Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 04:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Renault trafic II- bouchání nápravy 
Autor Zpráva
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek Renault trafic II- bouchání nápravy
vím že to sem možná nepatří a že už jsem se tu dlouho na nic neptal ale přesto se zeptám ....

jsem bezradný a to ohledně zjištění bouchaní které jde jakoby od přední nápravy v rychlostech nad 70 km/h po nerovné vozovce...
jako zvuk bych to definoval takové tupé jak když vybagrovaný čep nebo tlumič KO

pokud se ozvou tyto rány tak mam pocit jak když bouchá něco co je těžké(na řízení to jde nepatrně cítit) , možná špatné silenbloky nápravnice, uchycení motoru možná volná baterka ale ani jedno to snad není

vyměnil jsem tyčky a uložení stabilizátoru, horní uložení + ložiska tlumičů
tlumiče se zdají byt OK, při zmačknutí pomalinku vyjedou, tak jak mají
ramena jsou zánovní, vůle na tyčkách řízení minimální, třmeny brzd také OK
vůle na nápravnici se mi také nezdá zkrátka už mě nenapadá co by mohlo byt spatné abych to vyměnil a toho otravného zvuku se zbavil
výfuk a další věci jsem dávno vyloučil

nenapadá někoho co by to mohlo byt nebo jak zjistit ?
předem všem díky


11.4.23, 20:05
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
rejpal

Příspěvky: 18215
Příspěvek Re: Renault trafic II- bouchání nápravy
Je to opravdu zepředu?
Některé Renaulty (a Dacie) mají debilní umístění zadních tlumičů, tlumiče nejsou souosé s pružinami jako u normálních aut, ale jsou šikmo dozadu.
Důsledkem je že na nerovnostech vznikají síly dopředu/dozadu na uchycení nápravy a vzniká tam bouchání, které se dost špatně lokalizuje, protože vše vypadá v pořádku.


11.4.23, 21:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek Re: Renault trafic II- bouchání nápravy
Ruku do ohně za to nedám ale vždy mám pocit že se to ozývá od pravé přední části někdy je pravda že to bouchá i od středu (jak kdyby to opravdu byl držák co je pod motorem) ale ten to asi také nebude když jsem to testoval tak že jsem zastavil na rovince dál rychlost a dodávku jakoby rozhoupal do předu do zadu tak byla slyšet jen vůle na kolech v převodovce s tím že se motor moc vychylovat a nebouchal


12.4.23, 05:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Junior TW team, Tydýt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2704
Bydliště: olomoucký kraj
Příspěvek Re: Renault trafic II- bouchání nápravy
po dalším badání a tipu že by to mohlo dělat uložení poloosy jsem dumal dal a zjistil jsem že nakonec asi opravdu bude na vině uložení motoru a převodovky viz odkaz https://drive.google.com/file/d/1Fkcx2nPEofuLw0GOSm7o0-EhnkqH1v-q/view?usp=share_link

hrká asi toto uložení https://www.autokelly.cz/Product/OPT-F8-7733/13238288/39849642;39850140;96;144984;363586;33483801;38662921# + vyměním preventivně i ten spodní silenblok https://www.autokelly.cz/Product/OPT-F8 ... 1;38662921 a snad bude klid


12.4.23, 17:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz