Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 23.10.24, 07:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Demontáž řemenice z kompresoru klimatizace 
Autor Zpráva

Příspěvky: 18
Příspěvek Demontáž řemenice z kompresoru klimatizace
Zdravím, mohl by mi někdo poradit ohledně demontáže řemenice z kompresoru klimatizace? Mám jedničkovou Octavii kombi 1.6 benzín a po té co jsem vyměnil napínací kladku, řemen a alternátor jsem zjistil, že mi píská ložisko na řemenici klimatizace. Následně se mi to potvrdilo tím, že jsem zjistil, že ta řemenice má slušnou vůli v ložisku, takže předpokládám, že to je ono na 100%. Problém je, že člověk, na kterého jsem dostal kontakt a který se věnuje klimatizacím momentálně v nejbližším měsíci prý nemá čas a jelikož už jsem to měl u jiných dvou mechaniků, kteří si nechali opravu zaplatit, ale pak tvrdili, že to touhle řemenicí není, tak bych si to raději udělal sám. Problém je, že nemůžu najít na netu žádný postup ani nářadí. Předpokládám, že je na to nějakej speciální klíč, který se zasadí do čela a pak se povolí ta matka na hřídeli. Nemohl by mi někdo poslat odkaz kde bych ten klíč sehnal? Zároveň jaký je tam ložisko?

Předem díky všem za rady a tipy....


14.6.13, 11:24
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Demontáž řemenice z kompresoru klimatizace
Tak řemenice už nepíská. Nebylo to zrovna jednoduchý, ale povedlo se mi to. Ložisko už to má celkem za sebou, ale protože je to v tý řemenici zajištěný rozlisováním, tak jsem to ložisko jenom prostříkal čistícím sprayem a namazal teflonovým mazivem. Ale nákup nový řemenice mě asi nemine. Každopádně teď už to nepíská. :)


28.6.13, 20:03
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Demontáž řemenice z kompresoru klimatizace
neviem ako na tvojom, ja mám kompresor Sanden, a ložisko je zaistené takou tou vnútornou segerkou, samozrejme vylisovať, zalisovať...


http://michalkatka.rajce.idnes.cz/auto/#Fotka_035_.jpg

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


28.6.13, 20:29
Profil

Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Demontáž řemenice z kompresoru klimatizace
Jaký mám kompresor nevím, demontoval jsem to aniž bych odmontovával kompresor. Sundal jsem přítlačný čelo, pak jsem sice dost blbě ale povedlo se, sundal vnitřní ségrovku a pak jsem stáhl řemenici i s ložiskem. Ložisko se dá vylisovat jen z jedný strany, protože na druhé straně je takový límec, takže je tam menší díra. A z té strany, co se ložisko nalisovalo je to roztemovaný. Možná bych to asi vylisoval, ale protože na tý straně, kde je menší díra je přístup jen na menší kroužek toho ložiska, tak si tím nejsem jistý. Když by se mi to ložisko rozpadlo, tak ten větší kroužek už z toho nedostanu ničím. Navíc pokud bych to ložisko dostal ven a tím to roztemování narušil, nevím jestli bych potom zajistil to nový ložisko.
Původně jsem si chtěl udělat fotky, ale nějak jsem na to zapoměl.


29.6.13, 09:43
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Demontáž řemenice z kompresoru klimatizace
ja som tiež menil ložisko bez demontáže kompresoru, stačilo odmontovať prítlačný tanier, vybrať segerku, vylisovať ložisko aj z remenicou, potom vybrať druhú segerku ( väčšiu ) a vylisovať ( vyraziť vhodným orechom na golu ) ložisko z remenice.

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


30.6.13, 14:23
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz