Felicia 1.3 MPi Tesneni pod hlavou?
| Autor |
Zpráva |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
 Re: Felicia 1.3 MPi Tesneni pod hlavou?
takto čiže čidlo na chladiči si vymenil za nové?
spodná hadica čo vychádza s chladiča do motora bola aká?
v akom stave máš spodnú trubku na vodu, nieje sploštená od nejakého nárazu? vidím to tak že na voľnobeh ti nie dostatočne cirkuluje voda, ak si menil chladič, čerpadlo aj termostat môžeš mať niekde nejaký nános, alebo úlomok ktorý bráni vode, pokiaľ zvýšiš otáčky motora tak to čerpadlo rozoženie...
tesnenie pod hlavou sa prejavuje skôr v zátaži, kolíše teplota, kúri/nekúri voda často vykypí z nádoby aj von, to je celá expanzka otečená od vody.
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 23.3.14, 23:14 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
ttominoo
Registrován: 23.7.12, 16:47 Příspěvky: 100
|
 Re: Felicia 1.3 MPi Tesneni pod hlavou?
Jo jo cidlo chladice spina dobre....ta hadice z vystupu chladice je tak tepla jako chladic. Odpoledne zkusim vlezt pod auto a mrknout na tu trubku. Jeste me napadlo, jak je na te trubce vypusny sroub, jestli tam nekdo, kdomel auto prede mnou, nemohl dat nejakej jinej(treba delsi) a ten nebrani prutoku kapaliny. Na to bych chtel dneska mrknout
|
| 24.3.14, 12:50 |
|
 |
|
ttominoo
Registrován: 23.7.12, 16:47 Příspěvky: 100
|
 Re: Felicia 1.3 MPi Tesneni pod hlavou?
tak jsem se na trubku mrkl a vypada bezproblemove, zadne splosteni jsem nenasel. Sroub je taky original. Nafotil jsem to: http://ttominoo.rajce.idnes.cz/Auto_-_chlazeni/Tak uz nevim, kde bude chyba. Jeste me napadlo vicko od nadobky, ale nevim jestli na to muze mit nejakej vliv....
|
| 24.3.14, 15:29 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
 Re: Felicia 1.3 MPi Tesneni pod hlavou?
Nemas treba prasklou hadici od posilovace? Na volnobeh je v sani vetsi podtlak a mohlo by to nasavat vzduch. Chuda smes vic hreje.
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 24.3.14, 15:47 |
|
 |
|
ttominoo
Registrován: 23.7.12, 16:47 Příspěvky: 100
|
 Re: Felicia 1.3 MPi Tesneni pod hlavou?
V posilovaci rizeni? To nemam. V posilovaci brzd? To by asi blbe brzdilo ne?
|
| 24.3.14, 16:09 |
|
 |
|
JannyMi
Registrován: 11.3.12, 08:34 Příspěvky: 1140 Bydliště: Michalovce
|
 Re: Felicia 1.3 MPi Tesneni pod hlavou?
CROWACK píše: Nevim, kolik by to mohlo stát v servisu, ale pokud půjde v servisu hlava dolů, ověř si, že mechanik provede: - Kontrola rovinnosti (+ srovnání) hlavy - tlaková zkouška hlavy na těsnost (zda není prasklá) - kontrola přesahů vložek válců nad blokem motoru (na toto se dost sere) - použije těsnění adekvátní kvality (obvykle se doporučuje Victor Reinz, Temac už stojí za ho**o) - po zpětné montáži provede seřízení ventilů - použije nová těsnění pod sací a výfukové potrubí.
Pak by to za těch 5000 mohlo stát, pokud dá i nějakou záruku na funkci...
Ale že to takhle vyleze jenom na volnoběh a ne při vysoké zátěži motoru, to se mi nechce zdát, že by bylo špatný těsnění/hlava. Nemizí ti kapalina? Nesmrdí kapalina spalinami? Taky mě napadlo v jakém stavu je víčko nádobky? Možná by stálo za to zkusit jiné, než se pustíš do rozebírání motoru. Sorry za ten zarostlej chladič, nevšiml jsem si, že jsi psal že byl měněn. Ta výměna termostatu, měla na problém nějaký vliv, nebo to bylo absolutně beze změny? môžem ešte dodať, nech ten mechanik povyberá ten sajrajt čo je medzi vložkami a blokom a vie ešte byť v nasávacom potrubí mohol by taktiež skúsiť prečistiť chladiaci okruh z octom a destilovanou vodou pred tým než ho odnesie do servisu
_________________ PEUGEOT PARTNER 1.9D DW8
|
| 24.3.14, 17:32 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Felicia 1.3 MPi Tesneni pod hlavou?
medzi vložkami a blokom to ešte chápem,ale v sacom potrubí na mpi?čo tým chcel autor povedať janny?
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 24.3.14, 19:39 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
 Re: Felicia 1.3 MPi Tesneni pod hlavou?
ttominoo píše: V posilovaci rizeni? To nemam. V posilovaci brzd? To by asi blbe brzdilo ne? Brzd pochopitelne, je podtlakovej a muze pod klapku poustet vzduch navíc.
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 24.3.14, 20:19 |
|
 |
|
Veteranista
Junior TW team
Registrován: 13.4.08, 13:19 Příspěvky: 6030 Bydliště: Těšnovice
|
 Re: Felicia 1.3 MPi Tesneni pod hlavou?
falešný vzduch by se u vtřikování asi projevil zvýšeným volnoběhem ne, kde z dat z lamdy by to jednotka chtěla doladit, ne?
_________________ Octavia 60 & Octavia 61 & 1000MB 67 & M22 1969 & 110LS 75 & 100L 75& M-B 200D 76 & F 127 77 & 120L 77 & 1203COM 80 & F 126p 86 & F 126p 87 & 125L(136L) 89 & O Corsa B 1996 &M-B 212D 98 &motocykly
|
| 24.3.14, 20:49 |
|
 |
|
JannyMi
Registrován: 11.3.12, 08:34 Příspěvky: 1140 Bydliště: Michalovce
|
 Re: Felicia 1.3 MPi Tesneni pod hlavou?
Lamač píše: medzi vložkami a blokom to ešte chápem,ale v sacom potrubí na mpi?čo tým chcel autor povedať janny? aha toto som si nevšimol že je to mpi sorry, no ale ten preplach by mohol skúsiť mne to dosť pomohlo
_________________ PEUGEOT PARTNER 1.9D DW8
|
| 25.3.14, 10:27 |
|
 |
|
fatal
rejpal
Registrován: 26.4.06, 15:18 Příspěvky: 18477
|
 Re: Felicia 1.3 MPi Tesneni pod hlavou?
Ještě jednu věc by to chtělo udělat. Zjistit jak přesně měří teploměr. Já to udělal tak, že jsem do jednoho šroubu hlavy nalil vodu, vzal laboratorní teploměr a strčil ho tam.
|
| 25.3.14, 11:22 |
|
 |
|
ttominoo
Registrován: 23.7.12, 16:47 Příspěvky: 100
|
 Re: Felicia 1.3 MPi Tesneni pod hlavou?
Pokud myslis cidlo co je u termostatu, tak to meri spravne, respektive mel jsem tam tri. Jedno dokonce z feldy, ktera s prehrivani nema problem. A vsechny ukazovali stejnou teplotu
|
| 25.3.14, 13:07 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Felicia 1.3 MPi Tesneni pod hlavou?
Veteranista píše: falešný vzduch by se u vtřikování asi projevil zvýšeným volnoběhem ne, kde z dat z lamdy by to jednotka chtěla doladit, ne? To nieje karbec,jednoducho si to zmes doladí,a aj keby nie,tak voľnobeh si RJ zreguluje isto.
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 25.3.14, 17:19 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|