| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| náplň do ostřikovačů v chladiči https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=7429 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | toby [ 10.11.07, 11:35 ] |
| Předmět příspěvku: | náplň do ostřikovačů v chladiči |
Tak se mi povedl po čase zase jeden takový pěkný kousek. Samozřejmě že láhve v kterých sem ředil před časem fridex nebyly popsané (jakož i láhev náplně do ostřikovačů) a co se nestalo, nalil jsem místo fridexu do chladiče tu nemrznoucí sr*čku do ostřikovačů..zjistil sem to až poté co sem se s mojí 120 projel. Tak se chci zeptat jestli někdo neví co může ten litr udělat v chladícím oběhu?? Mimochodem, předtím byl v chladiči žlutý fridex, a ten už se prý nedělá! Co bych tam měl teď lít? Prý je víc druhů.. |
|
| Autor: | Jarda S. [ 10.11.07, 11:39 ] |
| Předmět příspěvku: | |
pokud je ta směs nemrznoucí tak se nic nestane |
|
| Autor: | cyz [ 10.11.07, 15:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: náplň do ostřikovačů v chladiči |
toby píše: Tak se mi povedl po čase zase jeden takový pěkný kousek. Samozřejmě že láhve v kterých sem ředil před časem fridex nebyly popsané (jakož i láhev náplně do ostřikovačů) a co se nestalo, nalil jsem místo fridexu do chladiče tu nemrznoucí sr*čku do ostřikovačů..zjistil sem to až poté co sem se s mojí 120 projel. Tak se chci zeptat jestli někdo neví co může ten litr udělat v chladícím oběhu?? Mimochodem, předtím byl v chladiči žlutý fridex, a ten už se prý nedělá! Co bych tam měl teď lít? Prý je víc druhů.. Žlutý fridex - to myslíš stabil? Teď jsem ho někde viděl....ten jsem dával do 120ky vždycky.... |
|
| Autor: | Ondras83 [ 10.11.07, 17:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: náplň do ostřikovačů v chladiči |
cyz píše: toby píše: Tak se mi povedl po čase zase jeden takový pěkný kousek. Samozřejmě že láhve v kterých sem ředil před časem fridex nebyly popsané (jakož i láhev náplně do ostřikovačů) a co se nestalo, nalil jsem místo fridexu do chladiče tu nemrznoucí sr*čku do ostřikovačů..zjistil sem to až poté co sem se s mojí 120 projel. Tak se chci zeptat jestli někdo neví co může ten litr udělat v chladícím oběhu?? Mimochodem, předtím byl v chladiči žlutý fridex, a ten už se prý nedělá! Co bych tam měl teď lít? Prý je víc druhů.. Žlutý fridex - to myslíš stabil? Teď jsem ho někde viděl....ten jsem dával do 120ky vždycky.... no hele, nechal bych si to změřit a případně všechno vypustit a nalejt tam fridex....máš pokoj a hlavně čistý svědomý, ale taky budeš asi o něco lehčí...cash |
|
| Autor: | Drak [ 10.11.07, 20:54 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tomu se nic nestane, voda do ostřikovačů je na bázi ethylglykolenu a ten se při vyšších teplotách odpaří a zůstane po něm jenom voda a smrad, kterým je to navoněný, tak se nediv, že se ti možná ztratí trocha vody, to je ten odpařenej ethanol. |
|
| Autor: | Nepér [ 10.11.07, 21:37 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nojo, je to jen trošku hořlavý, asi jako líh (=ethanol)... |
|
| Autor: | Matthes [ 10.11.07, 21:43 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Drak píše: Tomu se nic nestane, voda do ostřikovačů je na bázi ethylglykolenu a ten se při vyšších teplotách odpaří a zůstane po něm jenom voda a smrad, kterým je to navoněný, tak se nediv, že se ti možná ztratí trocha vody, to je ten odpařenej ethanol. No pockej, ale smes chlazeni ... taky ethylenglykol tedy lih a cukr ne? |
|
| Autor: | Drak [ 10.11.07, 21:52 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Fridex je na bázi propylenglykolu, líh se odpařuje a je při teplotách 90° nepoužitelnej. |
|
| Autor: | Matthes [ 10.11.07, 22:03 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Drak píše: Fridex je na bázi propylenglykolu, líh se odpařuje a je při teplotách 90° nepoužitelnej. Tyjo ja se nechci hadat, ale na tom svym antifreezu sem cetl ethylenglykol |
|
| Autor: | Drak [ 10.11.07, 22:11 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Možný to je, že zas vynalezli něco, co tomu odpaření brání, kdo to má furt sledovat, ale většina je propylenglykolová. Ten systém zas tak uzavřenej není a vzhledem k tomu, že líh vře někde okolo 80° a optimální teplota motoru je někde k 85°, tak by ten líh musel furt vřít. |
|
| Autor: | Matthes [ 10.11.07, 22:21 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tak ja se zitra radsi mrknu, ted se mi uz nechce do garaze |
|
| Autor: | Nepér [ 10.11.07, 23:21 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Před chvílí jsem nalil asi 2 deci lihu do zpola plné nádobky od ostřikovačů... |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|