Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Kohout topení
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=8014
Stránka 1 z 1

Autor:  hans [ 15.12.07, 17:21 ]
Předmět příspěvku:  Kohout topení

Tak ani mně se nejspíš nevyhne výměna těsnění v kohoutu topení, páč zjevně lehce sákne... Spodní hadice vedoucí do topení je vlhká.
Co všechno pro výměnu potřebuju a jaký je postup? Vím, že je to u 742 rutina, ale mně se to doposud vyhýbalo...

Autor:  Martin [ 15.12.07, 20:39 ]
Předmět příspěvku: 

V podstatě stačí jeden O-kroužek dovnitř, pokud chceš vědět rozměr, kouknu se do katalogu. Ještě je mezi kohoutem a radiátorem, ale to je nějaké spešl a většinou je funkční. Výměna je jednoduchá, sundej si tu vlnkovanou hadici a i koleno od topení a pak jenom sundáš hadici a odšroubuješ myslím dvě M6 matky a kohout půjde sundat, na něm sundáš segrovku a rozebereš. Jenom si dej pozor, jak je natočený ten vnitřek a páčka, ať to nedáš opačně (možná by stálo za to si to označit).

Autor:  spartra [ 27.12.07, 21:06 ]
Předmět příspěvku: 

sou tam dvě gumičky jedna v kohoutu a druhá těsní ventil k topení, jestli je to už vošoupaný, bude sáknout
nejdřív vyměn gumičky stejně :wink:

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/