Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 12:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 prosim o radu 
Autor Zpráva

Příspěvky: 73
Příspěvek prosim o radu
chcel by som poprosit o radu. mal som minuly tyzden nehodu, predo mnou zabrzdilo auto a ja som to uz nestihol a nabural som do neho. takze mam pekne vianoce :) co uz. takze som zaplatil 2000 korun pokutu a hned na druhy den som bol hlasit nehodu na poistovnu. (este detail auto je pisane na svokra ja som bol len v tom case vodic) na poistovni mi povedali ze skoda nebude tomu druhemu hradena v plnej vyske pretoze to je uz starsie auto a je tam amortizacia (ja mam skodu 120 a nabural som do vw golf III) a teraz by som chcel vediet ci moze odo mna poskodeny vamahat peniaze ktore mu nevyplati poistovna teda ci moze odo mna ziadat rozdiel medzi nakladmi na opravu a tym co mu preplati poistovna. a hlavne ci je to niekde v zakone ze mu ten rozdiel musim uhradit. dakujem za rady.


18.12.06, 09:52
Profil
Pspvek Reklama

   
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10552
Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
Příspěvek Re: prosim o radu
no kamarad kdyz naboural mercedesa(staryho) tak to nejdriv vypadalo ze pojistovna zaplati pulku ceny a druhou pulku kamos, ale potom to nejak vyresili ze to zatahla pojistovna cely
ale jinak je to pekny *cenzurováno*, na co si teda platime poviny ruceni?!

_________________
742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia
Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru
Kdyz do sveta,tak s litinou..
http://kachnis.techsajt.cz


18.12.06, 10:19
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Zkus se na to podívat z druhý strany, někdo do tebe nabourá, oprava stojí třeba 50 tisíc, protože si měl třeba nějakýho japonce. Z ručení toho, kdo by tě poškodil bys dostal třeba jen půlku, protože tvůj japonec by byl starší x let a měl najeto přes x kilometrů - amortizace. Po kom bys pak chtěl těch 25 tisíc rozdílu? Od pojišťovny na ně nemáš nárok, protože ta si myslí, že použitím nových dílů by došlo ke zhodnocení vozidla, potom ti zbyde je vymáhat na tom, kdo tě poškodil, občas mu vypustíš gumy, dáš mu lísteček za stěrač s textem "nezapoměl jste na mně" a tak...

V zákoně o tom asi nic není, takhle blbě to maj pojišťovny nastavený...
Ze zákona máš bejt akorát pojištěněj...

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


18.12.06, 10:20
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Když tě někdo nabourá, dá se to řešit tím, že na opravu použiješ použitý díly, to už pojišťovna proplácí...

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


18.12.06, 10:21
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 602
Bydliště: Praha-Zizkov
Příspěvek je to jinak
Nevim jake mate vy zkusenosti, ale me vzdy zaplatila pojistovna celou skodu z povineho ruceni toho druheho. A to sem schvalne jel do znackoveho servisu kdyz uz to melo bejt na pojistovnu. A take opacne, pokud jsem ja nekoho naboural, tak nikdy nemel sebemensi problem z nahradou skody od me pojistovny. Pojistovna si nemuze ric ze oprava bude stat 50 tkc kdyz je skutecna skoda treba 70 tkc. A ani "naridit" pouziti dilu z vrakoviste aby nedoslo k zhodnoceni auta, pac znackovej servis nenamontuje zadnej polskej ani pouzitej dil.A do znackoveho servisu musis jet kuli zaruce a nebo servisni knizce. Paklize mas problem z proplacenim skody od pojistovny vinika, obrat se na svou pojistovnu, ta by te mela v techto pripadech zastupovat a chranit.


18.12.06, 11:42
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
nic nikomu neplat golfa uhradí pojištovna a pokud na tebe přijde ten stím golfem tak ho pošli na pojištovnu, pokud ho v servisu natáhnou to je jeho problém, to jsem měl minulou zimu z rodiny feldu zezadu na nárazník, řekl jsem jim do pěti tisíc, že to spravím, sehnal jsem zadní nárazník v barvě a jinak tam nic nebylo, dali si to do servisu, protože tam jsou asi větší odborníci a spraví to lépe, tak mu naúčtovali 19.000 a dodnes splací rychlopůjčku u české, bylo tam třeba čistění vozu 1.900 kč atd. mička stojí 65 kč


18.12.06, 11:43
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Když nabouráš nový auto, tak se proplácí všechno...

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


18.12.06, 20:33
Profil ICQ

Příspěvky: 1331
Bydliště: královehradecký kraj
Příspěvek 
většinou na nový máš v leasingu i havarku 8)
páč je nový, nepočítá se tam taky amortizace :roll:

_________________
š 105 s, 50kw, LPG r.v. 5 - 85


18.12.06, 21:17
Profil

Příspěvky: 92
Bydliště: Kutáčov
Příspěvek 
jj pojišťovna se brání tím, že by došlo k zhodnocení vozidla v případě požití nových dílů a tím k nezákonému obohacování či jak se tomu říká. To je dáno zákonem s tím se nedá hnout :( I když se pojišťovnám nedivím že se brání, dyť z něčeho si musí stanovit odměny a postavit další palác aro vedení (to neberte vážně, prostě to u nás tak chodí :( ) sem nedávno taky sejmul goffa zezadu, Naštěstí mě ani auttu se nic nestalo (až na pytel brambor co se vysypal) ale Golf V měl zadní nárazník rozpraskaný. Mi pak přišlo z pojišťovny akurát vyrozumnění že vyplatili necelých 10 000 tomu majiteli. Ale ten měl toho Golfa 14 dní nového. Ale asi golfy nemají tak kvalitní plasty jako naše škodověnky i když ta moje Filetka je už taky VW


19.12.06, 12:31
Profil

Příspěvky: 73
Příspěvek 
no u mna je to praveze naopak. vcera mi akurat volali zo servisu kolko ma bude stat oprava tej mojej skodovice :) skoro mi vypadol telefon z ruky ked mi povedal mechanik ze to robi 11 000 Sk,- ale co uz ked chcem jazdit tak co mi ine zostava. esteze sme mali v praci vianocne odmeny :) chcel som ich pouzit uplne inde ale uz viem presne kam pojdu. no co no mozem si za to len a len sam pravda :)


19.12.06, 14:18
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz