Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 08:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 372 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Další
 PJDefort - Škoda Favorit 135LX r.v. 1993 
Autor Zpráva

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek PJDefort - Škoda Favorit 135LX r.v. 1993
Sbohem moje první auto :-(

Takže je to 135LX, novej model, ale ještě karbec 43kW, vyrobeno 23.6.1993..první registrace 7.7.1993 a v mém vlastnictví od 5.2.2008 do 21.12.2009 ..při koupi měl 138408km, při prodeji 148550km

Co má navíc oproti LX je otáčkoměr, dělený zadní sedačky, ostřikovače světel, centrál na klíč, střešní okno a ještě někdo dodělal dopředu stabilizátor..

Udělalo se:
- Motorovej olej Paramo Trysk Super Turbo (M7ADS IV) + filtr MANN (další výměna - únor 2010)
- Vzduchovej a palivovej filtr
- Termospínač na chladiči+termostat+chladící kapalina Fridex G48, expanzka origo i s víčkem (původně tam byla nějaká Čína a víčko se protáčelo) a nová trubka chlazení, protože po výměně kapaliny začla téct
- Manuální spínaní větráku (bylo) + paměťovej cyklovač stěračů
- Svíčky Brisk DR17YC
- Oprava ostřikovačů světel - výměna toho relé v motorovym prostoru+pojistka (zas nejdou, po proměření je někde špatná zem, občas si stříknou :D )
- Oprava čelních ostřikovačů (dostříkly sotva ke stěračům) - výměna motorku
- Čiré boční blinkry
- Klíňák Barum AVX 10x950La
- Novej plovák v nádrži
- Gumy Barum Brillantis
- Novej omezovač levejch zadních dveří
- Dálkový ovládání centrálního zamykání
- Gufero a manžeta tyčky řazení+zadní silentblok řazení+olej Mogul Trans 75W, vyměněný plastový pouzdra+šroub, naříznutý táhlo a stažený šroubem=> řazení bez vůle (květen 2009)
- Zesílený ramena z Felicie 2001, nový zadní silentbloky ramen+čepy ramen a řízení (originál), silentbloky a držák stabilizátoru, seřízená sbíhavost (srpen 2008)
- Novej rozdělovač PAL (září 2008)
- Novej startér Magneton 1kW s reduktorem (říjen 2008)
- Něco málo těsnění (víko ventilů, kryt zdvihátek, termostat, vana)
- Zavěšení výfuku (květen 2009)
- Repase karburátoru u p.Kratochvíla (březen 2009)
- Nová sada pístku PP brzdiče, nové přední hadice a všechny odvzdušňováky, nová brzdová kapalina DOT4 (květen 2009)
- Nová spojková sada Luk, pravá vnější manžeta poloosy (originál), gufero vstupní hřídele převodovky (srpen 2009)
- Vyvařenej přední pravej podběh a novej blatník - druhá strana pořád OK (září 2009)

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Naposledy upravil PJDefort dne 22.12.09, 22:55, celkově upraveno 36



27.3.08, 21:01
Profil
Pspvek Reklama

   
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10552
Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
Příspěvek Re: PJDefort - Škoda Favorit 135LX r.v. 1993
no prace hafec, nejak to nehrotis, proste pohodicka :) favo pekny

_________________
742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia
Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru
Kdyz do sveta,tak s litinou..
http://kachnis.techsajt.cz


27.3.08, 21:15
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky
Dezertér 2
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8497
Bydliště: Kvasiny - jak už bylo řečeno domov těch nej Škodovek
Příspěvek 
No skvělá volba motoru ten bude šlapat jak hodinky dát mu trošku lásky a po ze řetězu. Auto má jen pár detailů nic vážného už sem viděl horší. No přeju spoustu šťastných kilometrů.

_________________
V životě je nejhorší srážka s BLBCEM!!

RAPID 130 POWER FOREVER!!!

Vehiklů mám docela dost a ještě víc jsem jich vlastnil.

Karoserie COUPE je mým osudem!


27.3.08, 21:34
Profil ICQ
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek 
hele, to topení jak ti zlobí první stupeň, když to rozebereš, vyhodíš větrák, tak tam uvidíš takový kroucený dráty, vypadá to jako pružiny, jsou to ale nějaký odporový dráty, a když se zmáčknou, tak se pak dotýkají desky pod sebou nebo i sebe vzájemně a proudy tečou jinudy, no a pak to nechodí, taky jsem to měl, zkus na ně mrknout a když se budou ty jakoby pružiny něčeho dotýkat, tak je porovnej, aby se nedotýkaly a snad to půjde


27.3.08, 21:57
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
A ten teploměr, co ukazuje blbě možná ukazuje dobře, ale je v hajzlu termostat, proto ta spotřeba... možná jezdíš s přechlazeným motorem.

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


27.3.08, 22:04
Profil ICQ

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
jo o těch odporech v tom topení sem něco už slyšel..až bude hezky mrknu na to...a to s tim termostatem..myslíš že to je tim?..já nevim hele..větrák mi sepnul normálně jednou když sem stál v koloně a topení topí taky celkem brzo..takže v tom to asi nebude ne? ale zas na druhou stranu kdykoliv otvírám expanzku tak nemusim pomalu upouštět vzduch..klidně ji můžu otevřít rychle s horkym motorem a žádnej tlak mě neopaří


27.3.08, 22:12
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
v prvom rade gratulujem ku skvelému kúsku, to je moja srdcovka model 94 s karburátorom, tých zasa nieje tak veľa...

aby som ťa opravil, výbava LX od 03/93 do 12/93 mala vo výbave otáčkomer aj delené sedadlá ( pravdupovediac som nový model nedelené sedačky ešte nevidel ), nemala strešné okno, ani centrál, ale pri predaji na prianie ti to v predajnom závode domontovali čokoľvek.
k tvojím závadám, zrejme budeš mať vadný plavák v nádrži, a dynamická brzda na budíku tiež zlá, teplomer by som typoval na čidlo, u Fava je každé iné.
do poistkovky ti zateká cez čelné okno, to stečie za palubku, to si daj čo najskôr doporiadku, lebo ak ti navlhne ten filc a začne hniť sa toho nezbavíš, ten filc je komplet za palubkou, pred nohami, aj pod nohami, skrátka všade...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


28.3.08, 07:37
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
tak myslím si opravdu, že termostat je v pořádku..dnes jsem jel ráno do 4km vzdálené školy a auto během cesty začalo v pohodě topit..u školy sem sahal na domeček termostatu a nedala se na něm udržet ruka..i hadice byla dost teplá..takže tím to asi nebude..a čidla sem zkoušel dvě a s oběma to ukazuje pořád stejně..takže to bych vyloučil..takže nevím jesi mám zkusit opravdu novej termostat nebo je to vážně budíkem.. tu pojistkovku začnu řešit co nejdřív no..až na to bude počasí a chuť všecko rozebírat..a ten plovák..no zatim to nějak překousnu..vim, že na 300kč ujedu 100km a musim honem k pumpě takže asi tak :-) jinak dík za pochvaly..


28.3.08, 08:41
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
pjdefort píše:
tak myslím si opravdu, že termostat je v pořádku..dnes jsem jel ráno do 4km vzdálené školy a auto během cesty začalo v pohodě topit..u školy sem sahal na domeček termostatu a nedala se na něm udržet ruka..i hadice byla dost teplá..takže tím to asi nebude..a čidla sem zkoušel dvě a s oběma to ukazuje pořád stejně..takže to bych vyloučil..takže nevím jesi mám zkusit opravdu novej termostat nebo je to vážně budíkem.. tu pojistkovku začnu řešit co nejdřív no..až na to bude počasí a chuť všecko rozebírat..a ten plovák..no zatim to nějak překousnu..vim, že na 300kč ujedu 100km a musim honem k pumpě takže asi tak :-) jinak dík za pochvaly..


to zatekanie nemusíš rozoberať, zatesni okno zvonku, najskôr to zateká medzi sklom a gumou, málokedy to zateká medzi gumou a kasňou, pozri kde to máš mokré, pooblievaj sklo vodou a uvidíš kde to vlhne... ale nekúr si v aute, lebo ak kúriš tak sa to teplom stíha odparovať...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


28.3.08, 08:47
Profil
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12111
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek 
michalkatka píše:
zatesni okno zvonku

:shock: Favo ma nejaky okno pro zvonek? :-) (peace)

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


28.3.08, 12:35
Profil ICQ YIM
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
Viky píše:
michalkatka píše:
zatesni okno zvonku

:shock: Favo ma nejaky okno pro zvonek? :-) (peace)


jo a zvoní ako električka, to by si mal počuť, a hlavne keď ti zateká do auta...

:roll: :lol:

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


28.3.08, 14:00
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
tak dneska sem koupil teda novej termostat i když sem si od toho nic nesliboval...a dal sem ho tam..samozřejmě je to furt stejný takže je to budíkem no..hned když sem v tom byl tak sem vyměnil i klíňák co se mi tu válel 14 dní..


28.3.08, 15:45
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
pjdefort píše:
tak dneska sem koupil teda novej termostat i když sem si od toho nic nesliboval...a dal sem ho tam..samozřejmě je to furt stejný takže je to budíkem no..hned když sem v tom byl tak sem vyměnil i klíňák co se mi tu válel 14 dní..


neviem :roll: , budík som ešte pokazený nevidel, ale čo mám tri čidlá na testovanie, každé ukazuje inak za tých istých podmienok :idea: ...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


28.3.08, 15:59
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
já mám čidle dvě no a obě ukazujou to samý..nevim..myslim že buď budík nebo nic :D


28.3.08, 16:09
Profil

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
nevíte někdo jakej použít šroub pro přídělání přední originální mlhovky do nárazníku? byli tam M7čky ale když se sundavaly z toho starýho nárazníku, tak byli tak zrezlý, že se přelomily vejpůl...už je tam chci konečně dát ale M7 tu nemaj v žádnym z 5ti železářství co sem zkoušel :? jinak poznatek s teplotou motoru..dneska byl u nás takovej pařák, že ručička ukazovala normálka do půlky, chvíli i do 3/4 a větrák normálně spínal..ty fáčkovský budíky si vážně dělaj co chtěj..


31.3.08, 18:55
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 372 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz