Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Jak vycistit chladici okruh ?
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=9107
Stránka 1 z 1

Autor:  Dr Meduza [ 17.2.08, 01:37 ]
Předmět příspěvku:  Jak vycistit chladici okruh ?

Hoj, resim tu takovej problem (po vcerejsim zamrznuti me to tam napadlo)
Mam hrozne rezavou vodu a docela spatne to topi
Kdyz naleju cistou vodu, tak po ohrati na provozni teplotu uz je stejne zasvinena jak predtim
Da se necim rozpustit takovidle svinstvo v motoru, nejlip bez toho aby se to muselo cely rozdelavat ?
Nejlip tam neco nalejt, nechat ohrat, pak jenom proplachnout cistou vodou a dat provozni smes, otazke je ale co tam nalejt

Autor:  DRYVER [ 17.2.08, 01:56 ]
Předmět příspěvku: 

Tak vycistit se to da - ja si treba vzdy najedu nad kanal, sundam hadice z chladiče a ted do toho peru zahradnickou hadicou z vodovodu vodu nez nevyteka z celeho chladiciho okruhu cista voda. :wink:

Autor:  Dr Meduza [ 17.2.08, 02:01 ]
Předmět příspěvku: 

njn ale ja kdyz tam leju studenou tak tece cista, to je ten problem, ale jak se to vyhreje, de z toho bordel

Autor:  DRYVER [ 17.2.08, 02:22 ]
Předmět příspěvku: 

Tak usazeniny a vodni kamen by rozpustil ocet ovsem nejsu si jistej s jeho alpikaci a pripadnymi moznymi poskozeninami casti chladiciho okruhu. :idea:

Autor:  ventYl [ 17.2.08, 08:52 ]
Předmět příspěvku: 

Ocot by nejako zasadne nemal vadit gumenym hadiciam, ani motoru. Pouzivaju sa na odvapnovanie chladenia aj agresivnejsie veci. Maximalne mozno tak vybrat termostat. Len si treba dat pozor, kolko % ma ten ocot, totizto niekedy je trocha koncentrovanejsi, ako 8%.

Autor:  kwiko [ 17.2.08, 10:32 ]
Předmět příspěvku: 

Preco ignorujes antifreeze? Mas rad vyzratu hlavu, deravy chladic a upchate kurenie? Na Fave su zo zeleza (sposobuje hrdzavu vodu) snad len vlozky valcov a mrazove zatky. Zvysok je plast a hlinik...

Preplachol by som to a nalial nemrznucu kvapalinu skor nez bude neskoro.
Varit ocot by som sa bal, ze si sposobim dalsie investicie (chladic, kurenie) :idea:

Autor:  slovacek.milos [ 17.2.08, 11:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak vycistit chladici okruh ?

Dr Meduza píše:
Hoj, resim tu takovej problem (po vcerejsim zamrznuti me to tam napadlo)
Mam hrozne rezavou vodu a docela spatne to topi
Kdyz naleju cistou vodu, tak po ohrati na provozni teplotu uz je stejne zasvinena jak predtim
Da se necim rozpustit takovidle svinstvo v motoru, nejlip bez toho aby se to muselo cely rozdelavat ?
Nejlip tam neco nalejt, nechat ohrat, pak jenom proplachnout cistou vodou a dat provozni smes, otazke je ale co tam nalejt



s čistěním nemám dobré zkušenosti výsledky jsou různé, tak před třemi lety jsem čistil na mazdě FORD USA topení bylo z Cu, zkoušel jsem i louh kyselinu sírovou a nakonec čistou kyselinu solnou 38% za dva dny se z topení začala uvolnovat nějaká bílá látka jakoby kousky barvy, topení pak začlo topit miloš

Autor:  elegant [ 17.2.08, 12:08 ]
Předmět příspěvku: 

Si si istý, že to chceš vyčistiť? Keď odstrániš nánosi, tak je tu riziko, že sa vytvoria prípadné dierky. Lebo v dosť veľa prípadoch pokiaľ viem, tak pred tečením chladiaceho okruhu chránia tieto nánosi.

Autor:  fatal [ 17.2.08, 12:52 ]
Předmět příspěvku: 

Sice jsem to zatím nedělal, ale nezkoušel bych raději žádné kyseliny ani čistící prostředky. Prostě bych tam nalil čistou pitnou vodu, po nějakých sto kilácích vylil a nalil novou. Tohle bych párkrát zopakoval, snad není možné, že by z toho po několika vypláchnutích lezl furt bordel...

Autor:  utia [ 17.2.08, 13:08 ]
Předmět příspěvku: 

Otevrit vypustni zatku v chladici a na motoru, nechat vsechen bordel vytect... Pak do nadobky s chladici kapalinou nacpat hadici s pritokem ciste vody, napoustet a nastartovat motor a nechat bezet v mirne zvysenych otackach. Pritom musis davat pozor at mas porad nejakou vodu v nadobce. No a pockas az ti z chladice a motoru prestane tyct ten rezavy bordel - ja to delal pred rokem a trvalo to snad 10 min. Vypnout motor, privod vody, nechat vse vytect, zaspuntovat zatky, nalit 4l Fridexu a dolejt vodou (staci normalni). Nebo lepe pouzit GL4 (tak nejak se to jmenuje, drazsi ale ma delsi zivotnost).

Autor:  Neex [ 17.2.08, 13:32 ]
Předmět příspěvku: 

Čistou vodou maximálně s přídavkem technické sody.

Autor:  Dr Meduza [ 17.2.08, 21:12 ]
Předmět příspěvku: 

no ted kdyz mrzne, tak se mi s tim moc experimentovat nechce, radis sem to dneska proplach a dal sem tam 2l G48
nerad bych aby to ted zase zamrzlo, vcera sem to musel rozehrejvat :roll:
ten motor je hodne zasvinenej, kdyz sem delal v lete hlavu, tak v sacim potrubi byl ten rezavej bordel v tech slepejch vetvich a v hlave ho bylo taky spousta, tu sem proplachoval doma
by me fakt zajmalo, co do toho kdo nalil

Autor:  cyz [ 17.2.08, 21:27 ]
Předmět příspěvku: 

Tím octem se to běžně dělá, já jsem na 120ce čistil svou oblíbenou kyselinou fosforečnou (obsažená v nějaké čistícím prostředku) nicméně k tomuhle celkem brutálnímu řešení jsem přistoupil s tím půjde druhý chladič a motor a celkově budu auto renovovat a potíže s tekoucíma spojema vychytám posléze. Na autě které je v denním provozu bych dal maximálně ten ocet, neriskoval bych to.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/