Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

teče střešákem
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=6304
Stránka 1 z 2

Autor:  Sotek [ 5.9.07, 12:34 ]
Předmět příspěvku:  teče střešákem

Zdravim všechny Škodaře,

potřeboval bych radu ohledně mého Fáčka,

Teče mi po dešti střešním oknem ( špatně těsní ), moje otázka je co se tím dá sělat, postříkání těsnící gumy olejem nepomáhá a po dešti je fakt hnus si sednou do mokrý sedačky. Je nějaký spolehlivý a jednoduchý řešení ? Těsníci guma asi vyměnit nejde že ? ( jedná se o ten zaklapávací typ střešního okna, ne to na kličku )


díky předem za rady

Autor:  Kristensen [ 5.9.07, 12:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: teče střešákem

Sotek píše:
Zdravim všechny Škodaře,

potřeboval bych radu ohledně mého Fáčka,

Teče mi po dešti střešním oknem ( špatně těsní ), moje otázka je co se tím dá sělat, postříkání těsnící gumy olejem nepomáhá a po dešti je fakt hnus si sednou do mokrý sedačky. Je nějaký spolehlivý a jednoduchý řešení ? Těsníci guma asi vyměnit nejde že ? ( jedná se o ten zaklapávací typ střešního okna, ne to na kličku )


díky předem za rady


Záleží kde to teče, zda mezi oknem a gumou nebo mezi rámem a střechou

Autor:  cyz [ 5.9.07, 12:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: teče střešákem

Sotek píše:
Zdravim všechny Škodaře,

potřeboval bych radu ohledně mého Fáčka,

Teče mi po dešti střešním oknem ( špatně těsní ), moje otázka je co se tím dá sělat, postříkání těsnící gumy olejem nepomáhá a po dešti je fakt hnus si sednou do mokrý sedačky. Je nějaký spolehlivý a jednoduchý řešení ? Těsníci guma asi vyměnit nejde že ? ( jedná se o ten zaklapávací typ střešního okna, ne to na kličku )


díky předem za rady


Tak těsnící guma na 15 let staré střešní okno se shání dost blbě...podle toho co vím ze zkušeností svých známých tak to dost dobře řešit nejde, známý to vyřešil tak že okno zalepil silikonem...nic jiného nešlo.

Autor:  Sotek [ 5.9.07, 12:43 ]
Předmět příspěvku: 

mezi oknem a gumou v předních rozích ( no on to vlastně neni roh, je to zaoblený : )

Autor:  Kristensen [ 5.9.07, 12:52 ]
Předmět příspěvku: 

Sotek píše:
mezi oknem a gumou v předních rozích ( no on to vlastně neni roh, je to zaoblený : )


Hm tak to je bohužel tou gumou

Autor:  Sotek [ 5.9.07, 12:53 ]
Předmět příspěvku: 

no zalepit silikonem, znamená už nikdy nepoužívat :) nevítě kolik tak stojí nové střešní okno ?

Autor:  Martin [ 5.9.07, 13:03 ]
Předmět příspěvku: 

To neznáš strýčka gůgla? Zhruba kolem 3 až 4 tis, guma se dá koupit, někde tady na TW to je, zkus hledat.

Autor:  Sotek [ 5.9.07, 13:05 ]
Předmět příspěvku: 

právě strýček gůgl mi vyhodí hafo střešních oken, ale ne na auto :)

Autor:  Martin [ 5.9.07, 13:08 ]
Předmět příspěvku: 

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=st% ... lr=lang_cs

Autor:  Martin [ 5.9.07, 13:12 ]
Předmět příspěvku: 

http://www.autopotreby-liska.cz/
http://www.autopotreby-liska.cz/okna.htm
http://www.autopotreby-liska.cz/cenik_okna.htm

Autor:  Sotek [ 5.9.07, 13:18 ]
Předmět příspěvku: 

super. díky moc za linky, popřemýšlím o výměně těsnění ( pokud to nebude nějak manuálně náročný : )

Autor:  Kristensen [ 5.9.07, 13:23 ]
Předmět příspěvku: 

Pokud to je origo okno škoda tak to dělala jedna firma ve vrchlabí

Autor:  Sotek [ 5.9.07, 13:28 ]
Předmět příspěvku: 

mám takovej pocit že to origoš neni :( no zkusim se s tím poprat, ale doufám že to nebudu muset moc rozebírat, když jsem viděl ty zrezlý šroubky po tapecírunkem ve střeše tak to je na odvrtání :( do toho zabodnu šroubovák a rozpadne se

Autor:  DRYVER [ 5.9.07, 22:09 ]
Předmět příspěvku: 

Taky me tam obcas stresnim oknem teklo, tak sem ho sundal a tu gumu sem natrel regumem - je to na obnovu gumovych materialu. Natrel sem to asi tak 5x (co den to 1 nater) a po zhruba tydnu sem to vratil zpatky na sve misto. Od te doby ani kapka. :wink:

Autor:  CROWACK [ 5.9.07, 23:21 ]
Předmět příspěvku: 

kámoš vytáh těsnění za auta, do toho profilu narval kamnářský těsnění a už to nikdy ani nekáplo...prostě tam něco narvat aby to těsnění bylo trochu napružený...

Stránka 1 z 2 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/