| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Zase spotřeba... https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=8817 |
Stránka 1 z 2 |
| Autor: | stangha [ 1.2.08, 23:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Zase spotřeba... |
zdravim, lidi, jezdim v rapidu za 2kč na kilometr, to je při ceně plynu 16,90/litr nějakejch 12,5 litru. ten plynovej kohout co de ke karburátoru sem seřídil tak že když začly padat otáčky z 3000 povolil sem ho o kousek, ale pak sem ho povilil ještě o půl otáčky protože to netahalo do kopce. je to normální? jezdim po městě většinou trasy 5, 10, nebo 15 kiláků, málokdy víc. je to normální? nebo se něcoděje s motorem, má třeba cenu ho měnit? |
|
| Autor: | DRYVER [ 2.2.08, 00:01 ] |
| Předmět příspěvku: | |
A to se ti zda hodne? Porad to je levnejsi nez na benzine ne |
|
| Autor: | stangha [ 2.2.08, 00:06 ] |
| Předmět příspěvku: | |
na benzín asi 10litrů |
|
| Autor: | DRYVER [ 2.2.08, 00:21 ] |
| Předmět příspěvku: | |
stangha píše: na benzín asi 10litrů Ted v zimnim obdobi ma kazdej zvysenou spotrebu. Nechal bych si to seridit a vic asi neresit, Proc hned taky kvuli tomu menit motor ze |
|
| Autor: | stangha [ 2.2.08, 00:22 ] |
| Předmět příspěvku: | |
OK, nechám to seřídit, nemůže na spotřebu mít vliv starší olej? |
|
| Autor: | Nepér [ 2.2.08, 00:25 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nijak zásadní. |
|
| Autor: | stangha [ 2.2.08, 00:26 ] |
| Předmět příspěvku: | |
a je rozdíl v "zimní" spotřebě u stríkačky a karburátoru? |
|
| Autor: | DRYVER [ 2.2.08, 00:30 ] |
| Předmět příspěvku: | |
stangha píše: a je rozdíl v "zimní" spotřebě u stríkačky a karburátoru? Rozdil je v tom ze na karbecu si muzes sytic vypnout rucne a u strikacky ne (ridi si pocitac) - takze u te strikacky bych typoval vetsi spotrebu |
|
| Autor: | stangha [ 2.2.08, 00:33 ] |
| Předmět příspěvku: | |
já myslel že to bude spíš naopak ne? stříkačka si sama řídí kolik paliva tam pude ale do karburátoru to teče furt... a hlavně plynu tam teče víc (prej) než se motor ohřeje |
|
| Autor: | Nepér [ 2.2.08, 00:43 ] |
| Předmět příspěvku: | |
To vstřikování je o dost chytřejší, než karburátor a dá si tak bohatou směs, jaká je potřeba, v závislosti na zpětné vazbě z čidla otáček, teploty a lambda sondy. Karburátor žádnou takovou zpětnou vazbu nemá a sytičem prostě jen tak obohatí směs. Všechno záleží na nastavení a né na skutečných potřebách motoru, takže já tipuju, že spotřeba bude u vstřikování menší. |
|
| Autor: | stangha [ 2.2.08, 00:49 ] |
| Předmět příspěvku: | |
a jak u karburátoru funguje to že když jedeš z kopce a dáš nohu z plynu, "nic" to nežere? |
|
| Autor: | DRYVER [ 2.2.08, 00:54 ] |
| Předmět příspěvku: | |
stangha píše: a jak u karburátoru funguje to že když jedeš z kopce a dáš nohu z plynu, "nic" to nežere? Ale žere |
|
| Autor: | stangha [ 2.2.08, 01:04 ] |
| Předmět příspěvku: | |
ale mín ne? a je to menší spotřeba než na volnoběh? |
|
| Autor: | DRYVER [ 2.2.08, 01:20 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tohle nevim jiste, ale rekl bych ze asi stejne jako na ten volnobeh |
|
| Autor: | Nepér [ 2.2.08, 01:32 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No, spíš trošku větší, než stejná. V sání se udělá s vyššími otáčkami větší podtlak a ten si z volnoběžnýho systému vycucne o něco málo víc. Vstřikování jede bez benzínu úplně. Proto taky TDI při brždění z kopce moc netopí |
|
| Stránka 1 z 2 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|