Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 22:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Problémy s motorom Favo za vlhkého počasia 
Autor Zpráva

Příspěvky: 7
Příspěvek 
Druhý krok:
Tak som sa rozhodol pre ďalší krok. Asice čistenie karb + sviečky + rozdelovač + a vobec všetky kontakty pre rozvod elektriky okolo motora. Vymenil som najskôr vzduchový filter. Starý bol na tom dosť zle ale výmena nemala odozvu, motor stále pri prudkom zošliapnutí plyn.pedálu začal dusiť a musel som teda trochu ubrať a isť na " neho " pomaly.
Potom so vyčistil všetky kontakty: kabeláž, uzemnenia, sviečky, hlava rozdelovača. Bohužiaľ opať žiadna pozitívna zmena v správaní motora.
Nasledoval zásah do karburátora. Jeden známy my to očistil čo sa týka hornej časti karburátora, dá sa povedať že tak z hrubej špiny. Žial výsledok je taký, že motor si hudie stále to svoje. Škoda že mi nevyčistil aj tie všetky trisky.
Čiže po použití všetkých možných priemyselných čističov, sprejov na kontakty a po strávení pár hodín v garáži sa chovanie motora nezmenilo. Ináč štartuje to po zabalení do fólie celkom slušne ale asi tam toho bude viacej na riešenie.
Zostáva mi len opäť trochu podumať čo skúsim ako ďalšie. Myslím si aj tak že čistenie kontaktov a toho všetkého nemusím ľutovať veď aj to treba sem tam urobiť. :oops:

_________________
F 135LS 1992


16.10.06, 20:45
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 926
Bydliště: Malé Březno,Most
Příspěvek Re: Problémy s motorom Favo za vlhkého počasia
ferrari píše:
Obraciam sa na odborníkov v oblasti Favoritov s nasledujúcou "záhadou" (aj keď musím priznať, že asi až taká záhada to nebude, lebo som sa s ňou stretol pri 3 favoritoch):

Kamarát má Favo 135LS r.v. 91. Až na drobné nedostatky jazdí v pohode, je spokojný...až do chvíle kým začne pršať, resp. vo všeobecnosti kým vzduch nie je príliš vlhký. Potom je problém motor naštartovať, keď už konečne naštartuje, tak vynecháva...potom pomôže vypnúť motor a cca 5 min. počkať. Potom ide auto zväčša bez problémov. Vymenil sviečky, VN káble, palec, myslím, že ja hlavu rozdeľovača. Stav stále rovnaký.
Rovanký problém mal švagor s Favom (135LS, r.v.90) - nebolo to také extrémne, ale prejavovalo sa to vynechávaním za dažďa
A ešte jeden známy mal tento problém (Favo 136L, r.v.89) - pamätám, raz sme boli na chate, do rána pršalo a ráno ho museli ťahať cca 3 km, kým motor chytil...a hovoril, že toto má pravidelne za daždivého počasia.

Keďže som sa s tým stretol pri 3 Favoritoch, pripadá mi to tak, že je to typická Favo závada a teda by tu niekto mohol vedieť rozlúsknuť tento rébus. Mne to jednoznačne pripadá na vlhkosť kdesi v elektrike, ale keď už všeličo vymenil...neviem, možno som úplne mimo. Je vás tu kopu odborníkov na favority, tak prosím pomôžte.

kamos mel taky favo 136 L r.v. 89 a kdyz najel na louži tak mu postupne odpadavali valce az mu to uplne zhaslo.jednou za deste jsem mu zkusil vyndat víko od rozdelovace a vytrit to vse hadrem.pak to zas jelo, ovsem do te doby nez najel zas na louzi. kdyz prijel malou louzi tak mu to jelo na 3 a po chvili jizdy se zase chytil i ten 4.

_________________
Favorit 135 BMM r.v. 94 - odhlašený
VW Golf III combi, 1.9 tdi, r.v. 97
Obrázek
Škoda 742 Forever Team


16.10.06, 21:17
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz