| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Escort 1.6 16V https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=7905 |
Stránka 1 z 3 |
| Autor: | Šemik [ 9.12.07, 16:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Escort 1.6 16V |
Kámoš přemýšlí o escortu 1.6 16V rok asi 1996 (tím rokem si nejsem zcela jist). Jaký názor na todle auto máte? Já sem na něj koukám spíše negativně, je to escort před 1998, a na první pohled bych soudil na značně ztuzenou elektriku a určitě i bude i vylítanej (má ho mladej kluk).. Doporučujumu aby koupil favorita nebo 742, že tenhle escort bude za trest.. Co myslíte? |
|
| Autor: | deekay [ 9.12.07, 16:15 ] |
| Předmět příspěvku: | |
ked ford tak jedine toto: http://ford-capri.autobazar.eu/card.php?id=334047 |
|
| Autor: | Šemik [ 9.12.07, 16:22 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Doporučoval bych mu tohohle, co na něj říkáte? http://www.sauto.cz/car_detail.php?filt ... id=5908201 |
|
| Autor: | Martin 007 [ 9.12.07, 16:40 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tak my jsme měli 1.6 16V 1997 a no problemo...najeto 66000 km pak něco my a pak se utopil... |
|
| Autor: | 1maty1 [ 9.12.07, 16:49 ] |
| Předmět příspěvku: | |
stryc tuhle obludu taky mel koupil ho s cca 70t(to bylo na tachoteru taky to mohlo byt 170t/270t to uz nikdo nezjisti) a auto bylo ob mesic v servisu se furt neco sralo auto se srovnalo az kdyz melo najeto 300t (400/500t) a melo vestinu dilu vymenenou (joke) a prezilo asi 8 mesicu bez navstevy servisu, ted slo dal do sveta |
|
| Autor: | kwiko [ 9.12.07, 16:52 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Jazne vlastnosti aj pohodlie hovoria ze z favorita asi nebude nadseny. Ford je urcite lepsia investicia nez fiat. Hlavne sa popozerat ci sa to nesype = dokladne si prezriet prahy, podbehy. Elektrika sa kazi na kazdom aute. |
|
| Autor: | Drak [ 9.12.07, 18:09 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Neskutečný problémy s přední nápravou a s elektrikou, doporučuju ruce pryč, Ford od r 1993 stojí za prd. |
|
| Autor: | Matthes [ 9.12.07, 19:04 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Drak píše: Neskutečný problémy s přední nápravou a s elektrikou, doporučuju ruce pryč, Ford od r 1993 stojí za prd. A nejaky omezeni zhora mas? Co focus ... 03? Jinak kamos ma escorta a zatim OK |
|
| Autor: | Jiri [ 9.12.07, 19:19 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nekdo tady rikal.. Tam Fordem a zpatky vlakem a jinak escortu delam celkem dost a jen problemy a problemy....vsechno mozny...a hnije to.. proste escort.....nesel bych do toho |
|
| Autor: | Drak [ 9.12.07, 19:21 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Auta po r 2000 už sou vesměs stejný, jenom se liší značkama, komponenty třeba pro 10 značek se vyrábí v jedné fabrice, řídící jednotky jsou od stejných firem, ono vymýšlet vymyšlený už moc nejde a auta se dnes už liší jen tvarem, značkou a způsobem užití, jinak sou všechny stejný |
|
| Autor: | Šemik [ 9.12.07, 19:24 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Matthes píše: Drak píše: Neskutečný problémy s přední nápravou a s elektrikou, doporučuju ruce pryč, Ford od r 1993 stojí za prd. A nejaky omezeni zhora mas? Co focus ... 03? Jinak kamos ma escorta a zatim OK Takhle ja nejake omezeni nemam, snazim se ho od toho escortu odradit ze svy dobry vule a doporucit mu neco rozumejsiho myslim ze 742 nebo 781 je dobra volba |
|
| Autor: | Šemik [ 9.12.07, 19:51 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nebo místo toho šíleně drahého favoritu bych ho zkusil přemluvit na tohle http://www.sauto.cz/car_detail.php?filt ... id=6049066 Ta vypadá slušně, a za 5 tisícovek... I z hlediska servisu by to byla vyhoda |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 9.12.07, 20:16 ] |
| Předmět příspěvku: | |
musí být všechno OK nepatrná závada může znamenat nekonečný a velmi těžko řešitelný problém, třeba jsou tam drahé svíčky takový dlouhý závit to jsem ještě neviděl, pokud dáš jiné hned odejdou VN kabely a tak pořád dokola, řídící jednotky blbnou, váha vzduchu, lambáda, diagnostika závad drahá a podobně miloš |
|
| Autor: | cyz [ 9.12.07, 22:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Ford mi nesmí do baráku |
Vím že vy co mě znáte tak víte o mojí averzi vůči tomuto typu vozidla. Ta elektrika tam je opravdu katastrofa - připalují se kontakty ve scartech v pojistkové skříňce, odchází spínače, sem-tam nějaké to čidlo a neskutečné problémy s přední nápravou. Zkušenosti z Escorta který má prokazatelně najeto kolem 150 000km za poslední 2 roky (podle zkušeností někteých známých kteří udělali stejnou blbost to naj iných kusech není jiné): Elektrika: Nefunkční stahování pravého okna (nutná výměna celého panelu s vypínači, stojí pokud si vzpomínám 1800) Nefunkční centrální zamykání (špatný kontakt ve scartech, cca 1 den hledání a čištění) Nefunkční ventilátor topení (vypálené kontakty ve scartu) Nefunkční otevírání kurfu (nejspíš jenom kostra, cvaká to jenom při otevřených 5. dveřích) Nesvítily přední světla (opět kontakty v pojistkové skříňce) Náhlé spuštění alarmu Rozpadení čidla teploty (nové asi 600) Občas svítí kontrolka airbagu (nikdo nikdy nezjistil proč) Neustále problémy s lukasy (rozsvěcí se všechno co nemá, nutná výměna, 3500,-) Dál moje paměť nestahá Jinak problémy s přední nápravou - za 2 roky jsou už podruhé měněné čepy, 1x homok. klouby a 2x ložiska |
|
| Autor: | Martin 007 [ 9.12.07, 22:31 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Si nemáte kupovat takle jetý ojetiny... má to smysl ??? |
|
| Stránka 1 z 3 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|