| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Tempomat https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=7763 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Ondras83 [ 30.11.07, 23:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Tempomat |
Hodně se tady začala řešit spotřeba, tak shodou náhod sme dneska měnili na oktávkce puky v ramenách a když sem to jel s fotřikem projet (určo všichni víte, že nemám papíry, ale řídil sem |
|
| Autor: | Ondras83 [ 30.11.07, 23:28 ] |
| Předmět příspěvku: | |
to je spíš takovej postřeh... |
|
| Autor: | Matthes [ 30.11.07, 23:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Tempomat |
Ondras83 píše: ale do vašich šhádin to asi nepude co.... Tssssss http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=105 |
|
| Autor: | Ondras83 [ 30.11.07, 23:34 ] |
| Předmět příspěvku: | |
ou...sorry, ale jako na spotřebu to je fakt znát |
|
| Autor: | miomio [ 30.11.07, 23:48 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No nevím, já tempomat nemám a abych si ho nechal namontovat, tak to bych musel mít přesvědčivější důkazy |
|
| Autor: | Ondras83 [ 1.12.07, 00:44 ] |
| Předmět příspěvku: | |
miomio píše: No nevím, já tempomat nemám a abych si ho nechal namontovat, tak to bych musel mít přesvědčivější důkazy dobře...když sme jeli do chorvatska tak sme jeli s 1,8 oktávkou a známý jeli s 1,9 picasem...jeli na tempomat a tankovali asi tak o polovinu míňkrát než my...hlavně kvůli tomuhle důkazu si ho tam fotřik nechá zamontovat |
|
| Autor: | miomio [ 1.12.07, 00:46 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ondras83 píše: miomio píše: No nevím, já tempomat nemám a abych si ho nechal namontovat, tak to bych musel mít přesvědčivější důkazy dobře...když sme jeli do chorvatska tak sme jeli s 1,8 oktávkou a známý jeli s 1,9 picasem...jeli na tempomat a tankovali asi tak o polovinu míňkrát než my...hlavně kvůli tomuhle důkazu si ho tam fotřik nechá zamontovat Tak to už je jiná |
|
| Autor: | Ondras83 [ 1.12.07, 00:47 ] |
| Předmět příspěvku: | |
miomio píše: Ondras83 píše: miomio píše: No nevím, já tempomat nemám a abych si ho nechal namontovat, tak to bych musel mít přesvědčivější důkazy dobře...když sme jeli do chorvatska tak sme jeli s 1,8 oktávkou a známý jeli s 1,9 picasem...jeli na tempomat a tankovali asi tak o polovinu míňkrát než my...hlavně kvůli tomuhle důkazu si ho tam fotřik nechá zamontovat Tak to už je jiná potřebuju aby se ozval Aleš M a pověděl nám, jak je to teda s těma cenama... |
|
| Autor: | cyz [ 1.12.07, 03:37 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tak tempomat mi přijde na českých cestách jako zcela nepoužitelná věc....možná na D5 a D8 a to jenom někde. Nebo na dlouhých nočních cestách. |
|
| Autor: | Viky [ 1.12.07, 10:19 ] |
| Předmět příspěvku: | |
cyz píše: Tak tempomat mi přijde na českých cestách jako zcela nepoužitelná věc....možná na D5 a D8 a to jenom někde. Nebo na dlouhých nočních cestách. Jezdim obcas na Balkan autem a tam je to naprosta pohoda. Jinak v noci na dalnici je to cool i u nas. Akorat nesmis usnout. |
|
| Autor: | Kristensen [ 1.12.07, 11:02 ] |
| Předmět příspěvku: | |
nebylo to trošku pod kopec? Protože jinak tempomat většinou žere nepatrně víc, protože se snaží udržovat stálou rychlost. Sice to je trochu od jinud ale takový ATEGO od Šmydberskýho žere s tempomatem i o pět litrů víc když má naloženejch 20t než bez tempomatu. |
|
| Autor: | Drak [ 1.12.07, 21:07 ] |
| Předmět příspěvku: | |
cyz píše: Tak tempomat mi přijde na českých cestách jako zcela nepoužitelná věc....možná na D5 a D8 a to jenom někde. Nebo na dlouhých nočních cestách. Pro srovnání Olomouc - Praha bez tempomatu spotřeba 17,5 l/100 km, s tempomatem 9,5 l/100 km, což je zakra rozdíl. Nohu v jedné poloze neudržíš víc jak minutu a korigovat optimální točky ve vztahu rychlost-spotřeba je prostě elektronika nenahraditelná a odpadají přiblblý křeče v pravým kolenu po tříhodinové cestě. Co se týče Atega, Actrosu nebo Axoru, tak to sou jedny s nejhorších náklaďáků z pohledu konstrukce a přístupnosti věcí, spolehlivosti a ceny servisu, znak mercedesu si skrz tyto typy vysloužil veselou přezdívku "radši dvakrát z kopce (/\), než jednou do kopce (|)" a jejich elektronika je katastrofální, od doby, co spolupracujeme s firmou HOPI, tak snad neuplynul týden, co by sme nemuseli jet do prostějova odblokovávat imobilizéry, nebo mazat nesmyslný chyby v jednotkách, který krásně zablokujou celý auto. |
|
| Autor: | Kristensen [ 1.12.07, 21:35 ] |
| Předmět příspěvku: | |
jo to je fakt, stačí aby to dobíjelo míň než to má a elektronika tě odstaví třeba uprostřed křižovatky, to zase jako mercedes může jít do kytek ale mercedes stará ropa s řadovým čerpadlem si myslím že je relativně nesmrtelná alespoň mě to tak připadalo na firmě, páč všechny auta víc jak 700 000km a jezdí to pořád, dneska jsou někde u milionu a žádná změna, maximálně občas nějakej vstřik ale jinak nic zásadního. |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|