Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Je možné zaměnit konc. díl výfuku z TDi na benzína?
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=7434
Stránka 1 z 1

Autor:  Cayce 2 [ 10.11.07, 12:54 ]
Předmět příspěvku:  Je možné zaměnit konc. díl výfuku z TDi na benzína?

Zdravím,

jeden prodejce výfuků a pár kámošů mi tvrdí, že můžu použít konc. díl výfuku ze š octávia 1.9 TDi na š octávia 1.8 benzín. Vypadají zcela shodně i uchycení je stejné. Prý je vevnitř jen nějaká vata na tlumení zvuku. Nemůžu tím ohrozit katalyzátor nebo dokonce činost motoru? Katalogové čísla výrobců výfuků jsou však rozdílná, z toho bych logicjy vyvozoval, že i vnitřek obou konc. dílů bude rozdílný. Jak to tedy je doopravdy?

Dík za vaše názory.

Autor:  Drak [ 10.11.07, 12:59 ]
Předmět příspěvku: 

Poškození katu nehrozí, pokud nejde o originální díl, tak je možná zvýšená hlučnost, nebo spotřeba, ale nijak by záměna neměla vadit.

Autor:  Ondras83 [ 10.11.07, 16:58 ]
Předmět příspěvku: 

možná to nějak změní chování motoru, ale rozhodně by se neměl zničit, třeba u feldy je výměna 1,3 za 1,9 vlastně ladák...víc otevřenej a motor není tak udušenej...

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/