Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 02:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Škrtiaca klapka u felicie 1.3 MPI 
Autor Zpráva
Příspěvek Škrtiaca klapka u felicie 1.3 MPI
Dobrý deň, chcem sa opýtať, je možné nastaviť inú polohu škrtiacej klapky bez toho aby som ovplyvnil napriklad volnobeh? Bol som totiž na STK a spominali, že mi prestavili škrtiacu klapku kvoli volnobehu, vraj bol nízko. Nemal som s ním vtedy problémy a pri vtedajšom nastavení mi auto ťahalo dobre (svižne) do tých 120 - 130 km/h. Od 130 do 160 už bolo treba čakať kým sa to rozbehne. Teraz s týmto novým nastavením, sa mi po zaradení 5 prevodového stupňa veľmi pomaly rozbieha na tých 120 km/h. Pridávam plyn pomaly ako vtedy, ale nie a nie sa dostať na 120 km/h. Chová sa to ako s vtedajším nastavením, ked som čakal na rozbehnutie zo 130 na 160 km/h. Je možné to prestaviť len tak svojpomocne? Ďakujem za radu.


18.4.06, 20:08
Pspvek Reklama

   
Příspěvek Re: Škrtiaca klapka u felicie 1.3 MPI
Dobry vecer,

svojpomocne sa vsetko da, ale nad 130 km/h to uz netreba dotahovat - maximalna povolena rychlost.

Dovi


18.4.06, 22:49
Příspěvek 
Krásny postreh že maximálna povolená rýchlosť, isteže ju každý na dialnici dodržiava... Ale išlo mi o iné ak si to prečítal až do konca a síce aby to medzi 90 a 130 reagovalo ráznejšie na plynový pedál. Respektíve či je možné, že to tou zmenou nastavenia škrtiacej klapky vobec mohli rozhasiť. Keď som pozeral servomotor od tej klapky, tak je v nerozoberateľnom kovovom puzdre spolu so spínačom voľnobehu aj snímačom natočenia klapky. Kde sa to potom nadstavuje u motorov s MPI?


19.4.06, 08:19

Příspěvky: 17
Příspěvek Skus
Skus zohnat niekoho, kto ma kabel a soft. Nech ti to nastavi. Udajne to nie je problem.

_________________
Škoda 120 L 1989, červený blesk


19.4.06, 16:43
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Škrtiaca klapka u felicie 1.3 MPI
nechápem čo a prečo ti robili zo škrtiacou klapkou???

doraz klapky ovláda servomotor ktorý riadi RJ, ktorá tým reguluje voľnobech, prípadne zvýšený voľnobeh pri studenom motore, všetko je automaticky riadené, ja neviem čo ti tam mohli nastavovať???

nechceli si iba zaúčtovať nejaký fiktívny úkon???


21.4.06, 22:58
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz