Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 07:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Zapalovanie 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.12, 12:33
Příspěvky: 36
Bydliště: Rožňava Košický kraj
Příspěvek Zapalovanie
Ahoj všetci viem som problémový ale na svojej rapide mi teraz nastal taký nepekný deň a už si neviem rady. Motor bol na výmene rozvodov výmene rozdelovača sviečky a káble tiež. Ventily sú nastavené predzápal sa mi nezdá. Sviečky vyzerajú asi takto 1 čierna celá od sadze 4 normálna farba piesková 2 mierne od sadze 3 mokrá píšem podla čísla ma motore 1-4-2-3. Ked som pozrel kde je vlastne predzápal tak bol palec nastavený na sviečku č3 čiže naproti 1 nechápem ako to vlastne môže ísť. základný predstih sa nastavuje na 1 však? jhaj a motor je 130. a prešiel som emisnou bez problémov a motor cuká a nechce sa mu do kopca.


25.9.12, 08:57
Profil
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: Zapalovanie
Myslis ze keby si mal predstih posunuty o dva valce tak ze by sa to vobec dalo nastartovat? :) Daj si rysku klukovky do polohy nula stupnov a skontroluj znova. A tiez si daj pozor ako mas zapojene kable na rozdelovaci. Pre kontrolu predstihu odporucam pouzit stroboskop k tomu urceny, je to najrychejsie a najjednoduchsie zistovanie zavady v preiebehu zapalovania.

K tym svieckam, prvy valec je k tebe najblizsie ked otvoris kapotu, stvrty je od teba najdalej. Tie cisla nechaj tak, to je len poradie zapalovania. Cize sa pokusim to prelozit do reci ludi:
1 valec cierna od sadze (asi ti to tam taha olej, nic nenormalne prvy valec byva podchladeny a preto sa opotrebuje skorej)
2 valec normalna pieskova
3 valec mierne od sadze (ako dlho bezal motor kym si tahal sviecky? Pokial bezal na sytic tak sa to da cakat ze sviecky nebudu pekne vypalene)
4 valec mokra (no, zrovna mala mat pracovny cyklus)

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


25.9.12, 09:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.12, 12:33
Příspěvky: 36
Bydliště: Rožňava Košický kraj
Příspěvek Re: Zapalovanie
no lenže ked som zapojil zapalovanie tak ako hovoríš tak mi motor ani len nenaštartoval.


25.9.12, 09:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: Zapalovanie
Nic inak nezapajaj. Len ked hovoris o valcoch tak je prvy vzadu (po smere jazdy) a stvrty na konci. Podla toho mas cisla na veku rozdelovaca. Nechaj to zapojene ako je, akurat stroboskopom nastav predstih.

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


25.9.12, 10:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.08, 14:46
Příspěvky: 5654
Bydliště: Plzeň
Příspěvek Re: Zapalovanie
Aby nedošlo k omylu - válce se počítají od rozvodů

_________________
člen Coupé clubu TW
fotky https://mattess00.rajce.idnes.cz/


25.9.12, 10:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 25.1.07, 23:48
Příspěvky: 6704
Bydliště: Kosice
Příspěvek Re: Zapalovanie
a ze je ryska na 0 neznamena, ze je v 1. valci skonceny kompresny zdvih.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


25.9.12, 12:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.12, 12:33
Příspěvky: 36
Bydliště: Rožňava Košický kraj
Příspěvek Re: Zapalovanie
ja neviem ale po výmene mi všetko išlo nenormálne dobre aj stroboskopom nastavil t-pack predzápal len teraz sa to začalo srať asi po 100Km na 120tke som si to nastavil od oka a mi to išlo LTT ale išlo. ja už neviem som v koncoch zas celý motor rozoberať?

múže to spôsobiť aj to že mi par krát vyvrela voda? lebo termostat raz išiel raz ne(už vymenený)


Edit: ešete ma napadlo ujo spomínal že aj vačku bude treba vymaniť môže až tak ovplyvňovať chod motora?


25.9.12, 16:31
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: Zapalovanie
Vačku?kvôli čomu?Jedine ak by si tam dal nejakú "športovú" a povrchovo neupravenú,tj.nenatridovanú.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


26.9.12, 16:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.017s | 10 Queries | GZIP : Off ]