Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

emise
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=20114
Stránka 1 z 1

Autor:  Jarda S. [ 6.12.09, 14:48 ]
Předmět příspěvku:  emise

podle http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/3A25DF8 ... 9TZH77.pdf bod E
favority nikdy neplnily Euro2
ale feldy myji všechny E2

to by mě zajímalo co to je za vychytávku :shock: nebo že by samy ve škodovce nevěděli co dřív vyráběli :lol:

Autor:  Kristensen [ 6.12.09, 15:39 ]
Předmět příspěvku: 

no vidíš, taky nevíš vše, protože podle patřičných tabulek první feldy BMM splňují pouze E1 a od určitýho roku už splňují E2 takže jedno a to samé auto se stejným motorem může mít rozdílnou ekodaň a to jen proto že v TP je uvedená jiná emisní norma

Autor:  Ondras83 [ 6.12.09, 15:40 ]
Předmět příspěvku: 

Kristensen píše:
no vidíš, taky nevíš vše, protože podle patřičných tabulek první feldy BMM splňují pouze E1 a od určitýho roku už splňují E2 takže jedno a to samé auto se stejným motorem může mít rozdílnou ekodaň a to jen proto že v TP je uvedená jiná emisní norma

jo, některý feldy BMM maj z vejfukovýho potrubí takovou trubku nahoru, prej to je na měření emisí, já už tam tu trubku nemám :wink:

Autor:  Jarda S. [ 6.12.09, 15:50 ]
Předmět příspěvku: 

Kristensen píše:
no vidíš, taky nevíš vše, protože podle patřičných tabulek první feldy BMM splňují pouze E1 a od určitýho roku už splňují E2 takže jedno a to samé auto se stejným motorem může mít rozdílnou ekodaň a to jen proto že v TP je uvedená jiná emisní norma


já si to nevymyslel to "odborníci" ve škodovce :lol: :lol:

Autor:  21lucas [ 6.12.09, 16:03 ]
Předmět příspěvku: 

Ondras83 píše:
jo, některý feldy BMM maj z vejfukovýho potrubí takovou trubku nahoru, prej to je na měření emisí, já už tam tu trubku nemám :wink:


ja na par autech tu trubku videl a premyslel sem na co tam je

Autor:  Jarda S. [ 6.12.09, 19:48 ]
Předmět příspěvku: 

já jí tam taky mam :lol: :lol: a stejně je tam k ničemu :lol:

Autor:  michalkatka [ 6.12.09, 19:59 ]
Předmět příspěvku: 

Sadra17 píše:
já jí tam taky mam :lol: :lol: a stejně je tam k ničemu :lol:


Obrázek

Autor:  Petr105 [ 6.12.09, 20:18 ]
Předmět příspěvku: 

Tohle máme ve Formanovi! Já si už kolikrát říkal, co to je za bazmek...

Autor:  Pech. [ 8.12.09, 00:16 ]
Předmět příspěvku: 

já to měl na fáčku vytažený až z katu takhle nahoru (karburátor katalyzátor 93) ovšem favál katalyzátor pozbyl, tak už tam není nic....

na druhou stranu, on asi i s katem měl tak euro 0, když bmm má E1

Autor:  Kachnis [ 8.12.09, 22:33 ]
Předmět příspěvku: 

chtelo by to nejakou tabulku jaky limity jsou pro EURO 1, EURO 2 a starsi predpisy EHK. Aby kdyz prijedu z emisi, abych si moh rict kolik ceho snizit abych si sahl na euro1. Ono totiz novy emise se snad vydavaj v g na km, jenze me porad meri v % a tak to nemuzu porovnat :( pevne verim, ze po par upravach bych na euro 1 s petikanalem dosah..

Autor:  Jarda S. [ 8.12.09, 22:48 ]
Předmět příspěvku: 

na STK maji tyhle převodní tabulky např: EHK354 = Euro 1 :wink: konkrétní hodnoty těžko :D

Autor:  darklord [ 8.12.09, 22:50 ]
Předmět příspěvku: 

noco, dojdem na stk s feldou co plni euro2, zmerame feldu, zmerame rapida a ak bude rapid lepsi tak si dam napisat euro2, co? takto to asi nejde, ze? :lol: :lol: :lol:

Autor:  Jarda S. [ 8.12.09, 22:52 ]
Předmět příspěvku: 

musel by si do dekry do státní zkušebny pak by to šlo

Autor:  werty [ 9.12.09, 00:37 ]
Předmět příspěvku: 

Kachnis píše:
pevne verim, ze po par upravach bych na euro 1 s petikanalem dosah..



Pokud se ti nepodaří snížit emise CO alespoň na 0,5 %obj při volnoběhu a na 0,3 %obj při zvýšených otáčkách pak nemáš nejmenší šanci. A to nemluvě o HC. Musel bys jít na úplně jiný systém přípravy směsi a řízení motoru než je "pouhý" pětikanál s (prominutím) předpotopním karburátorem EDSR/SEDR to vše doplněné o kontaktní zapalování které snížení emisí HC taky moc nepomůže (právě bezkontaktní tranzistorové zapalování je jeden z aspektů kterým se podařilo u Fav. dosáhnout na nižší hodnotu HC). Takže pokud nebudeš uvažovat elektronický systém přípravy směsi a řízení předstihu plus třícestný katalyzátor pak se nechytáš ani trochu. :wink:

Autor:  Kachnis [ 10.12.09, 19:08 ]
Předmět příspěvku: 

no tak to sem uplne v klidu :) emise CO mam uz ted 0,20 na volnobeh a 0,11 ri zvysenych :) a tranzistorove zapalovani je otazka pulhodiny :) nehlede na to ze nizke emise HC dost u favorita ovlivnilo pouziti gufer na vent.voditkach, cimz se dost zamezilo prutoku oleje do valce pri nasavani smesi skrz voditko saciho ventilu..

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/