Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 03:06



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 [S 105L] Problem s privodem paliva z nadrze 
Autor Zpráva
Příspěvek [S 105L] Problem s privodem paliva z nadrze
Zdravim,

mam problem s privodem paliva z nadrze. Kdyz necham moji 105 tak tyden stat, tak nemohu nastartovat. Duvod je ten, ze palivove cerpadlo nemuze z nadrze nasat zadny benzin. Pomohlo tomu jedine to, kdyz jsem hadici z nadrze odpojil a poradne do ni fouknul... pak z ni vyteklo trochu benzinu a po pripojeni zpet k palivovemu cerpadlu motor chytnul a v pohode bezel. Nevite co s tim mam delat?

Diky za rady.

Honza

PS: Do aut vubec nedelam, ale levy taky nejsem, takze na skodovce si dokazu hodne veci udelat svepomoci.


3.4.06, 20:10
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Zkus se mrknout na membránu v čerpadle. Taky mi to dělalo, tak sem to rozdělal a membrána byla prasklá.


4.4.06, 10:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek 
Mozna jsem to blbe napsal, ale oddelal jsem hadici od palivovaho cerpadla vedouci k nadrzi a to v miste, kde je pripojena k palivovemu cerpadlu. Fouknul jsem smerem do nadrze a pak uz to teklo. Cili problem bude zrejme nekde v nadrzi, ale netusim jak v ni to zakonceni hadice vypada, proto se radeji nejdrive ptam. Samotne palivove cerpadlo funguje.


4.4.06, 11:40
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Anonymous píše:
Mozna jsem to blbe napsal, ale oddelal jsem hadici od palivovaho cerpadla vedouci k nadrzi a to v miste, kde je pripojena k palivovemu cerpadlu. Fouknul jsem smerem do nadrze a pak uz to teklo. Cili problem bude zrejme nekde v nadrzi, ale netusim jak v ni to zakonceni hadice vypada, proto se radeji nejdrive ptam. Samotne palivove cerpadlo funguje.


Když foukneš do nádrže, tak Ti (pokud tam nějaký je) benzín poteče, neboť nádrž natlakuješ a odvdušňovací hadička má malou světlost, aby tak velký tlak odvedla.
Zakončení hadičky přívodu paliva k čerpadlu je takové, že v nejnižším místě nádrže (na spojovací hadici půlek nádrže) je odbočka.
Tvůj problém bude opravdu spíš v čerpadle (netěsné ventily čerpadla), kdy z hadic a čerpadla vyteče benzín zpět do nádrže a suché ventily nevyvinou dostatečný podtlak, aby jej čerpadlo nasálo. (Jde napumpovat ručně?)
Další, dle mého nepravděpodobná možnost je, že by byl nějaký bordel v nádrži, který by tu trubičku ucpával, ale to by pak nebyl problém jen se starty, ale dusilo by se to i během jízdy.
Doporučuji sehnat novější čerpadlo (drží na motoru na třech šroubech místo původních dvou - lépe těsní proti úniku oleje), vyměnit v něm membránu za novou a bude po problému (nové ventily do čerpadla asi už neseženeš a i kdyby, tak jsou dražší, než zánovní čerpadlo z vrakáče).

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


5.4.06, 09:21
Profil ICQ
Příspěvek 
me to dela to samy na 120L zkosel jsem membranu nova nic ventilky jsem zlouknul a vratil je tam zpatky zdali se v pohode rucne nenapumpuju ale znamej mi rikal ze na favoritovi se mu stalo to ze se mu uclal ve vicku odvzdusnovak nadrze cerpadlo mu udelalo v nadrzi podtlak a vfouklo ji dno dovnitr a ohlo mu tu saci trubicku pak se plastova nadrz vratila do puvodniho tvaru ale trubicka zustala ohnuta vsledkem bylo to ze pri mene jak pulce nadrze proste nebylo co cerpat nevim jestli je to mozny i u 120 ale skusim to doleju do nadrze na plnou a pak uvidim protoze to zacalo tak ze taky pumpa nechtela brat tok jsem nalil do filtriku a nic pak jsem ale dolil par litriku z kanistru a slo to pak jsem ji ale nechal zase stat a to same s tim ze uz se nechita tak zas skusim dolit benzin a kdyz to chytne tak vim v cem je chyba


13.4.06, 14:32
Příspěvek 
a nemas v pitli hadicku ne to velalo tak ze mi pumpa sala vzduch a neslo to mep sem deravou hadicku prepalenou od kabelu ke starteru (stesti ze mi to neblaflo) jenze jak pyla chitla takle na hore tak sem po nepoznal ale pak sem nalil 15 litru benzinu a uz to zacalo cedit jako svine tak jsem to musel zas cely vypustit a bylo to jen tou hadickou.


16.4.06, 05:59
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz