| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Vkladani fotek na "TW" https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=9786 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | DRYVER [ 23.3.08, 01:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Vkladani fotek na "TW" |
Ted asi lama dotaz na adminy a na ty co to tady maji cele pod palcem - byl by problem nejak udelat to aby se fotky nemusel ukladat nekam na "uloz to" a jine podobne nesmysly a funfovalo to nejak podobne jako na virtu??? Myslim ze nejsem sam kdo by takovouhle zmenu uvital. Napriklad Miloš sem fotky nedava a vzdy je radsi nekomu posle at to sem da, ja to samo a takovych nas bude vic .. |
|
| Autor: | Vít [ 23.3.08, 09:08 ] |
| Předmět příspěvku: | |
odpovím, ač admin nejsem, problém by to byl. Aby se nahrávali přímo s příspěvky na server, tak by na tom serveru na to musel být nejspíš nafukovací paměťový prostor, a je dost dobře možné, že by operace s obrázky měli i dost významný vliv na chod celého serveru, na kterém běží i další věci, nejen TW - obrázek je celkem velký balík dat, a když se bude přistupovat ke dvaceti, třiceti obrázkům najednou při prohlížení, někdo bude nahrávat nové apod, tak to velmi zaměstná server a pandě by nešlo to, co je živí. To bychom na to podle mě museli postavit nějakou další mašinu, a ptám se, kdo by ji zaplatil? Druhou možností je do phpBB enginu začlenit plugin ukažto, http://www.phpbb.cz/viewtopic.php?f=59&t=11933 , ale to znamená zásahy s bohužel nejistým výsledkem, vzhledem k tomu, jak ukažto pracuje, data by se nahrávala normálně na ukažto jak jsme zvyklí, jen pohodlněji |
|
| Autor: | slovacek.milos [ 23.3.08, 09:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vkladani fotek na "TW" |
DRYVER píše: Ted asi lama dotaz na adminy a na ty co to tady maji cele pod palcem - byl by problem nejak udelat to aby se fotky nemusel ukladat nekam na "uloz to" a jine podobne nesmysly a funfovalo to nejak podobne jako na virtu??? Myslim ze nejsem sam kdo by takovouhle zmenu uvital. Napriklad Miloš sem fotky nedava a vzdy je radsi nekomu posle at to sem da, ja to samo a takovych nas bude vic .. u mě je to lenost se to učit, mám i krásný program na úpravu fotek no zatím jsem to tak akutně nepotřeboval pro mě byl důležitější screen úvodní obrazovky a zasílat mejlem různé TDi grafy a podobně z VAG to tu bude za pár let taky miloš |
|
| Autor: | ventYl [ 23.3.08, 09:28 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Nuz... problem pri obrazkoch nie je ani tak v tom, kolko procesora spapaju pri ich prezerani, popripade ukladani, alebo zmensovani, pretoze poslat obrazok na klienta je este mensia zataz, nez poslat na klienta PHP skript a pri dnesnych rychlostiach procesorov je zmensenie obrazka zalezitostou v radoch desatin sekundy. (moj 10 rokov stary notebook zmensuje 1600x1200 na 800x600 za cca 3 sekundy). Problem ale je s tym, ze tie obrazky treba niekam ulozit. Len moje obrazky Rapida za marec, 17 fotiek po zmenseni, maju na disku 2,5MB. Keby som mal vsetky moje fotky ulozene v takom rozmere, ako posledne, tak je to urcite okolo 10 MB, mozno aj viac. Ked sa zobere, ze je tu minimalne 100 aktivnych uzivatelov, to uz je gigabyte. A druha vec pri obrazkoch je, ze ich treba po nejakej linke odoslat, aj ked to by az tak brutalne vazny problem byt nemal, vsetko sa da cacheovat na strane prehliadaca. |
|
| Autor: | Matthes [ 23.3.08, 09:35 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Jak rikaj chlapci vyse ... nakupme nejaky disky a RAMky a muzete zkusit ukecat pandu abychom to tam ukladali ... ale myslim ze tech obrazku zde neni tolik aby se to vyplatilo |
|
| Autor: | ventYl [ 23.3.08, 09:39 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Matthes píše: Jak rikaj chlapci vyse ... nakupme nejaky disky a RAMky a muzete zkusit ukecat pandu abychom to tam ukladali ... ale myslim ze tech obrazku zde neni tolik aby se to vyplatilo :) serverovy disk stoji od 10 do 70 tisic SKK :))) bezny desktopovy disk pod tak silnym loadom obvykle do dvoch mesiacov klakne :D |
|
| Autor: | Vít [ 23.3.08, 09:45 ] |
| Předmět příspěvku: | |
ventYl píše: Nuz... problem pri obrazkoch nie je ani tak v tom, kolko procesora spapaju pri ich prezerani, popripade ukladani, alebo zmensovani, pretoze poslat obrazok na klienta je este mensia zataz, nez poslat na klienta PHP skript a pri dnesnych rychlostiach procesorov je zmensenie obrazka zalezitostou v radoch desatin sekundy. (moj 10 rokov stary notebook zmensuje 1600x1200 na 800x600 za cca 3 sekundy)....... souhlasím jen částečně, když nás tady bude 50 a všichni budeme uploadovat a dalších 30 anonymních si to bude prohlížet, tak ta zátěž bude už dost znát |
|
| Autor: | Viky [ 23.3.08, 10:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Technicky vzato... |
Musite si uvedomit dulezitou vec v tom celym, a to je SW. PhpBB ktery mame, zadny upload nepodporuje. Disk, rychlost pripojeni nebo zatez CPU je jenom technickej problem, kterej lze snadno resit. Zaklad je ale SW podpora ukladani obrazku a tu nemame. |
|
| Autor: | Vít [ 23.3.08, 10:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Technicky vzato... |
Viky píše: Musite si uvedomit dulezitou vec v tom celym, a to je SW. PhpBB ktery mame, zadny upload nepodporuje. Disk, rychlost pripojeni nebo zatez CPU je jenom technickej problem, kterej lze snadno resit. Zaklad je ale SW podpora ukladani obrazku a tu nemame. |
|
| Autor: | Viky [ 23.3.08, 10:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Technicky vzato... |
Vít píše: Viky píše: Musite si uvedomit dulezitou vec v tom celym, a to je SW. PhpBB ktery mame, zadny upload nepodporuje. Disk, rychlost pripojeni nebo zatez CPU je jenom technickej problem, kterej lze snadno resit. Zaklad je ale SW podpora ukladani obrazku a tu nemame. No.. ale Ukazto neni reseni prece. |
|
| Autor: | Vít [ 23.3.08, 10:37 ] |
| Předmět příspěvku: | |
záleží jak bude fungovat, teď je už několik dní perfektní, kdyby bylo i nadále, tak je to řešení v dané situaci víc než slušné |
|
| Autor: | Viky [ 23.3.08, 10:50 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Vít píše: záleží jak bude fungovat, teď je už několik dní perfektní, kdyby bylo i nadále, tak je to řešení v dané situaci víc než slušné Uvidim co se da delat. Zavislost jednom jedinym cizim serveru se mi zda bejt hloupa. |
|
| Autor: | DRYVER [ 23.3.08, 12:02 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Jo tak dik za vysvetleni panove - uz sem tomu snad porozumel. Ja temhle vecem moc nerozumim, tak sem se jen slusne ze zvedavoti zeptal no. |
|
| Autor: | Vít [ 23.3.08, 12:53 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Viky píše: Vít píše: záleží jak bude fungovat, teď je už několik dní perfektní, kdyby bylo i nadále, tak je to řešení v dané situaci víc než slušné Uvidim co se da delat. Zavislost jednom jedinym cizim serveru se mi zda bejt hloupa. |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|