| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Garanční kontrola? https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=9054 |
Stránka 1 z 3 |
| Autor: | Jirka.cz [ 14.2.08, 09:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Garanční kontrola? |
Zdarec, v roce 2006 jsem si koupil nové auto - Škodu Fabii. Po předání vozidla jsem byl seznámen s tím, že do 1 roku nebo do najetí 15 000 Km, záleží na tom co nastane dřív - musím přijet s vozidlem na garanční kontrolu. Samozřejmě jsem 15 000 Km nenajel - po roce jsem tedy šel na "garančku" - vyměnili mi olej atd. Opět po roce se mi na palubovce úkázal značka pro garanční kontrolu. Mě to ale příjde zbytečné - budou mi určitě vyměňovat olej. To je ale plýtvání pěnězma, když jsem na ten olej najel jen 4 000 Km. Když jsem to řekl v servise - řekli mi auto jste dostal ve slevě a máte ho v záruce, tak se to musí měnit. Takže na karoserii mám záruku 10 let, tak čekám že každý rok budu měnit olej. 1) Co když na tu garančku nepůjdu a olej nevyměním? Padne záruka? 2) Můžu jim říct aby mi tam nenahrávali servisní interval -tj. že se mi tak po roce objeví značka pro garanční opravu? 3) Má servis právo odmítnout "mé přání",aby olej neměnily? Poraďte mi. PS: Letos mě tahle kontrola stála 1 800 Kč. To co na tom prováděli jsou docela zbytečnosti. To nemůže bejt na autu s 7 000Km opoužívaný. |
|
| Autor: | Kaliban123 [ 14.2.08, 10:14 ] |
| Předmět příspěvku: | |
| Autor: | slovacek.milos [ 14.2.08, 10:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Garanční kontrola? |
Jirka.cz píše: Zdarec, v roce 2006 jsem si koupil nové auto - Škodu Fabii. Po předání vozidla jsem byl seznámen s tím, že do 1 roku nebo do najetí 15 000 Km, záleží na tom co nastane dřív - musím přijet s vozidlem na garanční kontrolu. Samozřejmě jsem 15 000 Km nenajel - po roce jsem tedy šel na "garančku" - vyměnili mi olej atd. Opět po roce se mi na palubovce úkázal značka pro garanční kontrolu. Mě to ale příjde zbytečné - budou mi určitě vyměňovat olej. To je ale plýtvání pěnězma, když jsem na ten olej najel jen 4 000 Km. Když jsem to řekl v servise - řekli mi auto jste dostal ve slevě a máte ho v záruce, tak se to musí měnit. Takže na karoserii mám záruku 10 let, tak čekám že každý rok budu měnit olej. 1) Co když na tu garančku nepůjdu a olej nevyměním? Padne záruka? 2) Můžu jim říct aby mi tam nenahrávali servisní interval -tj. že se mi tak po roce objeví značka pro garanční opravu? 3) Má servis právo odmítnout "mé přání",aby olej neměnily? Poraďte mi. PS: Letos mě tahle kontrola stála 1 800 Kč. To co na tom prováděli jsou docela zbytečnosti. To nemůže bejt na autu s 7 000Km opoužívaný. bohu žel máš servis po roce a po ujetí 15.000 km, výměna oleje se provádí při roční prohlídce, pokud nedodržíš tyto podmínky a něco se pokazí třeba ti odejde přístrohovka za 10.000 kč budeš ji hradit, v záruční době se musíš řídít servisní knížkou a sbírat potřebná razítka u autorizovaných servisů škoda jinak záruka padá, po záruce si dělej co chceš miloš |
|
| Autor: | Kaliban123 [ 14.2.08, 10:53 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ještě dodám neměl sis kupovat tak drahé auto a v záruce když nemáš na servisku |
|
| Autor: | Jirka.cz [ 14.2.08, 11:16 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Kaliban123 píše: Ještě dodám neměl sis kupovat tak drahé auto a v záruce když nemáš na servisku Kdo tvrdí, že na ní nemám. Já jenom říkám, že je to zbytečný dávat ročně 500 Kč za olej. Když by mi tam 3 roky v poho vydržel. Tak bych ušetřil 1000 Kč. |
|
| Autor: | Kaliban123 [ 14.2.08, 11:19 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Jenže on se má dle všech pokynů měnit vždy buď po roce nebo 10-15tkm co příjde dřív takže ušetříš maximálně na tom, že tohle obejdeš a jednou se ti to třeba vrátí až posereš motor. Maximálně si olej sežeň svůj na tom se dá ušetřit servisy ho mají kolikrát předraženej. |
|
| Autor: | MATTESS [ 14.2.08, 11:59 ] |
| Předmět příspěvku: | |
3 roky olej??? Já měním v Rapidu každý rok (jinak bych ho tam měl možná 4 roky |
|
| Autor: | michalkatka [ 14.2.08, 12:02 ] |
| Předmět příspěvku: | |
MATTESS píše: 3 roky olej??? Já měním v Rapidu každý rok (jinak bych ho tam měl možná 4 roky ja kôli kilometrom mením olej 2 - 3 krát do roka.... aj teraz mi chýba do výmeny cca 500km... |
|
| Autor: | McLukas [ 14.2.08, 12:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Garanční kontrola? |
Jirka.cz píše: PS: Letos mě tahle kontrola stála 1 800 Kč. To co na tom prováděli jsou docela zbytečnosti. To nemůže bejt na autu s 7 000Km opoužívaný. Buď rád,že nejezdíš do jednoho nejmenovaného servisu v mém bydlišti.Tam by Tě to stálo 2x tolik. Nicméně si myslím,že je lepší dát dvakrát peníze za výměnu oleje,než (jak Ti tady psal kolega) si pak zalepit garanční opravu jen proto,že nemáš štempla v servisce. |
|
| Autor: | MATTESS [ 14.2.08, 12:05 ] |
| Předmět příspěvku: | |
na spotřebáku to je jasný, 10t. km a měním, ale s Rapidem je to jiná |
|
| Autor: | maca [ 14.2.08, 12:28 ] |
| Předmět příspěvku: | |
já taky s fábkou nenajedu 15000km ročně,ale olej měním každý rok.. ten olej stárne tak či tak i když málo najedeš.....olej si vozím na garančku svůj,mam ho levnější od známého |
|
| Autor: | cyz [ 14.2.08, 13:46 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Olej 3 roky? To se nesmí! Olej ti s časem degraduje a čím lepší olej tím je to horší, nejvíc po roce i kdyby to mělo najeto 500km. |
|
| Autor: | Kachnis [ 14.2.08, 13:55 ] |
| Předmět příspěvku: | |
kdyz tolik nenalitas, taxi kupuj levnejsi olejkdyz ho po roce stejne musis vylit.. |
|
| Autor: | Dusche [ 14.2.08, 14:25 ] |
| Předmět příspěvku: | |
blbost olej vydrzi daleko dyl nez 1 rok, tuto lhutu si akorad vymyslel prodejce aut aby mel co servisovat. Zadnej vyrobce oleju (napr. paramo) nikde nepise ze ho mas menit po roce, ale vzdy jen ze se mas ridit doporucenim vyrobce motoru. Nerikam ze kdyz rocne najedu 1000 km budu olej menit az po 10 letech ale takove 3 roky v aute klidne zustat muze, mic se mu nestane a autu taky ne. Matka ma na renaultu interval vymeny oleje 30 000 km a nebo po 2 letech, olej co se leje do skodovek vydrzi 1 rok a ten samej olej co se leje do renaltu se zkazi az za 2 roky, blbost co? (O: Na ty servisky bohuzel musis jezdit jinak prijdes o zaruku |
|
| Autor: | Šemik [ 14.2.08, 14:44 ] |
| Předmět příspěvku: | |
3 roky jsou na olej dost, měly by se měnit po roce, i když je kilometrový průběh v pořádku. Nebylo by lepší kdybys Fóbii prodal a koupil si Š120/favorit? Spolehlivost bude na vyšší úrovni než má fóbie a např. za výměnu oleje dáš i s filtrem okolo 350-400kč, nebudeš muset pořád na opravy do servisu kde stejně nevíš co ti s tím autem dělají, případné opravy by sis snadno a levně udělal sám |
|
| Stránka 1 z 3 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|