Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

LPG
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=4865
Stránka 1 z 1

Autor:  Šemik [ 19.5.07, 11:15 ]
Předmět příspěvku:  LPG

Nejdřív bude myslím vhodné napsat, že o se týče konstrukce LPG systému jsem celkem lama :cry: Ale pokud mi můj selský rozum napovídá správně, měl by LPG systém obsahovat nějaký malý elektroventilek na přívodní benzínový hadici ke karburátoru. Je tomu skutečně tak? Vzhledem k tomu že se mé osmnáctiny blíží a taky k tomu že pak budu jezdit Rapidem chtěl bych ho nějak nevšedně zabezpečit... :wink:

Dík

Autor:  jindra [ 19.5.07, 11:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: LPG

Šemik píše:
Nejdřív bude myslím vhodné napsat, že o se týče konstrukce LPG systému jsem celkem lama :cry: Ale pokud mi můj selský rozum napovídá správně, měl by LPG systém obsahovat nějaký malý elektroventilek na přívodní benzínový hadici ke karburátoru. Je tomu skutečně tak? Vzhledem k tomu že se mé osmnáctiny blíží a taky k tomu že pak budu jezdit Rapidem chtěl bych ho nějak nevšedně zabezpečit... :wink:

Dík
sou tam dva plyn i benzin

Autor:  CROWACK [ 19.5.07, 11:54 ]
Předmět příspěvku: 

přesně tak, onehdá sem odtahoval mko plynovku od nějakýho chlapa po 2 letým stání s baterkou KO, chtěl sem ho roztáhnout...naili sme benzín a chtěl sem natáhnout béňo ACčkem, nešlo. Myslel sem, že je membrána pryč, ale pak zem zjistil, že je prostě jenom zavřenej ten ventil na hadici mezi AC a karbem a baterka neutáhne otevření, navíc se otevře až se zapnutím zapalování...tak sme ho táhli dýl, napřed se probraly kontrolky, cvakl ventil, pak se teprv natáhl benzín do karbu a pak teprve chytla...no táhli sme to tak 300m... :D

Autor:  slovacek.milos [ 19.5.07, 12:26 ]
Předmět příspěvku: 

CROWACK píše:
přesně tak, onehdá sem odtahoval mko plynovku od nějakýho chlapa po 2 letým stání s baterkou KO, chtěl sem ho roztáhnout...naili sme benzín a chtěl sem natáhnout béňo ACčkem, nešlo. Myslel sem, že je membrána pryč, ale pak zem zjistil, že je prostě jenom zavřenej ten ventil na hadici mezi AC a karbem a baterka neutáhne otevření, navíc se otevře až se zapnutím zapalování...tak sme ho táhli dýl, napřed se probraly kontrolky, cvakl ventil, pak se teprv natáhl benzín do karbu a pak teprve chytla...no táhli sme to tak 300m... :D


na tom benzínovém ventilu máš šroubek, nebo kolečko, když ho zašroubuješ, tak ten ventil otevřeš a benál natáhneš, to je tam pro tyto případy, že se to zařízení podělá miloš

Autor:  Martin [ 19.5.07, 13:04 ]
Předmět příspěvku: 

Přesně tak, buď je tam šroubek, nebo jsem viděl u jednoho takovou páčku, kterou se ventil otevřel.

Jinak ventil na plyn a na benzín je rozdílný, takže pokud chceš přerušit benzín, musíš mít ventil na benzín.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/