Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Rada ohledně LCD Monitoru
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=8168
Stránka 1 z 2

Autor:  David [ 27.12.07, 21:39 ]
Předmět příspěvku:  Rada ohledně LCD Monitoru

Chlapáci potřebuju poradit chci si kopovat novej monitor a jedna věc mi není jasná jakej je rozdíl ve formátu 16:9 a 16:10 co je lepší a proč dik

Autor:  Matthes [ 27.12.07, 21:42 ]
Předmět příspěvku: 

No jedna se o pomer stran, vem 16:9 ... to je supr na filmy :)

Autor:  Waclav [ 27.12.07, 21:57 ]
Předmět příspěvku: 

16:10 existuje? Sem to nikdy neviděl :roll:

Autor:  David [ 27.12.07, 22:00 ]
Předmět příspěvku: 

Waclav píše:
16:10 existuje? Sem to nikdy neviděl :roll:
právě že jich je víc než 16:9

Autor:  Matthes [ 27.12.07, 22:11 ]
Předmět příspěvku: 

A k cemu ma slouzit? Filmy 16:9, hry 4:3 ci nejaky format pobliz ... no ne sirokouhly ... :)

Autor:  deekay [ 27.12.07, 22:30 ]
Předmět příspěvku: 

predavaju sa tieto pomery:
4:3 (normal, vsetky klasicke CRT, a nieco malo LCD)
5:4 (takmer vsetky LCD co nie su sirokouhle)
16:10 (sirokouhle, vacsina sirokouhlych LCD)
16:9 (sirokouhle, zopar LCD)

zo sirokouhlych by som bral ten 16:10 pretoze na sirokouhle filmy je lepsi 16:9 ale ked chces robit nieco ine tak ti tam proste ten kusok chyba, na obrazovke mas napr mozillu a je to sice siroke ale musis donemoty scrollovat aby si sa dostal nakoniec
a word to iste, ked mas lupu na sirku strany tak vidis par riadkov...
takze by som povedal ze 16:10 je mensie zlo

ja mam najradsej klasiku 4:3 ale to sa bohuzial uz takmer neda zohnat, jedine 5:4 ktoreho zmysel nechapem....

Autor:  Jarda S. [ 27.12.07, 22:38 ]
Předmět příspěvku: 

deekay píše:

ja mam najradsej klasiku 4:3 ale to sa bohuzial uz takmer neda zohnat, jedine 5:4 ktoreho zmysel nechapem....


to já taky ale už se nedá skoro sehnat

Autor:  Neex [ 27.12.07, 22:38 ]
Předmět příspěvku: 

Dobrý tyhle rady se hodí co nevidět budu kupovat nový monitor a moje znalosti o PC se zasekly někdy v roce 2001... ještě dnes mám 9 let starý 15" CRT monitor Premio ..ale běží pořád bez problému. Ale na nový se těším... :P

Autor:  deekay [ 27.12.07, 22:44 ]
Předmět příspěvku: 

tiez som dodnes nevedel az kym som sa nezacal hadat so kamosom ze standardny rozmer je 4:3 (to som tvrdil ja) a on ze 5:4
no kazdy mal tak trochu pravdu :D
5:4 je to standard pre nesirokouhle LCD (co mi pripada divne, neviem aky je problem s 4:3 ked aj vsetky standardne filmy su 4:3 alebo 16:9)

Autor:  David [ 27.12.07, 23:17 ]
Předmět příspěvku: 

No budu to používat na hry, filmy, internet, no na vše tak jakej mám teda koupit mam vybraný tahle dva tenhle je 16:10 http://www.lcdmonitor.cz/LG-L226WTQ-SF- ... or/i26157/ a nebo tenhle a net je 16:9 http://www.lcdmonitor.cz/LG-L226WTQ-PF- ... or/i29615/

Autor:  škodař [ 28.12.07, 00:37 ]
Předmět příspěvku: 

David píše:
No budu to používat na hry, filmy, internet, no na vše tak jakej mám teda koupit mam vybraný tahle dva tenhle je 16:10 http://www.lcdmonitor.cz/LG-L226WTQ-SF- ... or/i26157/ a nebo tenhle a net je 16:9 http://www.lcdmonitor.cz/LG-L226WTQ-PF- ... or/i29615/
nemáš to trocha velký mně stačila 19ka a byla na mně velka a na 22 ti seřere oči když do toho budeš čučet celí dny a číst články na TW :wink:

Autor:  David [ 28.12.07, 00:41 ]
Předmět příspěvku: 

škodař píše:
David píše:
No budu to používat na hry, filmy, internet, no na vše tak jakej mám teda koupit mam vybraný tahle dva tenhle je 16:10 http://www.lcdmonitor.cz/LG-L226WTQ-SF- ... or/i26157/ a nebo tenhle a net je 16:9 http://www.lcdmonitor.cz/LG-L226WTQ-PF- ... or/i29615/
nemáš to trocha velký mně stačila 19ka a byla na mně velka a na 22 ti seřere oči když do toho budeš čučet celí dny a číst články na TW :wink:
to je jen o zvik :x

Autor:  Martin91 [ 28.12.07, 00:50 ]
Předmět příspěvku: 

A je je tady by měl zase někdo zakročit s Jazykem českým jak to tak sleduji :arrow: to je jen o zvik :arrow:. Ale berte to jako srandu a ne jako urážku.
:wink:

Autor:  Matthes [ 28.12.07, 10:33 ]
Předmět příspěvku: 

A to sem se vcera v tomhle slove taky splet :oops: No nikdo neni neomilny zejo :lol: :wink:

Autor:  David [ 28.12.07, 20:27 ]
Předmět příspěvku: 

Ještě jsem se ptal kluku tady taky můj oblíbenej web http://www.firesport.cz/diskuze/viewtopic.php?t=23282 jo voltys to jsem já a už jsem si vybral bude to nenhle http://www.lcdmonitor.cz/LG-L226WTQ-PF- ... or/i29615/

Stránka 1 z 2 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/