| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Ako identifikovat motor rapidky 135 a 136 ? https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=9947 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | Mišo_DS [ 30.3.08, 02:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Ako identifikovat motor rapidky 135 a 136 ? |
Ahojte. Chcem kupit Rapid,ale neviem ako mam zistit ze aky tam je motor. Teraz co mam,tam je motor Š120 LS ..... (Š742.12),som si doteraz myslel ze je orig rapid A keby ste mi mohli odporucit aky motor je najlepsi 135/136 a nieco som pocul aj o hlinikovej hlave valcov,da sa este zohnat,pasuje na motor 135 alebo 136 Na ktorej karoserii su tie umele podblatniky Dik za odpovede Ps.: Bolo by to surne,teraz som vydel inzerat,predavaju 136-ku za 16 000 sk,r.v.: 9/1990. |
|
| Autor: | zokot [ 30.3.08, 02:37 ] |
| Předmět příspěvku: | |
hned to kup! je to jedna z posledních vyrobených. podblatníky koupíš všude |
|
| Autor: | Mišo_DS [ 30.3.08, 02:46 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Okey,dik |
|
| Autor: | Šemik [ 30.3.08, 09:18 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Na motoru je číslo dvouřádkové - v druhém řádku bude buď nápis 135 nebo 136 A jen tak na okraj, motor 120LS není 742.12 ale 742.12X |
|
| Autor: | spartra [ 30.3.08, 09:20 ] |
| Předmět příspěvku: | |
tak na první pohled 8 větví místo 5 měrka oleje u držáku motoru lidi jsou různý koumáci věřit jen číslu |
|
| Autor: | Šemik [ 30.3.08, 09:48 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Měrka oleje u 135/6 je přeci na stejném místě jako u 120 |
|
| Autor: | Mišo_DS [ 30.3.08, 10:00 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Aha,dufam ze tie cisla budu sediet a karoseria nebude burana,potom to aj kupim Dik kazdemu za info |
|
| Autor: | Šemik [ 30.3.08, 10:04 ] |
| Předmět příspěvku: | |
A ještě k prvnímu příspěvku : Hliníková hlava válců je na 135/136 standartně, je to v podstatě motor z favorita s několika malými změnami pro motor vzadu (měrka oleje, číslo atd) A ty plastové podběhy můžou být kdekoliv, pokud vím tak to standartní výbava nebyla, čili pokud je tam někdo dal, tak tam jsou |
|
| Autor: | ventYl [ 30.3.08, 12:28 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Motor 135/136 ide od 120LS a 130 rozoznat na 1. pohlad. 135/136 maju hlinikovu hlavu valcov, cize hlava valcov bude siva podobne, ako blok motora. motory 130 a nizsie maju liatinovu hlavu valcov, takze bude obhrdzaveta. Dalsim podstatnym rozdielom je, ze 135/136 ma 8kanalovu hlavu, cize sacie potrubie bude mat do hlavy vyvedene 4 SAMOSTATNE kanaly. Ci sa jedna o blok Favorit 135/6 alebo 742.135/6 zistis podla toho, ze Favoritacky blok nema pri vodnej pumpe vyrazeny typ motora (ja mam v druhom riadku 136) a mierka na olej je pri prevodovke, 742.136 ho ma vzadu pri vodnej pumpe. A poslednym indikatorom moze byt VIN. Rapid 135 by mal mat VIN zacinajuce 135OOG (rok vyroby 90 13500GL), Rapid 136 by mal mat 136OOG (rok vyroby 90 136OOGL). |
|
| Autor: | Mišo_DS [ 30.3.08, 13:55 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Super |
|
| Autor: | spartra [ 2.4.08, 20:43 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Šemik píše: Měrka oleje u 135/6 je přeci na stejném místě jako u 120 no špatně podaná odpověd, oproti bloku favoritu, jě měrka stejně jako u 120 já jen že lidi jsou různý |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|