Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Zmena typu oleja v servise...
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=20155
Stránka 1 z 1

Autor:  deekay [ 9.12.09, 01:00 ]
Předmět příspěvku:  Zmena typu oleja v servise...

caute,
taka zaujimava vec: ku Renaultu Clio vedieme komplet servisnu hostoriu a chodime do servisu ako sa patri
ked som si teraz otvoril knizku tak tam je ze: prva vymena oleja (12tkm) - 5W 40 a druha, (24 tkm) zrazu 5W 30 :shock:
to je nejaky predpis, alebo su to dementi, alebo zo mna chcu vydrat viac penazi / usetrit? pokial viem tak na zmenu typu oleja pri novom aute nie je dovod, priam by som povedal ze to nerobi dobrotu.
tak jak?

Autor:  shrekzv [ 9.12.09, 08:49 ]
Předmět příspěvku: 

robia co chcu......znamy kupil feldu od svagra...fajna....ma 172tkm ide krasne...az na to ze pri 165 bola vymena oleja....ma to servisnu knizku doteraz 15w40 a zrazu tam nejaky chytrak dal 10w40...v motore je piesok :lol: :lol:

Autor:  deekay [ 9.12.09, 10:42 ]
Předmět příspěvku: 

tak pri 12 000km to asi az taka tragedia nebude ale predsa

Autor:  slovacek.milos [ 9.12.09, 11:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Zmena typu oleja v servise...

[
tak jak?[/quote]

pokud neznáš specifikace těch olejů tak se nedozvíš nic, miloš

Autor:  deekay [ 9.12.09, 16:36 ]
Předmět příspěvku: 

v renaulte sa dava len ELF, teda prvy bol bud tento:
http://www.olejcentrum.sk/motorovy-olej ... m-5w-40-5l
alebo tento:
http://www.olejcentrum.sk/motorovy-olej ... r-5w-40-4l

a druhy tento:
http://olejposta.sk/r_93.html
alebo tento:
http://olejposta.sk/r_1922.html

inak som sa dnes pytal preco, a odpoved je prozaicka: lebo ten novy je lacnejsi :shock: no pekne...

Autor:  Šemik [ 9.12.09, 19:14 ]
Předmět příspěvku: 

Nebo 5W 40 prostě nebyl k dispozici :)

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/