Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 12:33



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 146 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
 Hoky - Mimi ;)) Š. Octavia Ambiente 1.9 TDi, 81 kW 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 54
Bydliště: Kyjov
Příspěvek Hoky - Mimi ;)) Š. Octavia Ambiente 1.9 TDi, 81 kW
Obrázek



Octávku jsme koupili v říjnu 2008. R.v. 2003, najeto 86 tis. km, jak už bylo uvedeno 1.9 TDi, 81 kW. Je v zelené metalíze.
Ty km by měly odpovídat... Ale furt je tam to "měly". Dva autoopraváři nezávisle na sobě říkali, že by temu věřili. Vůz pochází z Francie, stále čekáme na dodání francouzské servisky. Ještě zkusíme jednu věc pro ověření, tak SNAD to bude pravda.



Ovšem zjistili jsme po pár měsících několik závad. Bylo nám řečeno, že auto bylo "ťuklé" na přední levý blatník. Hm, podle mě "ťuknuté" vypadá trochu jinak a ne, že geometrie je uplně v pr... a díky tomu se za necelé 3 měsíce uplně sjede nová Good Year Grip 7. Takže sme museli na geometrii, za kterou jsem dala litr.

Dále teče olej ze serva, jsou špatné motorky v předních lampách, studený motor špatně startuje - jen doufám, že to bude ve svíčkách. Také se záhadně vypařila voda z chladiču - asi 1/4. Jo a ještě jedna důležitá; kontrolka airbagu se znenadání rozsvítila, takže je možné, že tam ani žádný airbag není po té bůračce.

Ale dá se říct, že je tohle štěstí v neštěstí. Koupili jsme ji od otcového známého, který říkal, že jestli se projeví nějaké závady, on je vyřeší. Věřil ale, že auto je v pořádku a teď když jsme u něj byli, byl z toho celý jakýsi přepadlý - jeho problém. Takže příští týden jde Mimi opravit.

Jinak z Octávky jsem byla docela nadšená - akcelerace a výkon... Teď si nejspíš všecí říkáte "ježiši, šak to néni žádný šíp" a smějete se
:P Já vím, jenže když jsem přesedla z Š. Felicie 1.3 combi, tak mi to přišlo jako 100:1. Fifka navíc byla už v žalostným technickým stavu, takže jsem byla ráda, když jsem při otočení klíčku v zapalování uslyšela ten známý chechtavý zvuk Feldy a s hlubokým výdechem jsem se rozjela :) U Octávy mi docela vadí trapně malý prostor zadních sedadel, ale je zas pravdou, že tam vůbec nesedávám, takže to vlastně ani řešit moc nemusím :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Naposledy upravil Weris dne 1.7.09, 19:11, celkově upraveno 5



3.5.09, 11:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
vypadá dobře...rozvody, volej, geometrie a vymění všech provozních kapalin by měly bejt první věci po koupi novýho auta...každopádně airbag řeší diagnostika...

jo a jaký myslíš svíčky i dísla?

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


3.5.09, 11:58
Profil ICQ
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
žhavící ondro žhavící ty ekonome :lol: :lol:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


3.5.09, 12:00
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
Sadra17 píše:
žhavící ondro žhavící ty ekonome :lol: :lol:

vole, vim že tam sou, ale taky přijel týpek, že chce vyměnit volej, filtry a sklepnout odtrhy na svíčkách, že to trošku pocukává...přijel s SDI fabiej :D:D

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


3.5.09, 12:02
Profil ICQ
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
to už neukecáš :lol: :lol:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


3.5.09, 12:04
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 54
Bydliště: Kyjov
Příspěvek 
Ondras83 píše:
vypadá dobře...rozvody, volej, geometrie a vymění všech provozních kapalin by měly bejt první věci po koupi novýho auta...každopádně airbag řeší diagnostika...

jo a jaký myslíš svíčky i dísla?


No samozřejmě, že žhavící :-) Jo, my jsme to "trochu" zanedbali :( Otec tvrdil, jak ho známý přece nemůže napálit.. No už to je no. Aspoň máme zkušenost.. Teda abych se trochu ospravedlnila.. :-) Já chtěla, aby s náma jel ještě někdo.. Ale otec tvrdil, že to přece není třeba, když ten jeho kámoš a dokonce i šéf!!! je automechanik a doma má servis.. Ale tak aspoň, že nám to dá do kupy. Akorát my teď vypadáme jak blbci. Ten airbag nám též udělá on.


3.5.09, 12:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
Sadra17 píše:
to už neukecáš :lol: :lol:

a ty to neubrzdíš 8)

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


3.5.09, 12:08
Profil ICQ
Dezertér 2
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8497
Bydliště: Kvasiny - jak už bylo řečeno domov těch nej Škodovek
Příspěvek 
Weris nic si z toho nedělej to je normální... Šidí se a šidit se bude. Jinak ten aibag se mi taky jednou rozsvítil a stačilo resetovat ŘJ a vše ok. Stává se to prý když klesne napětí v síti. Jinak pokud se sjela až takhle moc guma tak to muselo bejt cejtit na řízení ne? Kolem Kyjova ty silnice nejsou zas tak zlé. Sem servem se netrap mě nepremává na fábii pravidelně.
Jinak znáš Bowling v sokolovně?

_________________
V životě je nejhorší srážka s BLBCEM!!

RAPID 130 POWER FOREVER!!!

Vehiklů mám docela dost a ještě víc jsem jich vlastnil.

Karoserie COUPE je mým osudem!


3.5.09, 12:13
Profil ICQ
rejpal

Příspěvky: 18215
Příspěvek Re: Hoky - Mimi ;)) Š. Octavia Ambiente 1.9 TDi, 81 kW
Weris píše:
Ovšem zjistili jsme po pár měsících několik závad...
Jinak z Octávky jsem byla docela nadšená - akcelerace a výkon...
...studený motor špatně startuje...


To jsou překvápka... :roll: Ten výkon ti časem přijde jako docela malý. :wink: TDI startuje úplně jinak než MPI/BMM, není to jen nezvyk?


3.5.09, 12:16
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 54
Bydliště: Kyjov
Příspěvek Re: Hoky - Mimi ;)) Š. Octavia Ambiente 1.9 TDi, 81 kW
fatal píše:
Weris píše:
Ovšem zjistili jsme po pár měsících několik závad...
Jinak z Octávky jsem byla docela nadšená - akcelerace a výkon...
...studený motor špatně startuje...


To jsou překvápka... :roll: Ten výkon ti časem přijde jako docela malý. :wink: TDI startuje úplně jinak než MPI/BMM, není to jen nezvyk?



Už TEĎ mi přijde jako malý :-D Jako ten výkon ;-) Není to nezvyk... TDi by mělo chytnout i za studena po žhavení hned, ne? A ne kašlat a chrchlat a chytnout pořádně někdy až napotřetí.


3.5.09, 12:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Dezertér 2
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8497
Bydliště: Kvasiny - jak už bylo řečeno domov těch nej Škodovek
Příspěvek Re: Hoky - Mimi ;)) Š. Octavia Ambiente 1.9 TDi, 81 kW
Weris píše:
Už TEĎ mi přijde jako malý :-D Jako ten výkon ;-) Není to nezvyk... TDi by mělo chytnout i za studena po žhavení hned, ne? A ne kašlat a chrchlat a chytnout pořádně někdy až napotřetí.
Definuj malý :D :D :D :D Jinak jak píšeš to má startovat hned. Mrknul bych ještě na vstřikování :wink:

_________________
V životě je nejhorší srážka s BLBCEM!!

RAPID 130 POWER FOREVER!!!

Vehiklů mám docela dost a ještě víc jsem jich vlastnil.

Karoserie COUPE je mým osudem!


3.5.09, 12:33
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 54
Bydliště: Kyjov
Příspěvek 
Josef.Radocha píše:
Weris nic si z toho nedělej to je normální... Šidí se a šidit se bude. Jinak ten aibag se mi taky jednou rozsvítil a stačilo resetovat ŘJ a vše ok. Stává se to prý když klesne napětí v síti. Jinak pokud se sjela až takhle moc guma tak to muselo bejt cejtit na řízení ne? Kolem Kyjova ty silnice nejsou zas tak zlé. Sem servem se netrap mě nepremává na fábii pravidelně.
Jinak znáš Bowling v sokolovně?


Ty, na tom řízení bylo cítit hodně to servo, teda aspoň myslím, že to bylo servo - jako že vytíkal ten olej. Teda aspoň já to svedla na servo ;-) A kolem Kyjova silnice zas tak supr nejsou - zkus projet Svatobořicama a Mistřínem ;-) No i když teď už je to tam daleko lepší, ale když jsem jela cca před měsícem do Znojma, tak sem jen zatínala zuby ;-) Protože vyhnout se obrovské díře by znamenalo najet do meze do prava nebo sjet půlmetrový seskok do druhýho pruhu ;-)

Jj, bowling samozřejmě že znám :-) V Kyjově bych měla znát víceméně vše ;-) Ale na bowlu sem nebyla ani nepamatuju, je to tak moc zakůřený, i když to je skoro všude, to si nevyberu.


3.5.09, 12:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 54
Bydliště: Kyjov
Příspěvek Re: Hoky - Mimi ;)) Š. Octavia Ambiente 1.9 TDi, 81 kW
Josef.Radocha píše:
Weris píše:
Už TEĎ mi přijde jako malý :-D Jako ten výkon ;-) Není to nezvyk... TDi by mělo chytnout i za studena po žhavení hned, ne? A ne kašlat a chrchlat a chytnout pořádně někdy až napotřetí.
Definuj malý :D :D :D :D Jinak jak píšeš to má startovat hned. Mrknul bych ještě na vstřikování :wink:


To se těžce definuje, ale řekla bych to jinak - prostě už jsem si na to auto zvykla a prostě mi to nepříjde. Spíš bych aj řekla, že to bývávalo lepší :( Opravdu JEN doufám, že se mi to jen zdá (další závada by mě přivedla asi do cvokárny), nebo je to tím, že sem si zvykla a přijde mi ten výkon prostě "normální" :-)


3.5.09, 12:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Dezertér 2
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8497
Bydliště: Kvasiny - jak už bylo řečeno domov těch nej Škodovek
Příspěvek 
Weris píše:
Ty, na tom řízení bylo cítit hodně to servo, teda aspoň myslím, že to bylo servo - jako že vytíkal ten olej. Teda aspoň já to svedla na servo ;-) A kolem Kyjova silnice zas tak supr nejsou - zkus projet Svatobořicama a Mistřínem ;-) No i když teď už je to tam daleko lepší, ale když jsem jela cca před měsícem do Znojma, tak sem jen zatínala zuby ;-) Protože vyhnout se obrovské díře by znamenalo najet do meze do prava nebo sjet půlmetrový seskok do druhýho pruhu ;-)

Jj, bowling samozřejmě že znám :-) V Kyjově bych měla znát víceméně vše ;-) Ale na bowlu sem nebyla ani nepamatuju, je to tak moc zakůřený, i když to je skoro všude, to si nevyberu.
Tak samozřejmě, že tam je to místama nic moc, ale tady po zimě a řetězech jsou díry, že to rve kola i s rameny. Jinak uplně miluji sprintovat nahoru na Strážovice (teda pokud není předemnou kamion).
To načudění je tam fakt síla, ale pivko dobrý a obsluhu znám líp než keru koly jinou :lol: :lol: :lol:

_________________
V životě je nejhorší srážka s BLBCEM!!

RAPID 130 POWER FOREVER!!!

Vehiklů mám docela dost a ještě víc jsem jich vlastnil.

Karoserie COUPE je mým osudem!


3.5.09, 12:40
Profil ICQ
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9916
Příspěvek 
Pěkná :) , kolik stála?


3.5.09, 12:40
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 146 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz