Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 08:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Bobacz - Škoda 105L 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3
Příspěvek Bobacz - Škoda 105L
Ahoj škodovkáři. Toto téma jsem spíše založil na památku naši Škody 105L, které bylo opravdu škoda. Bojoval jsem za ní 1/2 roku a bohužel bez výsledku. Skončila tam, kde končí shnitá auta, což neplatilo, ač na vyjímky, o ni.

Škodovka byla přivezena mojim prvním dědou z Německa kolem roku 1995. Byla trochu poťukaná a slézala z ní barva. Jelikož můj děda je montér, tak ji nenechal chátrat a snažil se o ní pečovat tak, ať ji udrží v pojízdném a dobrém technickém stavu. Ale o nějaké menší renovaci nechtěl slyšet. Roku 1997, kdy celou ČR zasáhla povodeň tato škoda přežila. Měla štěstí. Díky duchapřítomnosti dědy, který poslouchal rozhlas, se dozvěděl o blížící se vodě a místo, aby začal odklízet nábytek apod., tak odvezl škodu na bezpečné místo, kde ji voda nezasáhla. Jelikož děda jezdil každé dva roky do Německa za svým kolegou, tak pokaždé přivezl nějaké auto, které si už ponechal. Asi kolem roku 1999 si přivezl velice zachovalého Citroena ZX a škodu chtěl prodat. Shodou okolností můj druhý děda prodával svého velice ojetého Moskviče a o škodovku měl velice velký zájem ( i proto, že to bylo jeho teprvé druhé auto a on byl vyučený automechanik a celý život pracoval a opravoval stroje v Ingstavu ). Ovšem po koupi se dědovi stav auta nelíbil, a tak ji nechal maličko zrenovovat. Nastříkal ji do poloviny světlejší modrou barvou a od střechy nahoru přecházela v tmavší. Děda se o auto velice pečlivě staral. Když někde na ni "vyrazila" malinká skvrnka rzi, okamžitě musela zmitet. Motor velice pečlivě doladil a několikrát jej měl venku. Chytla rázem i v - 5°C. Jen jsem se zapomněl zmílit, že to byl motor ze 120. A tak škoda byla používáná a udržováná do roku 2009. Roku 2009, kdy děda těžce onemocněl se nemohl o škodu starat a ani s ní jezdit. A jediný, kdo má vztah k autům a vůbec ke škodovkách jsem já. Snažil jsem se, aby mezitím nerezivěla a udržoval jsem ji v pojízdném stavu. Když jsem se dozvěděl o nějaké změně počasí, tak i přes zákaz jsem ji parkoval do garáže, ať nechátrá. Ale ke konci roku 2009 děda umřel a mě bylo jasné, že babička škodu bude chtít odstranit. Nejdříve jsem promlouval s tátou, který si ji vždy půjčoval, když potřeboval vozík, jelikož na svém autě nemá kouli, ale marně. A babička si ani nemohla dovolit platit pojistku apod. Nabídl jsem se já, že bych vše zařídil, protože jsem měl potřebné peníze, které se museli investovat. Ale koho by tehdy zajímal 14-ti letý kluk. Doslova jsem oba dva otravoval den co den, ale marně. A tak dne 27.4.2010 si pro ni přijel odtahový vůz a já už ji nikdy nespatřil.

Popravdě někdo si myslí, že je to kus plechu, ale u mě škodovka, a tím nemyslím tu naši, není obyčejné auto. Je prostě jedinečná ( zvuk,...). A tak počítám, že jakmile docílím za necelé dva roky osmnácti let, tak si škodu určitě pořídím. I kvůli toho, že na ni mám po dědovi velice spoustu náhradních dílů ( světla, převodovka, motor, spojka,...... velice spoustu dílu, ze kterých by se i škodovka dala vyrobit :) ). Omlouvám jsem, že jsem založil toto téma, ale myslím si, že tato škoda si to zasloužila, protože vždy byl na ni spoleh a velice rád vzpomínám na chvilky s ní.

Omlouvám se za kvalitu fotek - pořízené z mobilu. Foto bylo převážně uděláno asi dva dny, než si ji odvezli, jinak byla čistčí a o hodně lépe udržována než byla doposud. Videa byly spíše jen pro moji potřebu, a tak některé vám nemusí dávat smysl.

http://bobacz.rajce.idnes.cz/Skoda_105L/



Děkuji.


28.2.11, 21:13
Profil
Pspvek Reklama

   
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9916
Příspěvek Re: Bobacz - Škoda 105L
Upraven název garáže.


28.2.11, 21:16
Profil
Metal (urg)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3730
Bydliště: Vsetín
Příspěvek Re: Bobacz - Škoda 105L
Škoda hezké užovky no...Ale určitě jak přijde čas tak nějakou další najdeš a koupíš...

_________________
Škoda Fabia 1.9 SDI - přesunovadlo
Jawa 350 OHC ´19 - pro jizdy s čistýma rukama
ČZ 175/477 ´72 - veterán
Obrázek
Škoda 742 Forever Team


28.2.11, 21:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Bobacz - Škoda 105L
Ono já bych si škodovku pořídil hned. Bohužel je to tu ALE ! Je blbé si pořídit škodu, když před rokem jednu vyhodili, ale spíš že by mi ji nedovolili nechat na dvorku, protože by chátrala, i kdybych se o ni staral. Já potřebné peníze mám na to, abych si ji mohl koupit apod. Ale jen to povolení. Každopádně až mi bude 18 let, tak to respektovat nebudu, už kvůli těm dílům co mám. :)


28.2.11, 21:32
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8621
Bydliště: Praha 13
Příspěvek Re: Bobacz - Škoda 105L
Jo. A jedině užovku! :wink: 8)

_________________
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule
Škoda 105S -> 135S Konec již brzy
Škoda 105L Začátek snad již brzy


28.2.11, 21:34
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Bobacz - Škoda 105L
Určitě jedině užovku... :)


28.2.11, 21:39
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8621
Bydliště: Praha 13
Příspěvek Re: Bobacz - Škoda 105L
:wink: :) A hlavně se nehrabat do toho, co funguje. Já se tím neřídím a akorát se tím sám vys*rám. :lol:

_________________
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule
Škoda 105S -> 135S Konec již brzy
Škoda 105L Začátek snad již brzy


28.2.11, 21:43
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3328
Bydliště: Studénka
Příspěvek Re: Bobacz - Škoda 105L
tak nemrč a hybaj do garáže Karle :D

_________________
VW Passat 3B3 1.9 TDI 96Kw Obrázek


28.2.11, 22:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8621
Bydliště: Praha 13
Příspěvek Re: Bobacz - Škoda 105L
CrazyMan: Nemám právě. :x

_________________
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule
Škoda 105S -> 135S Konec již brzy
Škoda 105L Začátek snad již brzy


28.2.11, 22:09
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz