Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Zase spotřeba...
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=8817
Stránka 1 z 2

Autor:  stangha [ 1.2.08, 23:20 ]
Předmět příspěvku:  Zase spotřeba...

zdravim, lidi, jezdim v rapidu za 2kč na kilometr, to je při ceně plynu 16,90/litr nějakejch 12,5 litru. ten plynovej kohout co de ke karburátoru sem seřídil tak že když začly padat otáčky z 3000 povolil sem ho o kousek, ale pak sem ho povilil ještě o půl otáčky protože to netahalo do kopce. je to normální? jezdim po městě většinou trasy 5, 10, nebo 15 kiláků, málokdy víc. je to normální? nebo se něcoděje s motorem, má třeba cenu ho měnit?

Autor:  DRYVER [ 2.2.08, 00:01 ]
Předmět příspěvku: 

A to se ti zda hodne? Porad to je levnejsi nez na benzine ne :lol: :lol: Jakou mas spotrebu kdyz jedes na benzin? Nejakou hodne zvysenou?

Autor:  stangha [ 2.2.08, 00:06 ]
Předmět příspěvku: 

na benzín asi 10litrů

Autor:  DRYVER [ 2.2.08, 00:21 ]
Předmět příspěvku: 

stangha píše:
na benzín asi 10litrů


Ted v zimnim obdobi ma kazdej zvysenou spotrebu. Nechal bych si to seridit a vic asi neresit, Proc hned taky kvuli tomu menit motor ze

Autor:  stangha [ 2.2.08, 00:22 ]
Předmět příspěvku: 

OK, nechám to seřídit, nemůže na spotřebu mít vliv starší olej?

Autor:  Nepér [ 2.2.08, 00:25 ]
Předmět příspěvku: 

Nijak zásadní.

Autor:  stangha [ 2.2.08, 00:26 ]
Předmět příspěvku: 

a je rozdíl v "zimní" spotřebě u stríkačky a karburátoru?

Autor:  DRYVER [ 2.2.08, 00:30 ]
Předmět příspěvku: 

stangha píše:
a je rozdíl v "zimní" spotřebě u stríkačky a karburátoru?


Rozdil je v tom ze na karbecu si muzes sytic vypnout rucne a u strikacky ne (ridi si pocitac) - takze u te strikacky bych typoval vetsi spotrebu

Autor:  stangha [ 2.2.08, 00:33 ]
Předmět příspěvku: 

já myslel že to bude spíš naopak ne? stříkačka si sama řídí kolik paliva tam pude ale do karburátoru to teče furt... a hlavně plynu tam teče víc (prej) než se motor ohřeje

Autor:  Nepér [ 2.2.08, 00:43 ]
Předmět příspěvku: 

To vstřikování je o dost chytřejší, než karburátor a dá si tak bohatou směs, jaká je potřeba, v závislosti na zpětné vazbě z čidla otáček, teploty a lambda sondy. Karburátor žádnou takovou zpětnou vazbu nemá a sytičem prostě jen tak obohatí směs. Všechno záleží na nastavení a né na skutečných potřebách motoru, takže já tipuju, že spotřeba bude u vstřikování menší.

Autor:  stangha [ 2.2.08, 00:49 ]
Předmět příspěvku: 

a jak u karburátoru funguje to že když jedeš z kopce a dáš nohu z plynu, "nic" to nežere?

Autor:  DRYVER [ 2.2.08, 00:54 ]
Předmět příspěvku: 

stangha píše:
a jak u karburátoru funguje to že když jedeš z kopce a dáš nohu z plynu, "nic" to nežere?


Ale žere :cry:

Autor:  stangha [ 2.2.08, 01:04 ]
Předmět příspěvku: 

ale mín ne? a je to menší spotřeba než na volnoběh?

Autor:  DRYVER [ 2.2.08, 01:20 ]
Předmět příspěvku: 

Tohle nevim jiste, ale rekl bych ze asi stejne jako na ten volnobeh :idea: :?:

Autor:  Nepér [ 2.2.08, 01:32 ]
Předmět příspěvku: 

No, spíš trošku větší, než stejná. V sání se udělá s vyššími otáčkami větší podtlak a ten si z volnoběžnýho systému vycucne o něco málo víc. Vstřikování jede bez benzínu úplně. Proto taky TDI při brždění z kopce moc netopí :) , ale to je zase vstřikování nafty...

Stránka 1 z 2 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/