda S. [ 8.12.09, 22:48 ] |
| Předmět příspěvku: | |
na STK maji tyhle převodní tabulky např: EHK354 = Euro 1 |
|
| Autor: | darklord [ 8.12.09, 22:50 ] |
| Předmět příspěvku: | |
noco, dojdem na stk s feldou co plni euro2, zmerame feldu, zmerame rapida a ak bude rapid lepsi tak si dam napisat euro2, co? takto to asi nejde, ze? |
|
| Autor: | Jarda S. [ 8.12.09, 22:52 ] |
| Předmět příspěvku: | |
musel by si do dekry do státní zkušebny pak by to šlo |
|
| Autor: | werty [ 9.12.09, 00:37 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Kachnis píše: pevne verim, ze po par upravach bych na euro 1 s petikanalem dosah.. Pokud se ti nepodaří snížit emise CO alespoň na 0,5 %obj při volnoběhu a na 0,3 %obj při zvýšených otáčkách pak nemáš nejmenší šanci. A to nemluvě o HC. Musel bys jít na úplně jiný systém přípravy směsi a řízení motoru než je "pouhý" pětikanál s (prominutím) předpotopním karburátorem EDSR/SEDR to vše doplněné o kontaktní zapalování které snížení emisí HC taky moc nepomůže (právě bezkontaktní tranzistorové zapalování je jeden z aspektů kterým se podařilo u Fav. dosáhnout na nižší hodnotu HC). Takže pokud nebudeš uvažovat elektronický systém přípravy směsi a řízení předstihu plus třícestný katalyzátor pak se nechytáš ani trochu. |
|
| Autor: | Kachnis [ 10.12.09, 19:08 ] |
| Předmět příspěvku: | |
no tak to sem uplne v klidu |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|