| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Jak vycistit chladici okruh ? https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=9107 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Dr Meduza [ 17.2.08, 01:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Jak vycistit chladici okruh ? |
Hoj, resim tu takovej problem (po vcerejsim zamrznuti me to tam napadlo) Mam hrozne rezavou vodu a docela spatne to topi Kdyz naleju cistou vodu, tak po ohrati na provozni teplotu uz je stejne zasvinena jak predtim Da se necim rozpustit takovidle svinstvo v motoru, nejlip bez toho aby se to muselo cely rozdelavat ? Nejlip tam neco nalejt, nechat ohrat, pak jenom proplachnout cistou vodou a dat provozni smes, otazke je ale co tam nalejt |
|
| Autor: | DRYVER [ 17.2.08, 01:56 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tak vycistit se to da - ja si treba vzdy najedu nad kanal, sundam hadice z chladiče a ted do toho peru zahradnickou hadicou z vodovodu vodu nez nevyteka z celeho chladiciho okruhu cista voda. |
|
| Autor: | Dr Meduza [ 17.2.08, 02:01 ] |
| Předmět příspěvku: | |
njn ale ja kdyz tam leju studenou tak tece cista, to je ten problem, ale jak se to vyhreje, de z toho bordel |
|
| Autor: | DRYVER [ 17.2.08, 02:22 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tak usazeniny a vodni kamen by rozpustil ocet ovsem nejsu si jistej s jeho alpikaci a pripadnymi moznymi poskozeninami casti chladiciho okruhu. |
|
| Autor: | ventYl [ 17.2.08, 08:52 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ocot by nejako zasadne nemal vadit gumenym hadiciam, ani motoru. Pouzivaju sa na odvapnovanie chladenia aj agresivnejsie veci. Maximalne mozno tak vybrat termostat. Len si treba dat pozor, kolko % ma ten ocot, totizto niekedy je trocha koncentrovanejsi, ako 8%. |
|
| Autor: | kwiko [ 17.2.08, 10:32 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Preco ignorujes antifreeze? Mas rad vyzratu hlavu, deravy chladic a upchate kurenie? Na Fave su zo zeleza (sposobuje hrdzavu vodu) snad len vlozky valcov a mrazove zatky. Zvysok je plast a hlinik... Preplachol by som to a nalial nemrznucu kvapalinu skor nez bude neskoro. Varit ocot by som sa bal, ze si sposobim dalsie investicie (chladic, kurenie) |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 17.2.08, 11:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Jak vycistit chladici okruh ? |
Dr Meduza píše: Hoj, resim tu takovej problem (po vcerejsim zamrznuti me to tam napadlo) Mam hrozne rezavou vodu a docela spatne to topi Kdyz naleju cistou vodu, tak po ohrati na provozni teplotu uz je stejne zasvinena jak predtim Da se necim rozpustit takovidle svinstvo v motoru, nejlip bez toho aby se to muselo cely rozdelavat ? Nejlip tam neco nalejt, nechat ohrat, pak jenom proplachnout cistou vodou a dat provozni smes, otazke je ale co tam nalejt s čistěním nemám dobré zkušenosti výsledky jsou různé, tak před třemi lety jsem čistil na mazdě FORD USA topení bylo z Cu, zkoušel jsem i louh kyselinu sírovou a nakonec čistou kyselinu solnou 38% za dva dny se z topení začala uvolnovat nějaká bílá látka jakoby kousky barvy, topení pak začlo topit miloš |
|
| Autor: | elegant [ 17.2.08, 12:08 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Si si istý, že to chceš vyčistiť? Keď odstrániš nánosi, tak je tu riziko, že sa vytvoria prípadné dierky. Lebo v dosť veľa prípadoch pokiaľ viem, tak pred tečením chladiaceho okruhu chránia tieto nánosi. |
|
| Autor: | fatal [ 17.2.08, 12:52 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Sice jsem to zatím nedělal, ale nezkoušel bych raději žádné kyseliny ani čistící prostředky. Prostě bych tam nalil čistou pitnou vodu, po nějakých sto kilácích vylil a nalil novou. Tohle bych párkrát zopakoval, snad není možné, že by z toho po několika vypláchnutích lezl furt bordel... |
|
| Autor: | utia [ 17.2.08, 13:08 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Otevrit vypustni zatku v chladici a na motoru, nechat vsechen bordel vytect... Pak do nadobky s chladici kapalinou nacpat hadici s pritokem ciste vody, napoustet a nastartovat motor a nechat bezet v mirne zvysenych otackach. Pritom musis davat pozor at mas porad nejakou vodu v nadobce. No a pockas az ti z chladice a motoru prestane tyct ten rezavy bordel - ja to delal pred rokem a trvalo to snad 10 min. Vypnout motor, privod vody, nechat vse vytect, zaspuntovat zatky, nalit 4l Fridexu a dolejt vodou (staci normalni). Nebo lepe pouzit GL4 (tak nejak se to jmenuje, drazsi ale ma delsi zivotnost). |
|
| Autor: | Neex [ 17.2.08, 13:32 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Čistou vodou maximálně s přídavkem technické sody. |
|
| Autor: | Dr Meduza [ 17.2.08, 21:12 ] |
| Předmět příspěvku: | |
no ted kdyz mrzne, tak se mi s tim moc experimentovat nechce, radis sem to dneska proplach a dal sem tam 2l G48 nerad bych aby to ted zase zamrzlo, vcera sem to musel rozehrejvat ten motor je hodne zasvinenej, kdyz sem delal v lete hlavu, tak v sacim potrubi byl ten rezavej bordel v tech slepejch vetvich a v hlave ho bylo taky spousta, tu sem proplachoval doma by me fakt zajmalo, co do toho kdo nalil |
|
| Autor: | cyz [ 17.2.08, 21:27 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Tím octem se to běžně dělá, já jsem na 120ce čistil svou oblíbenou kyselinou fosforečnou (obsažená v nějaké čistícím prostředku) nicméně k tomuhle celkem brutálnímu řešení jsem přistoupil s tím půjde druhý chladič a motor a celkově budu auto renovovat a potíže s tekoucíma spojema vychytám posléze. Na autě které je v denním provozu bych dal maximálně ten ocet, neriskoval bych to. |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|