Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 25.10.24, 07:33



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi 
Autor Zpráva
rejpal

Příspěvky: 18251
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe
Napadá mě už jedině tlak paliva...


31.8.14, 19:24
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 11
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
no ještě jsme přišli na to, že mám díru ve výfuku a vyměníme i lambdu...ten tlak, no, ale je pro mě záhadou, že po čištění klapky ten motor začal při startu tak skákat a zdá se mi, že to dělá spíš když na auto svítí slunko


31.8.14, 19:31
Profil
rejpal

Příspěvky: 18251
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Moje Felda je taky ze slunka zblblá, takže se tomu nedivím. :) Výfukem to nejspíše nebude a lambdou asi také ne, protože lambda se účastní řízení motoru až když je zahřátá.


31.8.14, 19:33
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 11
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
no právě, že to dělá jen při studených startech...no, ale tak já už nevím, jedině, že by byla v prčicích ŘJ, ale to by ukazovala snad diagnostika a taky proč to skákaní motoru při startu..jedině, někde nějaký špatný kontakt..


31.8.14, 19:50
Profil
rejpal

Příspěvky: 18251
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Šel bych po tlaku paliva případně bych skusil vyměnit vstřikovací lištu...

Pokud vyměníš klapku nebo ji vyčistíš a neuděláš adaptaci jednotky, tak se obvykle chod motoru zhorší. To by vysvětlovalo, proč je to po posledních výměnách horší...


31.8.14, 20:34
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
nepodceňuj lambdu, pokiaľ je zlá ( môže sa stať aj u novej neoriginálnej ) tak RJ bere zlé hodnoty hneď po štarte aj keď nieje zahriata, motor skáče, trase, akoby na tri valce, ak sa chceš rozbehnúť zdochne, ja som vymenil takmer celý motor - management kým som vymenil lambdu za originál a od vtedy auto OK...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


1.9.14, 06:04
Profil

Příspěvky: 11
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
ve středu budu chytřejší, chci, aby mi mrkli i na to vstřikování...a lambda taky půjde..nechám resetnout ŘJ a uvidíme...není možné, aby Beruška tak zlobila


1.9.14, 15:03
Profil
rejpal

Příspěvky: 18251
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Je to možné. :)

michalkatka píše:
nepodceňuj lambdu...

Tak jestli na mojí Feldě blbne lambda, tak už blbne asi 80tkm. :shock: Jsem velmi zvědav co to nakonec bude...


1.9.14, 16:26
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 11
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
jestli to vůbec něco bude...uvidíme, jinak teda díky za rady...


1.9.14, 17:56
Profil

Příspěvky: 14
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Dobrý den, mám problém s Felicií 1,3 MPi 40kw..a už si nevím rady.Za studena nastartuje az na po 2 nebo na po 3,jakoby startoval válec po válci, když přidám plyn, jakoby nereagovala na přidání plynu.. pak už jede v pohodě. Dneska se k tomu přidalo po ujetých 18 km a při jízdě do kopce začala ztrácet výkon..(plyn na podlaze a otáčky klesaly až chcípla.) Po 5 minutách stání chytla bez problému a jízda ok..po následujících 20 km cesty opět do táhlého kopce opakování, zase chcípala. Vyměněné svíčky, klapka čistá, čidla všechny vyměněný, palivový filtr měněný před rokem, nová lambda, vodní pumpa tez nová..., baterka nová, startér točí, z výfuku poměrně bílý čoud. najeto 188 tis. Diagnostika bez chyby. Před pul rokem voda v pojistkové skříni..vysušeno. Myslím že by to mohlo být čerpadlo, ale už si nevím rady, nemáte někdo nějakou zkušenost, moc děkuji.


1.11.14, 22:47
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
to čo popisuješ nasvädčuje vadné čarpadlo, pokiaľ si chceš byť istý, treba zmerať tlak, oni tie čerpadlá sú zvláštne, mne za studena išlo ok, akonáhle sa zohrialo, postupne strácalo tlak až kým sa zakuslo, a KO...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


2.11.14, 11:05
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Odpověděl sis sám. ČERPADLO. Změř systémový tlak paliva a budeš mít jistotu.

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


3.11.14, 18:26
Profil

Příspěvky: 48
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Mohlo ti odejít relé palivového čerpadla J17, nebo hůř palivové čerpadlo ale než ho vyměníš nech změřit tlak. Psal jsi že máš novou, nebo čištěnou klapku nechal jsi potom seřídit řídící jednotku pokud ne problém to spíš zhorší. Může to být také nějaká netěsnost na sacím či výfukovém potrubí, protože pak motor přisává falešný vzduch a motor špatně táhne. Jo a ty nové svíčky, lambdu, zapalovací lištu atd. byly vlastní nebo to měnil servis ze svých dílů? Protože rakovina většiny servisů jsou čínské díly, které i když jsou nové nemusí fungovat správně. Co mě ještě napadlo je elektromagnetický ventil odvětrání, který když se nešikovně rozbije pouští vzduch jak se mu chce nebo už hodně vytahané rozvody či špatně seřízená ventilová vůle. Pokud by to nic z toho nebylo, tak pak už jen špatný gufera ventilů nebo písní kroužky, ale to by ten motor jel blbě pořád a né jen občas.


3.11.14, 19:39
Profil

Příspěvky: 14
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
Děkuji, ano klapka byla seřízena, měněné těsnění pod hlavou i dělané nové rozvody a seřízené ventily, díly měněné u mechanika. Ten to dává za příčinu pístním kroužkům, ale já si stále myslím, že je to čerpadlo..Včera jsem to ještě zkoušela projet na kopec a bez problémů vyjela. Občas se mi stalo na rovině, že tak divně cukla, jako bych náhle pustila plyn, ale pedál jsem měla stále ve stejné pozici. Čekám až bude mít mechanik volno..a šoupnu mu to tam na to čerpadlo, napadlo mě, nemůžu ho nějak sama vyzkoušet?


3.11.14, 20:14
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10229
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: pri rozjezdu chcipe - felicie 1.3 mpi
To bude mechanik jak noha. Jestli má nějakou stavovskou čest, vsaď se s ním. Změří kompresní tlaky, a pokud budou OK, dá ti flašku. Pokud ne, tak naopak. Vyhraješ flašku dobrýho moku (pokud neměří kompresní tlaky tím čím přemejšlí).

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


3.11.14, 20:19
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz