| Autor |
Zpráva |
|
21lucas
Ignorant pravidel
Registrován: 4.5.09, 22:46 Příspěvky: 9493 Bydliště: Kolín
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
no jo ale musite to brat jeste z te druhe strany, co na to rekne motor, prece jenom to spaluje vodik a vzduch takze jde vlastne o vodu a co udela voda ve spalovacim prostoru kdyz motor nepobezi?? zacne to rezavet a kdovi jak to snesou pistni krouzky a ventily
_________________ otec: Fobia Sedan HTP  m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže - 7.1.25 posledni cesta
|
| 29.11.11, 17:32 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
fatal
rejpal
Registrován: 26.4.06, 15:18 Příspěvky: 18477
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
A víš co vznikne spálením vzduchu a benzínu? Chvilka napětí... Ano, voda.  (Plus cé ó dva v ideálním případě.)
|
| 29.11.11, 17:39 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
ale z druhej strany pred 20 - 30 rokmi napadlo niekoho že sa bude bežne jazdiť na LPG, CNG, palivové články, alebo všelijaké alternatívne ktoré už bývajú bežné  voda je aj v benzíne, nafte, aj LPG motor je hlavne mazaný od spodu, a nasávaním olejových výparov...
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
Naposledy upravil michalkatka dne 29.11.11, 17:45, celkově upraveno 1
|
| 29.11.11, 17:40 |
|
 |
|
21lucas
Ignorant pravidel
Registrován: 4.5.09, 22:46 Příspěvky: 9493 Bydliště: Kolín
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
me to nevykladejte ja cetl nejakou tu chtrou literaturu ze se musi davat spesl veci 
_________________ otec: Fobia Sedan HTP  m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže - 7.1.25 posledni cesta
|
| 29.11.11, 17:42 |
|
 |
|
Pan-zer
Registrován: 8.2.11, 21:27 Příspěvky: 73
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
co tak ten vodik vyloucit uplne ? Proste namontovat alternator a elektromotor, auto roztlacit a tocici se altik bude vyrabet elektrinu pro elektromotor a ten pozene auto, ktere pozene altik vyvijejici elektrinu. Staci uz jen zajistit 100% ucinnosti a je vymalovano, nevidim problem ...ono asi na tom neco bude, ze se jeste na vodik nejezdi, nebo lepe receno, ze se jeste netankuje voda  Jinak docela usporna forma alternativniho pohonu je vyobrazena ve filmu ,,sedim na konari a je mi dobre,, . Jen nevim, jesli by za 10 let jeste rostly kolem silnic a na parkovistich u Tesca nejake stromy 
|
| 29.11.11, 18:02 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
to by si dokázal vyrobiť  pohon bez akohokoľvek vstupu paliva 
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 29.11.11, 18:07 |
|
 |
|
Pan-zer
Registrován: 8.2.11, 21:27 Příspěvky: 73
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
myslis to v uvodu mojiho prispevku ? to byla ironie  a jinak pozor, vstup paliva by byl clen, ktery by roztlacil na pocatku vozidlo (clovek, krava atd) na nejakou danou rychlost, kterou by pak perpetum mobile (100% ucinnost) udrzoval, nebo jeste zvysoval, presahla-li by n>100% 
|
| 29.11.11, 18:11 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
ale vodíkový pohon je založený na princípe spaľovania vodíka...
ale v debate už nepokračujem, lebo za saza nechám zatiahnuť do nekonečných teoretických úvah...
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 29.11.11, 18:31 |
|
 |
|
big.jedla
Registrován: 8.2.07, 23:14 Příspěvky: 445 Bydliště: Rychvald
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
jenže fyzika má své zákony a energii nelze získat odnikud...
takže když budeme chtít získat tolik vodíku abychom na spalovacím motoru dosáhli 40kW tak díky účinnosti alternátoru, účinnosti toho vodíkogenerátoru, účinnosti spalovacího motoru... kdybychom to všechno přepočítali tak zjistíme že potřebujeme třeba 80kW výkonu = na pohon auta nám zbylo -40kW
Mimochodem třeba altík ve feldě má 14V krát 70A = 980W při účinnosti alternátoru dejme tomu 80% to znamená, že při plném zatížení nám alternátor "sežere" 1,225kW výkonu motoru. 1.3BMM 40kW má při 2000ot/min výkon 18,5kW a plně zatížený alternátor z něj dokáže sebrat až 1,2kW to cca 15%. Teď ještě aby někdo spočítal kolik energie je potřeba na výrobu nějakého množství vodíku... ale pochybuju že 1,2kW by dokázalo tím vodíkem alespoň nafouknout balonek za hodinu provozu.
_________________ Škoda Felicia 1.3Mpi/50kW/Cimbu chip, 7/96 http:\\jedla.kx.cz
|
| 29.11.11, 19:27 |
|
 |
|
gokralik
Registrován: 28.12.07, 16:31 Příspěvky: 11977 Bydliště: Český Těšín
|
Výkon se dneska uvádí už se ztrátami jako je altík, vodní a olejové čerpadlo, výfuk, vzduchový filtr... 
_________________ Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš  Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_
|
| 29.11.11, 19:41 |
|
 |
|
likirada
Registrován: 27.11.11, 22:45 Příspěvky: 17
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
chlapi ja sem tomu ze zacatku taky moc neveril ze to jde vyrabet vodik aniz bych musel dodavat velke proudy ale kamos mne otom presvecil (a neni to elektrodiza)a debata se zmenila uplne nekam jinam nez sem chtel sem se pouze ptal jak ten motor asi pojede a zda vubec pojede jestli nanem neco neprehreju ze benzin ma urcitou hodnotu horeni asi myslim 1200 a vodik ma 3000 stupnu jesli todle nebude delat problem na pisty ,krousky salky ventily chlazeni tesneni atd ...a hlavne uz nereste vyrobu toho vodika v aute
|
| 29.11.11, 20:05 |
|
 |
|
21lucas
Ignorant pravidel
Registrován: 4.5.09, 22:46 Příspěvky: 9493 Bydliště: Kolín
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
namontuj a uvidis 
_________________ otec: Fobia Sedan HTP  m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže - 7.1.25 posledni cesta
|
| 29.11.11, 20:07 |
|
 |
|
likirada
Registrován: 27.11.11, 22:45 Příspěvky: 17
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
 zejo maximalne zapecu motor za par tydnu dam vedet jak to dopadlo 
|
| 29.11.11, 20:33 |
|
 |
|
likirada
Registrován: 27.11.11, 22:45 Příspěvky: 17
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
a tu verzi udelat perpetum pobile sme taky uvazovali pomoci altiku ktere by byli pridelane na napravu a kde si cosik s elektro motorem ale to sme taky zamitli a velmi rychle jak vyse je psano ze by to nejelo  a vy si porad myslite ze na vyrobu velkeho mnostvi vodiku musi byt spotrebovane i velke mnostvi proudu zee ?? pak vam tu hodim nejake videjko az to sprovoznime zatim zdar a muzete pokracovat 
|
| 29.11.11, 20:44 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
 Re: FELICIE A VODIK ?
ale vážne, načrtla sa tu dobrá otázka: koľko energie je treba na vyrobenie povedzme 1kg HHO  autá na vodík už existujú, takže spotreba pre určitú hybnosť sa vyrátať dá, ale mne sa to počítať nechce... a nesmieme zabudnúť brať do úvahy nízku účinnosť spaľovacieho motoroa...
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 29.11.11, 20:53 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|