Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

na co davat pozor pri kupe prevodovky na 120tku?
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=5894
Stránka 1 z 2

Autor:  ventYl [ 8.8.07, 18:25 ]
Předmět příspěvku:  na co davat pozor pri kupe prevodovky na 120tku?

co konkretne sledovat a ako najlepsie ohodnotit stav prevodovky, ked je vymontovana z auta?

myslim, ze plati, ze ak je prevodovka zaprasena, tak mozno jednoznacne povedat, ze netecie, ak je po umyti, tak tecie skoro urcite, nie?

ako zistit, v akom je stave po funkcnej stranke? moznost montaze prevodovky do auta nebude pre potreby odskusania.

malo by sa jednat o 5q.

Autor:  Drak [ 8.8.07, 19:13 ]
Předmět příspěvku: 

Převodovku, která neteče asi neseženeš, zkus si lapnout radící tyčku třeba sikovkama a zkuis řadit, všchny kvalty by měly jít zhruba se stejným odporem a potom při všech kvaltech skus ať ti někdo podrží zablokovaný výstupy diferáku na poloosy a zkus zacukat hřídelkou do motoru, zase by na jednotlivých kvaltech neměl být větší rozdíl. Zkus taky jestli se jedná o mokrý poloosy strčit kamenu do drážek, jestli nejsou vycvakaný, jinak se ti budou stříhat poloosy. Zbytek poznáš až na autě, jinak zkoušíme převodovky na soustruhu, takže jestli máš známýho úderníka se soustruhem, tak ho zkus ukecat.

Autor:  Matthes [ 8.8.07, 19:59 ]
Předmět příspěvku: 

Sundej spojkovy valecek a podivej se na mrkev, pokud bude oslehana, je tam problem s diferakem.

Autor:  ventYl [ 8.8.07, 21:24 ]
Předmět příspěvku: 

Drak píše:
Převodovku, která neteče asi neseženeš, zkus si lapnout radící tyčku třeba sikovkama a zkuis řadit, všchny kvalty by měly jít zhruba se stejným odporem a potom při všech kvaltech skus ať ti někdo podrží zablokovaný výstupy diferáku na poloosy a zkus zacukat hřídelkou do motoru, zase by na jednotlivých kvaltech neměl být větší rozdíl. Zkus taky jestli se jedná o mokrý poloosy strčit kamenu do drážek, jestli nejsou vycvakaný, jinak se ti budou stříhat poloosy. Zbytek poznáš až na autě, jinak zkoušíme převodovky na soustruhu, takže jestli máš známýho úderníka se soustruhem, tak ho zkus ukecat.


dik za cenne rady, je to 5q, takze polosy asi budu suche, aj ked mokre by boli kvoli cene prestavby vhodnejsie. sustruh sice je, ale bude asi 120 km daleko, takze tym sa to moc vyskusat nebude dat.

Autor:  Matthes [ 8.8.07, 21:36 ]
Předmět příspěvku: 

ventYl píše:
dik za cenne rady, je to 5q, takze polosy asi budu suche, aj ked mokre by boli kvoli cene prestavby vhodnejsie. sustruh sice je, ale bude asi 120 km daleko, takze tym sa to moc vyskusat nebude dat.



Tak co ty teda chces? Mas vzadu kyvku jo? No tak musis koupit mokrou prevodovku, kde bys vzal diferak na prestavbu :shock:

Autor:  ventYl [ 8.8.07, 22:14 ]
Předmět příspěvku: 

Matthes píše:
ventYl píše:
dik za cenne rady, je to 5q, takze polosy asi budu suche, aj ked mokre by boli kvoli cene prestavby vhodnejsie. sustruh sice je, ale bude asi 120 km daleko, takze tym sa to moc vyskusat nebude dat.



Tak co ty teda chces? Mas vzadu kyvku jo? No tak musis koupit mokrou prevodovku, kde bys vzal diferak na prestavbu :shock:


ako je vlastne mozne kombinovat diferaky? 4q a 5q su uplne nezamenne?

ja len viem, ze prevodovka je 5q, ale neviem, ci sucha, alebo mokra, pretoze ti na druhej strane su magori a nevedia to zistit za boha ;)

Autor:  Matthes [ 8.8.07, 22:28 ]
Předmět příspěvku: 

Diferak by snad mohl jit prehodit, ale staly prevod :shock: To nevim. Sucha prevodovka ma na vystupech k poloosam takovy hlinikovy vika s guferem. Ta mokra takovej plech pokud neni vyndanej ... A maj jiny ulozeni na pricku.

Autor:  Jarda S. [ 9.8.07, 09:09 ]
Předmět příspěvku: 

Matthes píše:
Diferak by snad mohl jit prehodit, ale staly prevod :shock:


od diferáku de oddělit to ozubení :wink:

Autor:  Viky [ 9.8.07, 09:24 ]
Předmět příspěvku: 

Sadra17 píše:
Matthes píše:
Diferak by snad mohl jit prehodit, ale staly prevod :shock:


od diferáku de oddělit to ozubení :wink:


Talirovy kolo je napasovany k sekundarnimu hrideli prevodovky. Takze kdyz ma nekdo sekundarni hridel na 5Q s prevodem 3.9, tak z toho treba 4.22 neudela. Ale diferencial jde skutecne od toho kola odmontovat, takze 5Q/3.9 jde predelat i na mokry poloosy.

Ale spis se vyuzije moznost prestavby 5Q/4.22 na suchy poloosy.

Autor:  Matthes [ 9.8.07, 09:58 ]
Předmět příspěvku: 

Viky píše:
Talirovy kolo je napasovany k sekundarnimu hrideli prevodovky. Takze kdyz ma nekdo sekundarni hridel na 5Q s prevodem 3.9, tak z toho treba 4.22 neudela. Ale diferencial jde skutecne od toho kola odmontovat, takze 5Q/3.9 jde predelat i na mokry poloosy.

Ale spis se vyuzije moznost prestavby 5Q/4.22 na suchy poloosy.


Takze kdyz mam dva 5q jeden suchej jeden mokrej, tak muzu udelat z mokyho suchej ze prehodim diferak ale prehodim to velky kolo, takze mi zustane 4,22? No doufam ze jo :shock:

Autor:  Viky [ 9.8.07, 10:17 ]
Předmět příspěvku: 

Matthes píše:
Viky píše:
Talirovy kolo je napasovany k sekundarnimu hrideli prevodovky. Takze kdyz ma nekdo sekundarni hridel na 5Q s prevodem 3.9, tak z toho treba 4.22 neudela. Ale diferencial jde skutecne od toho kola odmontovat, takze 5Q/3.9 jde predelat i na mokry poloosy.

Ale spis se vyuzije moznost prestavby 5Q/4.22 na suchy poloosy.


Takze kdyz mam dva 5q jeden suchej jeden mokrej, tak muzu udelat z mokyho suchej ze prehodim diferak ale prehodim to velky kolo, takze mi zustane 4,22? No doufam ze jo :shock:


Jojo, vymenis diferak, bocni dekly a udelas vule a mas to.

Musi se kvuli tomu sice pulit prevodovka, ale jde to.

Jo.. este se musi vepredu vymenit ten predni dekl, aby se dala prevodovka chytit na silentblok od vlecky, ale pokud bys udelal horni uchyceni 130L/A, tak je to jedno.

Jinak prevodovku v teto konfiguraci pokud vim v serii mely jenom S120LX a mohl by ji mit i Rapid 120, pokud mel 5Q, ale v zakladu mely 4Q.

Autor:  Matthes [ 9.8.07, 10:20 ]
Předmět příspěvku: 

Viky píše:
Jojo, vymenis diferak, bocni dekly a udelas vule a mas to.

Musi se kvuli tomu sice pulit prevodovka, ale jde to.

Jo.. este se musi vepredu vymenit ten predni dekl, aby se dala prevodovka chytit na silentblok od vlecky, ale pokud bys udelal horni uchyceni 130L/A, tak je to jedno.

Jinak prevodovku v teto konfiguraci pokud vim v serii mely jenom S120LX a mohl by ji mit i Rapid 120, pokud mel 5Q, ale v zakladu mely 4Q.


Tak to je v pohode, to pujde chci si nechat tu svou pac nevim v jakym je tahle stavu a stejne chci 4,22. Jo 120LX to mela, tak este LS motor a mam unikat LX :D No ten predek taky prehodim, zas predelavat pricku ... :roll: uz ted je toho dost :)

Autor:  Jarda S. [ 9.8.07, 15:33 ]
Předmět příspěvku: 

Matthes píše:

Takze kdyz mam dva 5q jeden suchej jeden mokrej, tak muzu udelat z mokyho suchej ze prehodim diferak ale prehodim to velky kolo, takze mi zustane 4,22? No doufam ze jo :shock:


jo přesně takhle nějak to funguje akorát by se eště měla vymezit vůle :wink:

Autor:  Drak [ 9.8.07, 18:46 ]
Předmět příspěvku: 

ventYl píše:
ja len viem, ze prevodovka je 5q, ale neviem, ci sucha, alebo mokra, pretoze ti na druhej strane su magori a nevedia to zistit za boha ;)


Snad vidí, jestli mají do almary 2 díry, nebo čučí 2 unašeče.

Autor:  ventYl [ 9.8.07, 22:17 ]
Předmět příspěvku: 

Drak píše:
ventYl píše:
ja len viem, ze prevodovka je 5q, ale neviem, ci sucha, alebo mokra, pretoze ti na druhej strane su magori a nevedia to zistit za boha ;)


Snad vidí, jestli mají do almary 2 díry, nebo čučí 2 unašeče.


no, ako mi bolo povedane, nevidi, je to srotovisko a maju tam tych prevodoviek asi 15 :)

aby bolo jasne, o co sa snazim, tak riesim prevodovku pre brata, je to nejakych 70 km daleko

Stránka 1 z 2 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/