Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Přestavba - jak to je / bude s TK
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=8969
Stránka 1 z 1

Autor:  KIvos [ 10.2.08, 18:58 ]
Předmět příspěvku:  Přestavba - jak to je / bude s TK

Zdravím,
chci si pohrát se svojí láskou, 120L. Mám doma nové blatníky, prahy dale obě nápravy, převodovku a motor ze 130GL a motor z favorita 136...
Chtěl bych vyměnit komplet nápravy, převodovku a dát motor 136, zaroven plechařinu a nakonec by šel i nový lak.

A teď k problému... Všichni mě od toho odrazují s tím, že to auto nebude mít semebenší šanci projít TK (tomu bohužel nerozumím, nevím co může a nemůže být jak je to s prestavbami atd.) nerad bych se pouštěl do něčeho co spolkne spoustu penez a nakonec to nebude moct na cesty.

Autor:  Martin 007 [ 10.2.08, 19:02 ]
Předmět příspěvku: 

Přestavba na 130ku je legální...motor Favorit 781.136 je nedoporučen ne zakázán...ale na většině úřadů nezapíšou...co musej zapsat všude je originál motor 742.136 ze Škody 136L, GL, Rapid...je totiž plně záměnný s motor 742.130 742.135 742.136...

Autor:  Šemik [ 10.2.08, 19:27 ]
Předmět příspěvku: 

Hlavně tam nedávej ten 130 motor :( ale dej tu 136 no, maximálně to bude nelegální a technickou absolvuješ bez auta :D

Autor:  Jonny [ 10.2.08, 19:35 ]
Předmět příspěvku: 

Aj ja mam takyto problem , ale ja to vyriesim prevarenim cisla zo Š 136 Rapid a mam po probleme :D Jedina otazka znie : ci si niekto vsimne ze to neni motor 136 Rapid ale 136 Favo a pripadne co zmenit... :D

Autor:  Martin [ 10.2.08, 19:43 ]
Předmět příspěvku: 

Myslím, že teď už se ti nemusí povést ani ten 742.135/6, výrobce již nedává vyjádření a úřady s tím už nebudou chtít mít nic společného.

Autor:  Viky [ 10.2.08, 19:50 ]
Předmět příspěvku: 

Martin píše:
Myslím, že teď už se ti nemusí povést ani ten 742.135/6, výrobce již nedává vyjádření a úřady s tím už nebudou chtít mít nic společného.


Myslim tak: pokud ti auto projde prestavbovou STK, tak na urade by to meli prekousnout, maji papir podle kteryho to je OK.

Autor:  Kristensen [ 10.2.08, 20:15 ]
Předmět příspěvku: 

No jo jenže on potřebuje nejdřív udělat přestavbu na Š 130 a po té je možné udělat ouřední záměnu agregátu 724,13 za 742,136

Autor:  Vít [ 10.2.08, 21:33 ]
Předmět příspěvku: 

Martin píše:
Myslím, že teď už se ti nemusí povést ani ten 742.135/6, výrobce již nedává vyjádření a úřady s tím už nebudou chtít mít nic společného.
ale to staré ustanovení přece nikdo nezrušil - nebo snad jo? - a tudíž by mělo stále platit, alespoň tím bych argumentoval. Ze strany škodovky to chápu jako logickou věc, na co psát každý rok dokola to stejné... nic novýho tam stejně už povolit nemohou, nikdo už se tím nezabývá

Autor:  Martin [ 10.2.08, 21:39 ]
Předmět příspěvku: 

Právě že ne, platí jen do 31.3.2008.

Autor:  elegant [ 10.2.08, 22:06 ]
Předmět příspěvku: 

Vít píše:
Martin píše:
Myslím, že teď už se ti nemusí povést ani ten 742.135/6, výrobce již nedává vyjádření a úřady s tím už nebudou chtít mít nic společného.
ale to staré ustanovení přece nikdo nezrušil - nebo snad jo? - a tudíž by mělo stále platit, alespoň tím bych argumentoval. Ze strany škodovky to chápu jako logickou věc, na co psát každý rok dokola to stejné... nic novýho tam stejně už povolit nemohou, nikdo už se tím nezabývá

Oni argumentujú tým, že tie autá sú už po svojej životnosti a tak má DI posúdiť jednotlivo. Škoda a.s. s tým už nechce mať nič.

Autor:  Kristensen [ 10.2.08, 22:10 ]
Předmět příspěvku: 

Vít píše:
Martin píše:
Myslím, že teď už se ti nemusí povést ani ten 742.135/6, výrobce již nedává vyjádření a úřady s tím už nebudou chtít mít nic společného.
ale to staré ustanovení přece nikdo nezrušil - nebo snad jo? - a tudíž by mělo stále platit, alespoň tím bych argumentoval. Ze strany škodovky to chápu jako logickou věc, na co psát každý rok dokola to stejné... nic novýho tam stejně už povolit nemohou, nikdo už se tím nezabývá


Jo kdyby každej rok, tohle se měnilo každej čtvrt rok, teda pokud se v tom něco měnilo že jo.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/