Škoda TechWeb
https://skoda-techweb.cz/forum/

Vkladani fotek na "TW"
https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=9786
Stránka 1 z 1

Autor:  DRYVER [ 23.3.08, 01:19 ]
Předmět příspěvku:  Vkladani fotek na "TW"

Ted asi lama dotaz na adminy a na ty co to tady maji cele pod palcem - byl by problem nejak udelat to aby se fotky nemusel ukladat nekam na "uloz to" a jine podobne nesmysly a funfovalo to nejak podobne jako na virtu??? Myslim ze nejsem sam kdo by takovouhle zmenu uvital. Napriklad Miloš sem fotky nedava a vzdy je radsi nekomu posle at to sem da, ja to samo a takovych nas bude vic .. :)

Autor:  Vít [ 23.3.08, 09:08 ]
Předmět příspěvku: 

odpovím, ač admin nejsem, problém by to byl. Aby se nahrávali přímo s příspěvky na server, tak by na tom serveru na to musel být nejspíš nafukovací paměťový prostor, a je dost dobře možné, že by operace s obrázky měli i dost významný vliv na chod celého serveru, na kterém běží i další věci, nejen TW - obrázek je celkem velký balík dat, a když se bude přistupovat ke dvaceti, třiceti obrázkům najednou při prohlížení, někdo bude nahrávat nové apod, tak to velmi zaměstná server a pandě by nešlo to, co je živí. To bychom na to podle mě museli postavit nějakou další mašinu, a ptám se, kdo by ji zaplatil?

Druhou možností je do phpBB enginu začlenit plugin ukažto, http://www.phpbb.cz/viewtopic.php?f=59&t=11933 , ale to znamená zásahy s bohužel nejistým výsledkem, vzhledem k tomu, jak ukažto pracuje, data by se nahrávala normálně na ukažto jak jsme zvyklí, jen pohodlněji

Autor:  slovacek.milos [ 23.3.08, 09:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vkladani fotek na "TW"

DRYVER píše:
Ted asi lama dotaz na adminy a na ty co to tady maji cele pod palcem - byl by problem nejak udelat to aby se fotky nemusel ukladat nekam na "uloz to" a jine podobne nesmysly a funfovalo to nejak podobne jako na virtu??? Myslim ze nejsem sam kdo by takovouhle zmenu uvital. Napriklad Miloš sem fotky nedava a vzdy je radsi nekomu posle at to sem da, ja to samo a takovych nas bude vic .. :)


u mě je to lenost se to učit, mám i krásný program na úpravu fotek no zatím jsem to tak akutně nepotřeboval pro mě byl důležitější screen úvodní obrazovky a zasílat mejlem různé TDi grafy a podobně z VAG to tu bude za pár let taky miloš

Autor:  ventYl [ 23.3.08, 09:28 ]
Předmět příspěvku: 

Nuz... problem pri obrazkoch nie je ani tak v tom, kolko procesora spapaju pri ich prezerani, popripade ukladani, alebo zmensovani, pretoze poslat obrazok na klienta je este mensia zataz, nez poslat na klienta PHP skript a pri dnesnych rychlostiach procesorov je zmensenie obrazka zalezitostou v radoch desatin sekundy. (moj 10 rokov stary notebook zmensuje 1600x1200 na 800x600 za cca 3 sekundy).

Problem ale je s tym, ze tie obrazky treba niekam ulozit. Len moje obrazky Rapida za marec, 17 fotiek po zmenseni, maju na disku 2,5MB. Keby som mal vsetky moje fotky ulozene v takom rozmere, ako posledne, tak je to urcite okolo 10 MB, mozno aj viac. Ked sa zobere, ze je tu minimalne 100 aktivnych uzivatelov, to uz je gigabyte. A druha vec pri obrazkoch je, ze ich treba po nejakej linke odoslat, aj ked to by az tak brutalne vazny problem byt nemal, vsetko sa da cacheovat na strane prehliadaca.

Autor:  Matthes [ 23.3.08, 09:35 ]
Předmět příspěvku: 

Jak rikaj chlapci vyse ... nakupme nejaky disky a RAMky a muzete zkusit ukecat pandu abychom to tam ukladali ... ale myslim ze tech obrazku zde neni tolik aby se to vyplatilo :)

Autor:  ventYl [ 23.3.08, 09:39 ]
Předmět příspěvku: 

Matthes píše:
Jak rikaj chlapci vyse ... nakupme nejaky disky a RAMky a muzete zkusit ukecat pandu abychom to tam ukladali ... ale myslim ze tech obrazku zde neni tolik aby se to vyplatilo :)


serverovy disk stoji od 10 do 70 tisic SKK :))) bezny desktopovy disk pod tak silnym loadom obvykle do dvoch mesiacov klakne :D

Autor:  Vít [ 23.3.08, 09:45 ]
Předmět příspěvku: 

ventYl píše:
Nuz... problem pri obrazkoch nie je ani tak v tom, kolko procesora spapaju pri ich prezerani, popripade ukladani, alebo zmensovani, pretoze poslat obrazok na klienta je este mensia zataz, nez poslat na klienta PHP skript a pri dnesnych rychlostiach procesorov je zmensenie obrazka zalezitostou v radoch desatin sekundy. (moj 10 rokov stary notebook zmensuje 1600x1200 na 800x600 za cca 3 sekundy).......


souhlasím jen částečně, když nás tady bude 50 a všichni budeme uploadovat a dalších 30 anonymních si to bude prohlížet, tak ta zátěž bude už dost znát

Autor:  Viky [ 23.3.08, 10:03 ]
Předmět příspěvku:  Technicky vzato...

Musite si uvedomit dulezitou vec v tom celym, a to je SW.

PhpBB ktery mame, zadny upload nepodporuje. Disk, rychlost pripojeni nebo zatez CPU je jenom technickej problem, kterej lze snadno resit.
Zaklad je ale SW podpora ukladani obrazku a tu nemame.

Autor:  Vít [ 23.3.08, 10:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Technicky vzato...

Viky píše:
Musite si uvedomit dulezitou vec v tom celym, a to je SW.

PhpBB ktery mame, zadny upload nepodporuje. Disk, rychlost pripojeni nebo zatez CPU je jenom technickej problem, kterej lze snadno resit.
Zaklad je ale SW podpora ukladani obrazku a tu nemame.
viky a co ten plugin? jak jsem dával odkaz výše? už se tu u něm hovořilo víckrát.. to je ten SW, který je potřeba, nebo se pletu? za zkoušku by to podle mě stálo

Autor:  Viky [ 23.3.08, 10:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Technicky vzato...

Vít píše:
Viky píše:
Musite si uvedomit dulezitou vec v tom celym, a to je SW.

PhpBB ktery mame, zadny upload nepodporuje. Disk, rychlost pripojeni nebo zatez CPU je jenom technickej problem, kterej lze snadno resit.
Zaklad je ale SW podpora ukladani obrazku a tu nemame.
viky a co ten plugin? jak jsem dával odkaz výše? už se tu u něm hovořilo víckrát.. to je ten SW, který je potřeba, nebo se pletu? za zkoušku by to podle mě stálo

No.. ale Ukazto neni reseni prece.

Autor:  Vít [ 23.3.08, 10:37 ]
Předmět příspěvku: 

záleží jak bude fungovat, teď je už několik dní perfektní, kdyby bylo i nadále, tak je to řešení v dané situaci víc než slušné

Autor:  Viky [ 23.3.08, 10:50 ]
Předmět příspěvku: 

Vít píše:
záleží jak bude fungovat, teď je už několik dní perfektní, kdyby bylo i nadále, tak je to řešení v dané situaci víc než slušné

Uvidim co se da delat. Zavislost jednom jedinym cizim serveru se mi zda bejt hloupa.

Autor:  DRYVER [ 23.3.08, 12:02 ]
Předmět příspěvku: 

Jo tak dik za vysvetleni panove - uz sem tomu snad porozumel. Ja temhle vecem moc nerozumim, tak sem se jen slusne ze zvedavoti zeptal no.

Autor:  Vít [ 23.3.08, 12:53 ]
Předmět příspěvku: 

Viky píše:
Vít píše:
záleží jak bude fungovat, teď je už několik dní perfektní, kdyby bylo i nadále, tak je to řešení v dané situaci víc než slušné

Uvidim co se da delat. Zavislost jednom jedinym cizim serveru se mi zda bejt hloupa.
přitom ale zůstane zachovaná možnost vložit obrázek z imageshacku či dalěího serveru, to tě přece neomezí

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/