Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 22:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Jaký benzín? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 709
Bydliště: Milovice
Příspěvek Jaký benzín?
Byl sem u chlápka co dělá závoďáky (Cimbu v Sukoradech) a bylo mi řečeno že 100 oktan od Schellu je na prd protože on má Subaru STI a když to tam bere tak někdy se stane že to auto nejede a při zatížení mu i lechce cvrdlykaly ventily.Prý je lepší koupit u Benziny Blue 98 a nebo 95 a dotoho dát tu flašku s oktany...Teď mi poraďte co mám do toho mýho motoru (myslím ten upravený) brát.......nemáte někdo stím skušenost? :D

_________________
Obrázek


23.3.07, 11:00
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 947
Příspěvek 
no já jsem lil do upravenyho motoru natural 98 + oktan a před rokem jsem natym motoru nechal ještě zvišit obsah o 0,1l a přešel jsem na doporučení toho kterej mi to upravoval ta Schell 100 a jede to bez problémů.Stěma oktanama to neni ono pač to musiš trefit přesně ten poměr aby ti do jelo co nejlépe.Jo a ještě motor mám předělanej z 1,5l na 1,9l 8)


23.3.07, 13:23
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 709
Bydliště: Milovice
Příspěvek 
Milan Koukal píše:
no já jsem lil do upravenyho motoru natural 98 + oktan a před rokem jsem natym motoru nechal ještě zvišit obsah o 0,1l a přešel jsem na doporučení toho kterej mi to upravoval ta Schell 100 a jede to bez problémů.Stěma oktanama to neni ono pač to musiš trefit přesně ten poměr aby ti do jelo co nejlépe.Jo a ještě motor mám předělanej z 1,5l na 1,9l 8)



Ups...co je to za motor že jde rovnou z 1,5 na 1,9?.Jinak co se týče benzínu tak je pravda že na ten 100oktan to jezdilo dobře ale časem po několika nabrání mi to připadalo že to jede obyčejně tak sm vzal od benziny Blue 98 a zas to frčelo jak ďas.....do kopce to pořád drželo 170km/h.... :D

_________________
Obrázek


23.3.07, 13:41
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 947
Příspěvek 
divil bys ses ale je to škoda 1203 samozřejmě původně z 1,5 motorem teˇuž z 1,9 :D


23.3.07, 13:43
Profil

Příspěvky: 3257
Bydliště: Brandýs nad Labem
Příspěvek 
No podle toho jakou máš kompresi a taky jesti ti ten motor necvrdliká při použití benzínu pod 91 okt.Jinak to asi líp nepojede a jsou to jen pocity blaženosti...Jak říká Cimbu :wink:


23.3.07, 18:10
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
co je to ta flaška s oktany ?

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


23.3.07, 18:12
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek Re: Jaký benzín?
roman heller píše:
Byl sem u chlápka co dělá závoďáky (Cimbu v Sukoradech) a bylo mi řečeno že 100 oktan od Schellu je na prd protože on má Subaru STI a když to tam bere tak někdy se stane že to auto nejede a při zatížení mu i lechce cvrdlykaly ventily.Prý je lepší koupit u Benziny Blue 98 a nebo 95 a dotoho dát tu flašku s oktany...Teď mi poraďte co mám do toho mýho motoru (myslím ten upravený) brát.......nemáte někdo stím skušenost? :D


Janda tomu hooooooooodně rozumí o tom není pochyb (osobně znám) takže něco na tom bude a jinak moje zkušenost je ta že nejlíp mě upravenej fávo motor jel na 95 nebo 98 ale hlavně jsem do toho nelil žádný přísady. Na V-Power jsem občas jel ale přišlo mě že ten motor strašně na to rezonoval, byl takovej chrastivější.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


23.3.07, 18:24
Profil
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
ked uz je o tom rec, ako je to s minimalnym oktanoym cislom? cim mensia kompresia, tym mensie staci ze? tak preco u nas predpisuju na kazde nove auto minimalne 95 ked v amerike stryko jazdi no problem s novym chrobakom 1,8 T na 89 oktan? oni tie auta nejako upravuju pre ten trh ci ako?

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


23.3.07, 18:44
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Americkejch 89 oktanu neni ceskejch 89 oktanu, myslim ze u nas to odpovida 95, lec nejsem si jist :)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


23.3.07, 18:49
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
Matthes píše:
Americkejch 89 oktanu neni ceskejch 89 oktanu, myslim ze u nas to odpovida 95, lec nejsem si jist :)


no ja ti neviem, ale na vacsinu tych ich americkych "milion"litrov im staci 89 bohate.: velky objem - mala kompresia

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


23.3.07, 19:27
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
V USA a CA jazdia vsetky auta na ovela menej oktanov - aj japonske a europske. Oni maju totiz iny sposob urcovania OC. Presny prevod neviem, ale to co napisal deekay asi bude spravne.


23.3.07, 22:49
Profil
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
Peter50kw píše:
V USA a CA jazdia vsetky auta na ovela menej oktanov - aj japonske a europske. Oni maju totiz iny sposob urcovania OC. Presny prevod neviem, ale to co napisal deekay asi bude spravne.


cize napr 89 americkych oktanov je 95 nasich :D vyzera to divne. co uz.
aspon ceny by sme mohli mat take iste :D

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


24.3.07, 16:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz