| Škoda TechWeb https://skoda-techweb.cz/forum/ |
|
| Neaktivní zesilovač? https://skoda-techweb.cz/forum/viewtopic.php?f=16&t=22158 |
Stránka 1 z 1 |
| Autor: | varok [ 27.4.10, 19:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Neaktivní zesilovač? |
Chtěl bych poprosit nějaké audionadšence o pomoc. Tentokrát to není pro mě, ale pro kamaráda. Má sice Golf III. ale to je jedno. Má koupený zesilovač Magnat 4x100W. Radio má myslím Sencor, typ nevím. Nezapojoval jsem mu to já, ale brácha jeho holky. Dnes mi to ukazoval. Když zapne rádio, zapne se i zesilovač, rozsvítí se LED dioda. Jenže i když dá rádio naplno i zesilovač, tak ten zesilovač nezesiluje, hraje to jen trošičku silněji než samotné rádio. Je to prosím tím, že rádio nestačí zesilovač vybudit? Nebo je špatný zesilovač? Má ho prý z aukra. |
|
| Autor: | Viky [ 27.4.10, 19:30 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Ja bych rekl, ze to nema impedancne prizpusobeny. |
|
| Autor: | varok [ 27.4.10, 20:44 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Já jsem mu říkal, že musí mít výstup z rádia stejnou impedanci jako vstup zesíku. Jemu, který tomu nerozumí jsem řekl, že když má rádio např. výstup 22kOhm, tak vstup zesíku musí mít taky 22kOhm, nebo alespoň podobně. To mám dobře, ne? Jenže on si myslí, že má nějaké rádio v autě, k tomu koupí libovolný zesík a celé auto duní. Jestli to nevychází impedančně, ten výstup rádia a vstup zesíku, tak asi jen předzesilovač, ne? Já se v audiu moc nevyznám. Elektriku mám jako koníčka, tak si myslím, že je to tak jak jsem napsal, ale nejsem si jistý. |
|
| Autor: | 21lucas [ 27.4.10, 21:29 ] |
| Předmět příspěvku: | |
a zapojil to do spravnych direk? a ma repro pres zesilovac zapojeny spravne? |
|
| Autor: | party_boy [ 28.4.10, 09:26 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Takhle se radí hrozně špatně, může to bejt blbě zapojený, také špatně nastavený GAIN nebo LEVEL. |
|
| Autor: | Viky [ 28.4.10, 09:38 ] |
| Předmět příspěvku: | |
No... jednak musi to radio bejt schopny vybudit zesik a jednak musi byt repraky schopny vydat ten vykon, co zesilovac dava. Napriklad tam nemuze mit 8mi ohmovy repraky. Ale jinak obecne bych rekl, ze kdo ma v aute Sencor, tomu neni radno radit, jelikoz mu neni rady. A komu neni rady, tomu neni pomoci. |
|
| Autor: | varok [ 29.4.10, 19:45 ] |
| Předmět příspěvku: | |
Už mu to prý hraje. Dal fungl nové dráty k reprákům od zesilovače, dráty od rádia k zesíku a prý to začlo hrát. No, je to můj hodně dobrý kamarád, ale takové věci mu nechci rozmlouvat. Stejně to nemá smysl. Asi jako Golfa koupil po známosti asi za 50 000kč. Tu samou sumu už do něho asi dal, ale jen za blbosti jako nové ALU, LED zadní světla, přední xenony apod. Jinak kastle se taky už rozkvetla. Teď dával nový motor za 5000kč, ale i s montáží 17 000. |
|
| Stránka 1 z 1 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|