Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 12:39



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Osoba blízká :) 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek Osoba blízká :)
Tak jak to tedy je?

http://www.novinky.cz/krimi/cesti-ridic ... p3dof.html

:)

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


8.2.07, 08:24
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Tak to se může hodit.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


8.2.07, 08:40
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 567
Bydliště: Praha 8
Příspěvek 
Hustý, už sem o tom něco slyšel. :)
Takže to znamená, že když někde blbě zaparkuju, dostanu lístek za stěrač, tak dojdu tam někam k nim a řeknu jim, že to neplatím, že to řídila osoba blízká ? Nebo to musím zaplatit, ale nedostanu body? Nebo jak to vůbec je :lol:
Co dostanu a co budu platit, když se odvolám na osobu blízkou :-)

_________________
Škoda Felicia 1.3 LXi LPG, 50KW, 1995


8.2.07, 09:42
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
No, funguje to tak, že když tě nenačapaj přímo při činu, tak jim řekneš, že s tim nemáš nic společnýho, že auto řídila osoba tobě blízká a že tudíž nepráskneš, kdo to byl...
...a je na policajtech, aby Ti dokázali, že kecáš :wink:
(Nevěřím tomu, že by dělali rozbor pachových stop a navíc pachová stopa sama o sobě není použitelný důkaz)
Takže je to další taková česká klička mezi zákony :lol:
Ten zákon chtějí změnit, ale bude to trvat a nakonec jim to třeba nepojde :wink:
Viz jedna z fotek v Sadrovym Fun koutku... :)

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


8.2.07, 10:50
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 88
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek 
Dřív jsem tuhle výmluvu hojně využíval v případech, kdy jsem měl dostat pokutu za parkování.Nikdy jsem se naštěstí nedostal do situace, že by se něco podobného dělo u bouračky, nebo dokonce u dechové zkoušky.Pokaždé, když jsem se vymluvil na osobu blízkou, jsem měl téměř 100% jistotu, že pokutu za parkování nedostanu.Někdy policajtům stačilo říct tu magickou větičku a botička byla ihned demontována a jindy to byly desítky minut handrkování a dovolávání se přímého nadřízeného strážníka, který mi tu botu nechtěl sundat.Že prej musí určit viníka přestupku a do doby, než se tak stane mi nemusí botičku sundat.Ale to je omy.Pokud se po výpovědi majitele vozidla ihned neprokáže viník, je policie povinna BEZ ZBYTEČNÉHO ODKLADU "botičku" demontovat.Vím ale, že proběhly určité legislativní změny a tento druh "výpovědi", je značně ztížen, ale pořád to funguje.Naposledy jsem tohle "vypověděl" 27.1.2007.Ale bacha na to, když budete mít lísteček za stěračem.Nesmíte zapomenout na ty policajty zajít a Vypovědět po pravdě, že jste tam ten auťák fakticky nezaparkovali vy, ale osoba Vám blízká a tudíž nemusíte uvést její iniciály, jak Vám umožňuje náš právní řád.Když to neuděláte,tak Vám za půl roku přijde natvrdo předvolání a už s Váma nebudou řešit jen parkování, ale vyhýbání se občanské povinnosti, podat výpověď.Samozřejmě............. lísteček jste za stěračem nenašli (pršeloa byl nečitelný, foukal vítr a asi ho odfoukl,...atd).Ale už bude trěžší, jim vysvětlovat, že přesně víte, kdy se tohle mohlo stát a že si na tuty pamatujete, že to auto řídila osoba Vám blízká.

A dobrá rada závěrem.
Když už blbě zaparkujete a policajti budou hodný a dostanete to za 200,- , tak jim to radši dejte a buďte rádi, že si nezkazíte celý odpoledne handrkováním s nějakým namyšleným debilem, který si léčí komplexy uniformou.
No a když nebude "fízl" soudnej a dá Vám za blbý parkování 500,- , nebo snad dokonce 1.000,- , tak už stojí za to, se s nima dohadovat. :shock:

_________________
"Fanánek"
Obrázek
BMW 750il r.v.97, plná nálož
Ford Mondeo 2.2TDci DURAtorq r.v.04


8.2.07, 13:42
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz