Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

náplň do ostřikovačů v chladiči
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=7429
Stránka 1 z 1

Autor:  toby [ 10.11.07, 11:35 ]
Předmět příspěvku:  náplň do ostřikovačů v chladiči

Tak se mi povedl po čase zase jeden takový pěkný kousek. Samozřejmě že láhve v kterých sem ředil před časem fridex nebyly popsané (jakož i láhev náplně do ostřikovačů) a co se nestalo, nalil jsem místo fridexu do chladiče tu nemrznoucí sr*čku do ostřikovačů..zjistil sem to až poté co sem se s mojí 120 projel. Tak se chci zeptat jestli někdo neví co může ten litr udělat v chladícím oběhu?? Mimochodem, předtím byl v chladiči žlutý fridex, a ten už se prý nedělá! Co bych tam měl teď lít? Prý je víc druhů..

Autor:  Jarda S. [ 10.11.07, 11:39 ]
Předmět příspěvku: 

pokud je ta směs nemrznoucí tak se nic nestane

Autor:  cyz [ 10.11.07, 15:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: náplň do ostřikovačů v chladiči

toby píše:
Tak se mi povedl po čase zase jeden takový pěkný kousek. Samozřejmě že láhve v kterých sem ředil před časem fridex nebyly popsané (jakož i láhev náplně do ostřikovačů) a co se nestalo, nalil jsem místo fridexu do chladiče tu nemrznoucí sr*čku do ostřikovačů..zjistil sem to až poté co sem se s mojí 120 projel. Tak se chci zeptat jestli někdo neví co může ten litr udělat v chladícím oběhu?? Mimochodem, předtím byl v chladiči žlutý fridex, a ten už se prý nedělá! Co bych tam měl teď lít? Prý je víc druhů..


Žlutý fridex - to myslíš stabil? Teď jsem ho někde viděl....ten jsem dával do 120ky vždycky....

Autor:  Ondras83 [ 10.11.07, 17:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: náplň do ostřikovačů v chladiči

cyz píše:
toby píše:
Tak se mi povedl po čase zase jeden takový pěkný kousek. Samozřejmě že láhve v kterých sem ředil před časem fridex nebyly popsané (jakož i láhev náplně do ostřikovačů) a co se nestalo, nalil jsem místo fridexu do chladiče tu nemrznoucí sr*čku do ostřikovačů..zjistil sem to až poté co sem se s mojí 120 projel. Tak se chci zeptat jestli někdo neví co může ten litr udělat v chladícím oběhu?? Mimochodem, předtím byl v chladiči žlutý fridex, a ten už se prý nedělá! Co bych tam měl teď lít? Prý je víc druhů..


Žlutý fridex - to myslíš stabil? Teď jsem ho někde viděl....ten jsem dával do 120ky vždycky....

no hele, nechal bych si to změřit a případně všechno vypustit a nalejt tam fridex....máš pokoj a hlavně čistý svědomý, ale taky budeš asi o něco lehčí...cash :D

Autor:  Drak [ 10.11.07, 20:54 ]
Předmět příspěvku: 

Tomu se nic nestane, voda do ostřikovačů je na bázi ethylglykolenu a ten se při vyšších teplotách odpaří a zůstane po něm jenom voda a smrad, kterým je to navoněný, tak se nediv, že se ti možná ztratí trocha vody, to je ten odpařenej ethanol.

Autor:  Nepér [ 10.11.07, 21:37 ]
Předmět příspěvku: 

Nojo, je to jen trošku hořlavý, asi jako líh (=ethanol)...

Autor:  Matthes [ 10.11.07, 21:43 ]
Předmět příspěvku: 

Drak píše:
Tomu se nic nestane, voda do ostřikovačů je na bázi ethylglykolenu a ten se při vyšších teplotách odpaří a zůstane po něm jenom voda a smrad, kterým je to navoněný, tak se nediv, že se ti možná ztratí trocha vody, to je ten odpařenej ethanol.



No pockej, ale smes chlazeni ... taky ethylenglykol tedy lih a cukr ne? :)

Autor:  Drak [ 10.11.07, 21:52 ]
Předmět příspěvku: 

Fridex je na bázi propylenglykolu, líh se odpařuje a je při teplotách 90° nepoužitelnej.

Autor:  Matthes [ 10.11.07, 22:03 ]
Předmět příspěvku: 

Drak píše:
Fridex je na bázi propylenglykolu, líh se odpařuje a je při teplotách 90° nepoužitelnej.


Tyjo ja se nechci hadat, ale na tom svym antifreezu sem cetl ethylenglykol :shock: Kam by se odparil v "uzavrenem" systemu?

Autor:  Drak [ 10.11.07, 22:11 ]
Předmět příspěvku: 

Možný to je, že zas vynalezli něco, co tomu odpaření brání, kdo to má furt sledovat, ale většina je propylenglykolová. Ten systém zas tak uzavřenej není a vzhledem k tomu, že líh vře někde okolo 80° a optimální teplota motoru je někde k 85°, tak by ten líh musel furt vřít.

Autor:  Matthes [ 10.11.07, 22:21 ]
Předmět příspěvku: 

Tak ja se zitra radsi mrknu, ted se mi uz nechce do garaze :oops:

Autor:  Nepér [ 10.11.07, 23:21 ]
Předmět příspěvku: 

Před chvílí jsem nalil asi 2 deci lihu do zpola plné nádobky od ostřikovačů...

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/