| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Netočí to moc? https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=8126 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | Serifus [ 24.12.07, 00:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Netočí to moc? |
Zdravim! Motor 1.9 TRi (benzín, čtyřbod - tuším, s přímým vstřikem), auto Citroen BX, hmotnost cca 790 kg. Při 100 km/h to točí 3000 na pětku. Nemělo by to točit míň? Motor jinak lítá, jako drak. Je po GO a z rozjedu: 1 - hrabačka, 2 - hrabačka, 3 - hrabačka, 4 - už se chytne a 5 raketa. Jen to točení se mi nezdá... |
|
| Autor: | deekay [ 24.12.07, 01:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Netočí to moc? |
Serifus píše: Zdravim! Motor 1.9 TRi (benzín, čtyřbod - tuším, s přímým vstřikem), auto Citroen BX, hmotnost cca 790 kg. Při 100 km/h to točí 3000 na pětku. Nemělo by to točit míň? Motor jinak lítá, jako drak. Je po GO a z rozjedu: 1 - hrabačka, 2 - hrabačka, 3 - hrabačka, 4 - už se chytne a 5 raketa. Jen to točení se mi nezdá... taku blbu otazku od technicky vzdelaneho cloveka som este nepocul nijako nezmenis pomer rychlosti a otacok, pokial nezmenis pomer v prevodovke alebo na zotvrvaku to nezalezi od techickeho stavu, proste napr. 150 na 4ku je vzdy len a len 4000 ot atd.... |
|
| Autor: | Serifus [ 24.12.07, 01:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Netočí to moc? |
deekay píše: Serifus píše: Zdravim! Motor 1.9 TRi (benzín, čtyřbod - tuším, s přímým vstřikem), auto Citroen BX, hmotnost cca 790 kg. Při 100 km/h to točí 3000 na pětku. Nemělo by to točit míň? Motor jinak lítá, jako drak. Je po GO a z rozjedu: 1 - hrabačka, 2 - hrabačka, 3 - hrabačka, 4 - už se chytne a 5 raketa. Jen to točení se mi nezdá... taku blbu otazku od technicky vzdelaneho cloveka som este nepocul nijako nezmenis pomer rychlosti a otacok, pokial nezmenis pomer v prevodovke alebo na zotvrvaku to nezalezi od techickeho stavu, proste napr. 150 na 4ku je vzdy len a len 4000 ot atd.... Na to se právě ptám. Bylo to v servisu a mám pocit, že se v tom vrtali nějak moc... EDIT: Jo a co je "zotvrvak"?? |
|
| Autor: | Neex [ 24.12.07, 01:42 ] |
| Předmět příspěvku: | |
zotvrvak = setrvačník ...snad |
|
| Autor: | deekay [ 24.12.07, 01:43 ] |
| Předmět příspěvku: | |
ups, zotrvák , zotrvačník, presnejsie ak zmenili pocet zubov na nom |
|
| Autor: | Nepér [ 24.12.07, 02:25 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Dyť to by mělo vliv jen na otáčky při startování, na nic jinýho tyhle zuby nejsou |
|
| Autor: | deekay [ 24.12.07, 02:42 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nepér píše: Dyť to by mělo vliv jen na otáčky při startování, na nic jinýho tyhle zuby nejsou a staly prevod je kde? cez ake zuby? |
|
| Autor: | Ales M [ 24.12.07, 03:47 ] |
| Předmět příspěvku: | |
aaaajjjaajjjaaajjjj............... |
|
| Autor: | Ales M [ 24.12.07, 03:53 ] |
| Předmět příspěvku: | |
............. jo a pár zbytečnejch koleček v kleci..... Jinak dyš se bavíme kolko to točí... tak opel corsa A 1,4 gsi točí to samé...... 3000ot/100KMvHod no a pontiac co mám tak točí na pětku 3000ot / 130KM v Hod a tím....cca 4200ot / cca 200km v hod... pak už se mu nechce ale to celkem dostačuje ( podotýkám 1,2 a 3 umí i 7000ot.... pak končí otáčkoměr.... |
|
| Autor: | kwiko [ 24.12.07, 04:40 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Je to dost, ale nic nezvycajne, Spytaj sa Kristensena ako mu toci R19 Francuzi su experti. Vsak si nebol v Parizi |
|
| Autor: | Radic [ 24.12.07, 11:11 ] |
| Předmět příspěvku: | |
bráchoj 306ka má na 5ku ve 3000ot/min 120km/h můj 1111. příspěvek! |
|
| Autor: | michalkatka [ 24.12.07, 12:34 ] |
| Předmět příspěvku: | |
na hladký diesel by to bolo veľa ale s turbom idú pracovné otáčky trocha hore. to poznám z karosy jedna je hladká a tam sa jazdí tak 1500 - 2500ot/min (má mestký diferák) a tá druhá s turbom od 2500 - 3500ot/min (ale tá ma diaľkový diferák)... |
|
| Autor: | Radic [ 24.12.07, 12:41 ] |
| Předmět příspěvku: | |
michale ty už máš vánoční náladičku a nedáváš pozor |
|
| Autor: | michalkatka [ 24.12.07, 12:45 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Radic píše: michale ty už máš vánoční náladičku a nedáváš pozor jj, máš pravdu a tá nálada bude asi z práce... zrejme je to tak navrhnutý motor, sú vysokootáčkové, tam sa výkon a moment naháňa otáčkami a nízkootáčkové, tam sa výkon a moment naháňa objemom čomu by nasvedčovala tá 1.9... |
|
| Autor: | CROWACK [ 24.12.07, 12:54 ] |
| Předmět příspěvku: | |
teda to je ale topic...jinak zdravím po chvikce odstávky |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|