Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 16.9.24, 21:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
 Jak promazat lanko plynu u š130? 
Autor Zpráva
Příspěvek Jak promazat lanko plynu u š130?
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jak, v jakých místech a čím promazat lanko plynu u š130.
Nevrací se mi totiž plynový pedál.

Trošku to blblo už na podzim, ale teď jak je zima, tak se to vůbec špatné. Trvá to několik minut jízdy, než se to spraví, jako by to snad bylo zamrzlé a postupně se to rozhřívalo.

Předem díky za odpověď , nechtěl bych s takovouto banalitou jezdit do servisu.
(Doufám tedy, že to je banalita, protože Cedrych o tom nic nepíše -> takže by to asi každý měl vědět sám)


15.2.06, 10:58
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Odpoj strunu od karburátoru a na vyústění bowdenu navleč izolační koncovku z nějakého zapalovacího kabelu. Tak dvakrát třikrát ji naplň třeba motorovým olejem. V těhle mrazech lepší nějaký řidší ale pokud nemáš nevadí


15.2.06, 12:03
Profil

Příspěvky: 51
Bydliště: Písek
Příspěvek 
Příčina je většinou v pedálu.

Vyndej plyn. pedál, rozeber, vyčisti, promaž, rozhejbej, nesmí jít ztuha.

Mám pocit, že je ale nerozebíratelnej, takže se snaž nacpat olej kam to půjde. Když ho plně sešlápneš a pak pomalinku uvolňuješ, musí se sám(!) vracet až na začátek (na doraz). V žádném případě to nedoháněj silněší vratnou pružinou struny u karburátoru. Struna totiž musí být v klidu trochu volná, ne napnutá.

Promazání struny taky není od věci. Já to dělám tak, že jí vyndám, napatlám vazelínou a nasoukám zpět.


15.2.06, 12:14
Profil
Příspěvek 
Oldřich Starý píše:
Příčina je většinou v pedálu.

Vyndej plyn. pedál, rozeber, vyčisti, promaž, rozhejbej, nesmí jít ztuha.

Mám pocit, že je ale nerozebíratelnej, takže se snaž nacpat olej kam to půjde. Když ho plně sešlápneš a pak pomalinku uvolňuješ, musí se sám(!) vracet až na začátek (na doraz). V žádném případě to nedoháněj silněší vratnou pružinou struny u karburátoru. Struna totiž musí být v klidu trochu volná, ne napnutá.

Promazání struny taky není od věci. Já to dělám tak, že jí vyndám, napatlám vazelínou a nasoukám zpět.


zkusím i ten pedál, je možný tam stříknout třeba wd40?
silnější pružinu jsem už zvažoval:-), resp. dvě vedle sebe, už jsem ji dokonce koupil, ale nakonec jsem ji tam nedal...


15.2.06, 12:50
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Ještě jeden tip:
Doporučuju vyměnit strunu za lanko - struna ráda praská, to se u lanka nestane.
A když promažete pedál a bowden, v kombinaci s lankem je pak plyn citlivější (lanko se přizpůsobí bowdenu, narozdíl od např. ohlé struny) :P

WD40 použít můžete (na rozhýbání), ale pak radši přimažte olejem či vazelínou


15.2.06, 19:09
Profil ICQ
Příspěvek 
Soustředil bych se na ten pedál. Dostane se tam vlhkost a pak to přimrzá a koroduje. Stačí vyndat poedaál a čep pořádně rozhýbat a promazat. Není to nic složitého.


16.2.06, 06:39

Příspěvky: 51
Bydliště: Písek
Příspěvek 
Lanko je možná dobré, ale když se pár vláken předře (v místě, kde to lanko vlézá do bovdenu) je to nemilé. Navíc má povrch členitý (rozhodně víc než struna :wink: ), a tak může časem z těchto příčin drhnout. Osobní zkušenosti s tím nemám, jan mě to tak napadlo.


16.2.06, 07:52
Profil

Příspěvky: 75
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Dobry je dat nerezovy lanko a bowden s teflonou vystelkou. Na konce bowdenu pak dat koncovky. Vsechno se da koupit v cyklopotrebach.


16.2.06, 09:31
Profil ICQ

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Proti lámání struny vymyslel můj otec celkem dobrej zlepšovák. Struna se láme hlavně u pedálu. Otec vzal tvrdý ocelový pletací drát (délka tak 15cm) a vnitřkem čokolády ho spojil se strunou a druhej konec prostrčil dírou ve válečku co je u pedálu a zajistil ho opět vnitřkem z čokolády. Tato úprava se osvědčila, přes deset let to fungovalo a neprasklo :D (deset proto že se pak Škoda prodala :( )


18.2.06, 15:35
Profil

Příspěvky: 162
Příspěvek 
Když už promazat tak grafitem a nebo jej vymenit za nerez lano. Ja stim zadrhavanim mam problem jenom vzime pri mrazech kdy olej ztuhne a pedál se nevraci -tak jsem ho maznul teflonovým sprejem a stribrným grafitem - 80 celsia a je to bez problému.


18.2.06, 21:46
Profil
Příspěvek 
HOTOVO!

Tak jsem to rozebral, jak pedál, tak strunu, vyčistli, namazal a chodí to perfektně. Problém byl hlavně pedálu - několik hodin ležel v naftě než se začal vracet úplně.

Tímto děkuji všem za rady.


20.2.06, 11:00
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz