Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 09:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Serizovani ventilu 
Autor Zpráva

Příspěvky: 110
Příspěvek Serizovani ventilu
Cau chlapi, jak casto serizujete ventily? V prosinci jsem si poridil 120, seridil ventily, vymenil filtry, svicky, olej, seridil predstih + karbec atd. No a vcera jsem se do toho pustil znova pri prilezitosti najetych 10000 km. Prekvapilo me, ze na ventily jsem nemusel sahnout - vsechny byly OK, svicky cisty a neopaleny, vzduchovy filtr by tam taky asi jeste mohl zustat. Proto mi pripada interval 10000 ponekud kratky, jak casto to provadite vy? Auto jelo a startovalo po celych 10000 km uplne stejne, nemel jsem zadny pocit ze uz by chtela poladit. A co interval vymeny oleje? Vyrobce predepisuje 10000 km, ale dnes jsou k mani jine oleje nez pred 20 lety - favorit mel take 10000 km a felicie 15000 km se stejnym motorem, akorat vyrobce do felicie predepisoval lepsi olej. Co myslite?


23.4.07, 07:41
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Po 10000 je dost casto, ale istota je istota. Ja som daval cca 15000 a bolo tam minimalne doladovanie. U oleja je to diskutabilne, ale ja som aj na felcke menil po roku a to mi vychadzalo na cca 10000, skor menej. Ak nechas olej pridlho, usazduju sa v motore kaly. A zvlast ak ten motor ma viac kilometrov, intervaly vymeny by sa mali skor skratit. Olej nieje az taky drahy ako zbytocna GO motora.


23.4.07, 08:41
Profil

Příspěvky: 110
Příspěvek 
Peter50kw píše:
Po 10000 je dost casto, ale istota je istota. Ja som daval cca 15000 a bolo tam minimalne doladovanie. U oleja je to diskutabilne, ale ja som aj na felcke menil po roku a to mi vychadzalo na cca 10000, skor menej. Ak nechas olej pridlho, usazduju sa v motore kaly. A zvlast ak ten motor ma viac kilometrov, intervaly vymeny by sa mali skor skratit. Olej nieje az taky drahy ako zbytocna GO motora.


To je mi jasne, jenze ja tech 10000 km najedu za pul roku (jezdim po dalnici) a mam tam olej specifikace API SL tak si myslim, ze by se to mohlo prodlouzit na tech 15000 a ostatni udrzba taky. Zbytecna GO motoru me nejak netrapi, az 120 dojezdi tak ji dam pryc, nehodlam do toho investovat, nicmene myslim ze par let jeste da, jezdi pekne, olej nezere (teda zere, ale min nez udava vyrobce). V tuto chvili ma najeto teprve skutecnych 82000 km.


23.4.07, 09:13
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
PetrVTR píše:
Peter50kw píše:
Po 10000 je dost casto, ale istota je istota. Ja som daval cca 15000 a bolo tam minimalne doladovanie. U oleja je to diskutabilne, ale ja som aj na felcke menil po roku a to mi vychadzalo na cca 10000, skor menej. Ak nechas olej pridlho, usazduju sa v motore kaly. A zvlast ak ten motor ma viac kilometrov, intervaly vymeny by sa mali skor skratit. Olej nieje az taky drahy ako zbytocna GO motora.


To je mi jasne, jenze ja tech 10000 km najedu za pul roku (jezdim po dalnici) a mam tam olej specifikace API SL tak si myslim, ze by se to mohlo prodlouzit na tech 15000 a ostatni udrzba taky. Zbytecna GO motoru me nejak netrapi, az 120 dojezdi tak ji dam pryc, nehodlam do toho investovat, nicmene myslim ze par let jeste da, jezdi pekne, olej nezere (teda zere, ale min nez udava vyrobce). V tuto chvili ma najeto teprve skutecnych 82000 km.


Můj názor je ten že ten motor je prostě trošku zastaralá technologie a když se vrátíš do dob kdy škodovka vyjela z linky tak doporučení výrobcem bylo měnit olej po 5000km, dneska je běžný interval vzhledem ke kvalitě olejů 10 000 - 15 000km přičemž těch deset je pro starší vozy (viz Škoda) takže bych u nich zůstal a když při té příležitosti výměny oleje zkontroluješ ventilovou vůli tak určitě tomu autu neublížíš. Já pokud někomu měním olej na autě kde se ventily musí seřizovat tak to dělám automaticky.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


23.4.07, 11:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz