| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Škola smyku.. https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=7410 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | miomio [ 8.11.07, 20:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Škola smyku.. |
Lidi, jaké se doporučují manévry, když člověk dostane smyk? Rád bych si to někde vyzkoušel, protože praxe je holt praxe a s teorií se nedá srovnat. Díky |
|
| Autor: | Martin 007 [ 8.11.07, 20:23 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Teorii driftu je kravina...umi rici kazdej - pridej v zatacce plyn... A s předohrabem nevim co chcete delat vsichni porad...s tema si piskejte na krizovatce pri rozjezdu... Tož: Zábava moc nepřipadá v úvahu, takže ti jde o to jak vyřešit krizovou situaci ju ? Nebo něco jiného ? Jaké autíííí ??? Octavia ??? |
|
| Autor: | Drak [ 8.11.07, 20:29 ] |
| Předmět příspěvku: | |
To je těžký, záleží, co ti ustřelí, jestli předek, zadek, nebo celý auto, až nasněží, tak si zajeď na nějakej rovnej plac, kde není do čeho vletět a oprubuj si to, teoreticky to můžeš mít nacvičený jak chceš, ale jak to nemáš v ruce a chytíš šméra, tak stejně instinktivně hňápneš po brzdě. |
|
| Autor: | Šemik [ 8.11.07, 20:33 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Čistě teotreticky, pustit plyn, vyšlápnout spojku a točit kola do opačného směru než je smyk. Ale to je teorie. Hlavně nesmíš přidávat plyn v domnění že se to jakoby "vytáhne". |
|
| Autor: | Martin 007 [ 8.11.07, 20:33 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Zkušenost sama |
|
| Autor: | miomio [ 8.11.07, 20:48 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Martin 007 píše: Teorii driftu je kravina...umi rici kazdej - pridej v zatacce plyn... A s předohrabem nevim co chcete delat vsichni porad...s tema si piskejte na krizovatce pri rozjezdu... Tož: Zábava moc nepřipadá v úvahu, takže ti jde o to jak vyřešit krizovou situaci ju ? Nebo něco jiného ? Jaké autíííí ??? Octavia ??? Presne tak, jdeme i o to vyresit nejakou krizovou situaci. Auto Octavia. Jednalo se mi o to, co delat s plynem, spojkou a brzdou... |
|
| Autor: | Matthes [ 8.11.07, 20:49 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ale zas opatrne i na volnym place, abys nesel stranou a kola se nezakousla a nesels pres boudu, taky budu muset nekam vyjet v noci na naky parkoviste az bude snih, ale nahodit zas OR34 |
|
| Autor: | Vít [ 8.11.07, 20:53 ] |
| Předmět příspěvku: | |
nejlepší je ten smyk nedostat... Šemiku, to třeba když ti uletí prdel na rapidu, ale zkus to aplikovat až pujdeš s předohrabem po tečně ze zatáčky ven pěkně čumákem napřed, pak je všecko jinak (a taky bych řekl všecko v háji... ) základy vysvětlují pánové Kresta a Landa na videu Bourá jen blb. co s tím dělat hodně záleží taky na tom, jestli má auto abs či nikoli |
|
| Autor: | Martin 007 [ 8.11.07, 21:01 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No o tom lítaní prdele mi něco povidej...normálně bych to neřekl do 136ky, ale mokré kruháče se středovým kruhem z kostek... Už víte co myslim ??? No sem prostě jen tak zašláp 2q a ono to...já tu slečnu ve Fiestě nechtěl vystrašit... ...dveřma napřed na výjezdu z kruháče...jak říká Thobiash: "Boky pičo" a snažil sem se nevidět má Apolla na obrubáku...a že je tam vysokej obrubák jeden...a z obou stran... O 90°stupnových mokrých zatáčkách či více ani nemluvím |
|
| Autor: | Vít [ 8.11.07, 21:03 ] |
| Předmět příspěvku: | |
miomio píše: Presne tak, jdeme i o to vyresit nejakou krizovou situaci. Auto Octavia. Jednalo se mi o to, co delat s plynem, spojkou a brzdou... |
|
| Autor: | Vít [ 8.11.07, 21:03 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Martin 007 píše: No o tom lítaní prdele mi něco povidej...normálně bych to neřekl do 136ky, ale mokré kruháče se středovým kruhem z kostek... Už víte co myslim ??? |
|
| Autor: | miomio [ 8.11.07, 22:07 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Vít Široký píše: miomio píše: Presne tak, jdeme i o to vyresit nejakou krizovou situaci. Auto Octavia. Jednalo se mi o to, co delat s plynem, spojkou a brzdou... Díky za rady! Jen si můžu postesknout, že ABS nemám...a nevím jestli se dá dodatečně namontovat..a jak by to vyšlo finančně. |
|
| Autor: | Drak [ 8.11.07, 22:10 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Finančně na to ani nemysli, ve škodě čítej 40-50 jako dodatečnou montáž, dokud to funguje, tak je to dobrá věc, jak je to ale rozbitý, tak je to studna na prachy a i nebezpečný, když třeba letíš 120 a potřebuješ zabrzdit a aktivuje se ti ABS, tak máš nohu pomalu před autem a auto si vesele jede dál. |
|
| Autor: | Vít [ 8.11.07, 22:31 ] |
| Předmět příspěvku: | |
miomio píše: Vít Široký píše: miomio píše: Presne tak, jdeme i o to vyresit nejakou krizovou situaci. Auto Octavia. Jednalo se mi o to, co delat s plynem, spojkou a brzdou... Díky za rady! Jen si můžu postesknout, že ABS nemám...a nevím jestli se dá dodatečně namontovat..a jak by to vyšlo finančně. |
|
| Autor: | Ales M [ 8.11.07, 23:17 ] |
| Předmět příspěvku: | |
To sem se v zimě jal předjíždět autobus rozjíždějící se ze zastávky..... Měl sem tak 40 až 50kmvh Takže stačí málo... tam to šlo ale zpátky jak sem přidal tak už nee... |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|