Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Escort 1.6 16V
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=7905
Stránka 1 z 3

Autor:  Šemik [ 9.12.07, 16:06 ]
Předmět příspěvku:  Escort 1.6 16V

Kámoš přemýšlí o escortu 1.6 16V rok asi 1996 (tím rokem si nejsem zcela jist). Jaký názor na todle auto máte? Já sem na něj koukám spíše negativně, je to escort před 1998, a na první pohled bych soudil na značně ztuzenou elektriku a určitě i bude i vylítanej (má ho mladej kluk)..

Doporučujumu aby koupil favorita nebo 742, že tenhle escort bude za trest.. Co myslíte?

Autor:  deekay [ 9.12.07, 16:15 ]
Předmět příspěvku: 

ked ford tak jedine toto: http://ford-capri.autobazar.eu/card.php?id=334047

Autor:  Šemik [ 9.12.07, 16:22 ]
Předmět příspěvku: 

Doporučoval bych mu tohohle, co na něj říkáte?

http://www.sauto.cz/car_detail.php?filt ... id=5908201

Autor:  Martin 007 [ 9.12.07, 16:40 ]
Předmět příspěvku: 

Tak my jsme měli 1.6 16V 1997 a no problemo...najeto 66000 km pak něco my a pak se utopil... :(

Autor:  1maty1 [ 9.12.07, 16:49 ]
Předmět příspěvku: 

stryc tuhle obludu taky mel koupil ho s cca 70t(to bylo na tachoteru taky to mohlo byt 170t/270t to uz nikdo nezjisti) a auto bylo ob mesic v servisu se furt neco sralo auto se srovnalo az kdyz melo najeto 300t (400/500t) a melo vestinu dilu vymenenou (joke) a prezilo asi 8 mesicu bez navstevy servisu, ted slo dal do sveta

Autor:  kwiko [ 9.12.07, 16:52 ]
Předmět příspěvku: 

Jazne vlastnosti aj pohodlie hovoria ze z favorita asi nebude nadseny.
Ford je urcite lepsia investicia nez fiat. Hlavne sa popozerat ci sa to nesype = dokladne si prezriet prahy, podbehy. Elektrika sa kazi na kazdom aute.

Autor:  Drak [ 9.12.07, 18:09 ]
Předmět příspěvku: 

Neskutečný problémy s přední nápravou a s elektrikou, doporučuju ruce pryč, Ford od r 1993 stojí za prd.

Autor:  Matthes [ 9.12.07, 19:04 ]
Předmět příspěvku: 

Drak píše:
Neskutečný problémy s přední nápravou a s elektrikou, doporučuju ruce pryč, Ford od r 1993 stojí za prd.


A nejaky omezeni zhora mas? Co focus ... 03? Jinak kamos ma escorta a zatim OK :)

Autor:  Jiri [ 9.12.07, 19:19 ]
Předmět příspěvku: 

Nekdo tady rikal.. Tam Fordem a zpatky vlakem a jinak escortu delam celkem dost a jen problemy a problemy....vsechno mozny...a hnije to.. proste escort.....nesel bych do toho

Autor:  Drak [ 9.12.07, 19:21 ]
Předmět příspěvku: 

Auta po r 2000 už sou vesměs stejný, jenom se liší značkama, komponenty třeba pro 10 značek se vyrábí v jedné fabrice, řídící jednotky jsou od stejných firem, ono vymýšlet vymyšlený už moc nejde a auta se dnes už liší jen tvarem, značkou a způsobem užití, jinak sou všechny stejný

Autor:  Šemik [ 9.12.07, 19:24 ]
Předmět příspěvku: 

Matthes píše:
Drak píše:
Neskutečný problémy s přední nápravou a s elektrikou, doporučuju ruce pryč, Ford od r 1993 stojí za prd.


A nejaky omezeni zhora mas? Co focus ... 03? Jinak kamos ma escorta a zatim OK :)


Takhle ja nejake omezeni nemam, snazim se ho od toho escortu odradit ze svy dobry vule a doporucit mu neco rozumejsiho :) Ale samozrejme budme soudni..

myslim ze 742 nebo 781 je dobra volba :D

Autor:  Šemik [ 9.12.07, 19:51 ]
Předmět příspěvku: 

Nebo místo toho šíleně drahého favoritu bych ho zkusil přemluvit na tohle http://www.sauto.cz/car_detail.php?filt ... id=6049066 :D

Ta vypadá slušně, a za 5 tisícovek... :roll:

I z hlediska servisu by to byla vyhoda :D (zejmena pro me :lol:)

Autor:  slovacek.milos [ 9.12.07, 20:16 ]
Předmět příspěvku: 

musí být všechno OK nepatrná závada může znamenat nekonečný a velmi těžko řešitelný problém, třeba jsou tam drahé svíčky takový dlouhý závit to jsem ještě neviděl, pokud dáš jiné hned odejdou VN kabely a tak pořád dokola, řídící jednotky blbnou, váha vzduchu, lambáda, diagnostika závad drahá a podobně miloš

Autor:  cyz [ 9.12.07, 22:26 ]
Předmět příspěvku:  Ford mi nesmí do baráku

Vím že vy co mě znáte tak víte o mojí averzi vůči tomuto typu vozidla. Ta elektrika tam je opravdu katastrofa - připalují se kontakty ve scartech v pojistkové skříňce, odchází spínače, sem-tam nějaké to čidlo a neskutečné problémy s přední nápravou. Zkušenosti z Escorta který má prokazatelně najeto kolem 150 000km za poslední 2 roky (podle zkušeností někteých známých kteří udělali stejnou blbost to naj iných kusech není jiné):
Elektrika:
Nefunkční stahování pravého okna (nutná výměna celého panelu s vypínači, stojí pokud si vzpomínám 1800)
Nefunkční centrální zamykání (špatný kontakt ve scartech, cca 1 den hledání a čištění)
Nefunkční ventilátor topení (vypálené kontakty ve scartu)
Nefunkční otevírání kurfu (nejspíš jenom kostra, cvaká to jenom při otevřených 5. dveřích)
Nesvítily přední světla (opět kontakty v pojistkové skříňce)
Náhlé spuštění alarmu
Rozpadení čidla teploty (nové asi 600)
Občas svítí kontrolka airbagu (nikdo nikdy nezjistil proč)
Neustále problémy s lukasy (rozsvěcí se všechno co nemá, nutná výměna, 3500,-)
Dál moje paměť nestahá :)
Jinak problémy s přední nápravou - za 2 roky jsou už podruhé měněné čepy, 1x homok. klouby a 2x ložiska

Autor:  Martin 007 [ 9.12.07, 22:31 ]
Předmět příspěvku: 

Si nemáte kupovat takle jetý ojetiny... má to smysl ???

Stránka 1 z 3 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/