Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 17:01



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 FELICIE A VODIK ? 
Autor Zpráva
Ignorant pravidel

Registrován: 4.5.09, 22:46
Příspěvky: 9493
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
no jo ale musite to brat jeste z te druhe strany, co na to rekne motor, prece jenom to spaluje vodik a vzduch takze jde vlastne o vodu a co udela voda ve spalovacim prostoru kdyz motor nepobezi?? zacne to rezavet a kdovi jak to snesou pistni krouzky a ventily

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže - 7.1.25 posledni cesta


29.11.11, 17:32
Profil
Příspěvek Reklama

   
rejpal

Registrován: 26.4.06, 15:18
Příspěvky: 18477
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
A víš co vznikne spálením vzduchu a benzínu? Chvilka napětí... Ano, voda. :mrgreen: (Plus cé ó dva v ideálním případě.)


29.11.11, 17:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
ale z druhej strany pred 20 - 30 rokmi napadlo niekoho že sa bude bežne jazdiť na LPG, CNG, palivové články, alebo všelijaké alternatívne ktoré už bývajú bežné :?:

voda je aj v benzíne, nafte, aj LPG motor je hlavne mazaný od spodu, a nasávaním olejových výparov...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


Naposledy upravil michalkatka dne 29.11.11, 17:45, celkově upraveno 1



29.11.11, 17:40
Profil
Ignorant pravidel

Registrován: 4.5.09, 22:46
Příspěvky: 9493
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
me to nevykladejte ja cetl nejakou tu chtrou literaturu ze se musi davat spesl veci :-D

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže - 7.1.25 posledni cesta


29.11.11, 17:42
Profil

Registrován: 8.2.11, 21:27
Příspěvky: 73
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
co tak ten vodik vyloucit uplne ? Proste namontovat alternator a elektromotor, auto roztlacit a tocici se altik bude vyrabet elektrinu pro elektromotor a ten pozene auto, ktere pozene altik vyvijejici elektrinu. Staci uz jen zajistit 100% ucinnosti a je vymalovano, nevidim problem :D
...ono asi na tom neco bude, ze se jeste na vodik nejezdi, nebo lepe receno, ze se jeste netankuje voda :D
Jinak docela usporna forma alternativniho pohonu je vyobrazena ve filmu ,,sedim na konari a je mi dobre,, . Jen nevim, jesli by za 10 let jeste rostly kolem silnic a na parkovistich u Tesca nejake stromy :D :D


29.11.11, 18:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
to by si dokázal vyrobiť :?: pohon bez akohokoľvek vstupu paliva :?:

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


29.11.11, 18:07
Profil

Registrován: 8.2.11, 21:27
Příspěvky: 73
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
myslis to v uvodu mojiho prispevku ? to byla ironie :D a jinak pozor, vstup paliva by byl clen, ktery by roztlacil na pocatku vozidlo (clovek, krava atd) na nejakou danou rychlost, kterou by pak perpetum mobile (100% ucinnost) udrzoval, nebo jeste zvysoval, presahla-li by n>100% :D


29.11.11, 18:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
ale vodíkový pohon je založený na princípe spaľovania vodíka...

ale v debate už nepokračujem, lebo za saza nechám zatiahnuť do nekonečných teoretických úvah...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


29.11.11, 18:31
Profil

Registrován: 8.2.07, 23:14
Příspěvky: 445
Bydliště: Rychvald
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
jenže fyzika má své zákony a energii nelze získat odnikud...

takže když budeme chtít získat tolik vodíku abychom na spalovacím motoru dosáhli 40kW tak díky účinnosti alternátoru, účinnosti toho vodíkogenerátoru, účinnosti spalovacího motoru... kdybychom to všechno přepočítali tak zjistíme že potřebujeme třeba 80kW výkonu = na pohon auta nám zbylo -40kW

Mimochodem třeba altík ve feldě má 14V krát 70A = 980W při účinnosti alternátoru dejme tomu 80% to znamená, že při plném zatížení nám alternátor "sežere" 1,225kW výkonu motoru. 1.3BMM 40kW má při 2000ot/min výkon 18,5kW a plně zatížený alternátor z něj dokáže sebrat až 1,2kW to cca 15%.
Teď ještě aby někdo spočítal kolik energie je potřeba na výrobu nějakého množství vodíku... ale pochybuju že 1,2kW by dokázalo tím vodíkem alespoň nafouknout balonek za hodinu provozu.

_________________
Škoda Felicia 1.3Mpi/50kW/Cimbu chip, 7/96
http:\\jedla.kx.cz


29.11.11, 19:27
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.07, 16:31
Příspěvky: 11977
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Výkon se dneska uvádí už se ztrátami jako je altík, vodní a olejové čerpadlo, výfuk, vzduchový filtr... ;)

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


29.11.11, 19:41
Profil

Registrován: 27.11.11, 22:45
Příspěvky: 17
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
chlapi ja sem tomu ze zacatku taky moc neveril ze to jde vyrabet vodik aniz bych musel dodavat velke proudy ale kamos mne otom presvecil (a neni to elektrodiza)a debata se zmenila uplne nekam jinam nez sem chtel sem se pouze ptal jak ten motor asi pojede a zda vubec pojede jestli nanem neco neprehreju ze benzin ma urcitou hodnotu horeni asi myslim 1200 a vodik ma 3000 stupnu jesli todle nebude delat problem na pisty ,krousky salky ventily chlazeni tesneni atd ...a hlavne uz nereste vyrobu toho vodika v aute


29.11.11, 20:05
Profil
Ignorant pravidel

Registrován: 4.5.09, 22:46
Příspěvky: 9493
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
namontuj a uvidis :-D

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže - 7.1.25 posledni cesta


29.11.11, 20:07
Profil

Registrován: 27.11.11, 22:45
Příspěvky: 17
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
:D zejo maximalne zapecu motor
za par tydnu dam vedet jak to dopadlo ;)


29.11.11, 20:33
Profil

Registrován: 27.11.11, 22:45
Příspěvky: 17
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
a tu verzi udelat perpetum pobile sme taky uvazovali pomoci altiku ktere by byli pridelane na napravu a kde si cosik s elektro motorem ale to sme taky zamitli a velmi rychle jak vyse je psano ze by to nejelo :D a vy si porad myslite ze na vyrobu velkeho mnostvi vodiku musi byt spotrebovane i velke mnostvi proudu zee ?? pak vam tu hodim nejake videjko az to sprovoznime zatim zdar a muzete pokracovat ;)


29.11.11, 20:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: FELICIE A VODIK ?
ale vážne, načrtla sa tu dobrá otázka:

koľko energie je treba na vyrobenie povedzme 1kg HHO :?:

autá na vodík už existujú, takže spotreba pre určitú hybnosť sa vyrátať dá, ale mne sa to počítať nechce...

a nesmieme zabudnúť brať do úvahy nízku účinnosť spaľovacieho motoroa...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


29.11.11, 20:53
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.031s | 10 Queries | GZIP : Off ]