Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 08:35



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
 Voda... 
Autor Zpráva

Příspěvky: 9049
Příspěvek Voda...
zdar mám zase problém, včera když jsem jel tak jsem kontroloval před jízdou vodu a bylo ji dost, ale pak mi upad drát od termostatu nebo co to tam je a chvílí jsem s tím jel než jsem si toho všimnul, jenže se stalo to že motor pak začal jako že tak trošku třískat.....zastavil jsem a zjistil že z motoru se kouří, z žádne hadice nebo něco prostě z povrchu motoru. Takže jsem motor nechal chladnout ale mezitím jsem připojil ten upadly drát od termostatu a ručička vyleťela uplně na přeraz nebyla na doraz ale na přeraz. Pak jak to schladlo jsem dolil vodu nastartoval ale tekla z toho voda, někde mi to saje vzduch, protože tam v potrubí pořád někdé budlá....nevíte co s tím a jak dloho to odvzdušňovat??? Díky.


12.5.07, 14:57
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
V tvojem případě to asi zahoď a za utržený peníze si kup šalinkartu a jezdi sockou, těch závad, cos na tom měl, za ty prachy do toho vražený už bys měl auto v celkem uspokojivým stavu. :roll:

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


12.5.07, 15:34
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Voda...
škoda 105 na 120 píše:
zdar mám zase problém, včera když jsem jel tak jsem kontroloval před jízdou vodu a bylo ji dost, ale pak mi upad drát od termostatu nebo co to tam je a chvílí jsem s tím jel než jsem si toho všimnul, jenže se stalo to že motor pak začal jako že tak trošku třískat.....zastavil jsem a zjistil že z motoru se kouří, z žádne hadice nebo něco prostě z povrchu motoru. Takže jsem motor nechal chladnout ale mezitím jsem připojil ten upadly drát od termostatu a ručička vyleťela uplně na přeraz nebyla na doraz ale na přeraz. Pak jak to schladlo jsem dolil vodu nastartoval ale tekla z toho voda, někde mi to saje vzduch, protože tam v potrubí pořád někdé budlá....nevíte co s tím a jak dloho to odvzdušňovat??? Díky.


nemyslím že to "saje" vzduch, čuchni si k expanzke a keď ucítiš výfukové plyny - hlavu dole...
ono bublinkovanie robí, buď ak voda vrie, alebo ak sa cez tesnenie dostávajú do vody spaliny...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


12.5.07, 15:37
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
Drak píše:
V tvojem případě to asi zahoď a za utržený peníze si kup šalinkartu a jezdi sockou, těch závad, cos na tom měl, za ty prachy do toho vražený už bys měl auto v celkem uspokojivým stavu. :roll:


to je druhé riešenie...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


12.5.07, 15:38
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Drak píše:
V tvojem případě to asi zahoď a za utržený peníze si kup šalinkartu a jezdi sockou, těch závad, cos na tom měl, za ty prachy do toho vražený už bys měl auto v celkem uspokojivým stavu. :roll:


Pro tvé představy, tak jsem do toho zatim vrazil jen to za co jsem to koupil, olej a bežné věci co se kupují, pravidelně, jinak nic víc....Za opravy cca jen 500 za náhradní díly.. Jinak nic víc.....když nepočítám olej, filtry a pod. No tam jsem čichal a nic cítit nebylo.....ale je zvláštní že třeba týden ta voda nemízí ale najednou po jedné jízdě je fuč.....


12.5.07, 15:56
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Takže vytahnul jsem svíčky a z válců tekla voda, takže je asi jasné že to těsnění nevydrželo....


13.5.07, 09:20
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
hlava je dole a ve válcích bylo hooodně vody, takže jsem kouknul na těsnění a to bylo úplně prolomené asi tm jak se to uvařilo....


13.5.07, 11:22
Profil

Příspěvky: 258
Bydliště: Bohdaneč u Zbraslavic
Příspěvek 
vsadím se o tři lopaty prejtu, že máš hlavu prasklou a nebo pokroucenou jak vrtuli ze čmeláka
Ještě zjistíš, že místo oleje máš emulzi a to bych začal hledat jiný motor.

_________________
___________________
|^^^^^^^^^^^^^^| ,, _\_
|**** PARADIO***** '|""";.||.___.
|_..._...______==== ___|__|..., ] |
"(@ )'(@ )""""*|(@ )(@ )*****(@)
Škoda 120GL 1987 - VW PASSAT 1.8T/110kW


13.5.07, 14:19
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Tak to jsi věřiš, když se vsázíš a ani jsi to neviděl, abych tě vyvedl z omylu, to těsnění které tam bylo tak bylo prasklé jak blázen, tekl by přes to i med. Olej je čistý, žádná omulze, takže motoru nic není. A že by byla práskla hlava no to se stát mohlo, ale nevim jestli by to jelo, to spíš ne-e. Takže se raději nesázej, já ti pak schválně napíšu jak to dopadlo.


13.5.07, 16:01
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
škoda 105 na 120 píše:
Tak to jsi věřiš, když se vsázíš a ani jsi to neviděl, abych tě vyvedl z omylu, to těsnění které tam bylo tak bylo prasklé jak blázen, tekl by přes to i med. Olej je čistý, žádná omulze, takže motoru nic není. A že by byla práskla hlava no to se stát mohlo, ale nevim jestli by to jelo, to spíš ne-e. Takže se raději nesázej, já ti pak schválně napíšu jak to dopadlo.


Tak tak raději nepředvídat dopředu. Jinak s prasklou hlavou se dá jezdit dlouho, záleží jak moc je to prasklý, někdy se ti prostě jen strácí voda ale nevaří to, dokud do toho nesedne nějakej čert kterej tomu naloží.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


13.5.07, 16:35
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10552
Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
Příspěvek 
.... nevaří to, dokud do toho nesedne nějakej čert kterej tomu naloží.[/quote]...

tak tak...jinak kdyz budes hledat prasklinu, ocisti usady ze spalovaku a koukej radsi i lupou... to co se ti muze zdat jako nejaka cmouha muze uz pod lupou vypadat jak prasklina....jinak pokud je prqsklina mala a auto vylozene nevari furt, tak s lehkou nohou muzes najezdit hafo km, ale nikdy nemas jistotu ze se to nahle nezmeni.. ja jezdil s prasklou hlavou na 2. a 3. valci pres mesic Plzen- Most a slo to...

_________________
742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia
Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru
Kdyz do sveta,tak s litinou..
http://kachnis.techsajt.cz


14.5.07, 15:48
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 433
Bydliště: Novosedlice(Okr. Teplice)
Příspěvek 
Kristensen píše:
škoda 105 na 120 píše:
Tak to jsi věřiš, když se vsázíš a ani jsi to neviděl, abych tě vyvedl z omylu, to těsnění které tam bylo tak bylo prasklé jak blázen, tekl by přes to i med. Olej je čistý, žádná omulze, takže motoru nic není. A že by byla práskla hlava no to se stát mohlo, ale nevim jestli by to jelo, to spíš ne-e. Takže se raději nesázej, já ti pak schválně napíšu jak to dopadlo.


Tak tak raději nepředvídat dopředu. Jinak s prasklou hlavou se dá jezdit dlouho, záleží jak moc je to prasklý, někdy se ti prostě jen strácí voda ale nevaří to, dokud do toho nesedne nějakej čert kterej tomu naloží.


presne s kamosem jsme jezdily asi dva mesice obcas se stratila voda ale jinak jela dobre pk jsme to koupili z druhym kamosem a ten s ni zacal jezdit jak drak a po tydnu z toho byl hafo velky problem ted je tam jina hlava s fackovejma ventylama a jezdi to moc dobre


14.5.07, 21:27
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Tak hlavu jsem zrontroloval a žádnou prasklinu jsem nenašel, je fakt že někdy to nemusí být vidět. Jinak je tam nové těsnění a auto jede uplně skvěle. Takže se ani voda neztratí, odvzdušňoval jsem to asi 30 minut, takže vzduch tam doufám taky nebude, ale zatim jsem najel jen 40 kilometru takže se zatím nic nemůže projevit, ale auto teď drží i lepší teplotu, předtím to jelo do žlutého po chvílí jízdy a teď se to nevyšplhá víc jak do poloviny. Budu testovat a pak se uvidí, chci s tím jet 300 kilometru tak doufám že to klapne. Je to tak vždycky tady po okolí najezdím cca 1500- 2000 kilometrů bez poruchy a jak mám naplanovanou trasu 300 km tam a pak 300 zpět den předtím se něco vymamlasí, to bylo teď už po 2. Asi ulehčím nohu. :-)


15.5.07, 07:16
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 73 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz